Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Aspirator fara sac Samsung?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
speedhubro

speedhubro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 20.05.2012
as vrea sa imi cumpar aspiratorul Aspirator fara sac Samsung SD 9420, 2l, tub telescopic, 1600 W, HEPA, alb si as vrea o parere va rog !

Attached Files



#2
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 13.07.2011
Fara sac este mult mai practic, cand schimbi sacul jumate din praf reiese si iar este in casa ta. Eu am 3 aspiratoare, unul central montat in casa direct adica doar cablu il bagi intr-un fel de "priza" si gata. Mai am un Samsung si un Dyson. Bineinteles Dysonul este mult mai puternic dar nici Samsung-ul nu este slab.

Dar ca sa iti spun daca ti se potriveste aspiratorul ar trebui sa spui si tu ce suprafata trebuie curatata.

#3
speedhubro

speedhubro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 20.05.2012
120 mp max are casa

#4
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
eu am aspirator samsung fara sac de aproape 1 an (model sc4360)
parti bune: trage bine, calitate generala buna, cablu lung, nu scoate praf afara

parti proaste: filtrele (un burete albastru si o plasa cu tesatura deasa) se infunda la maxim 2 aspirari (sau una serioasa), dupa care trage foarte prost si motorul se incalzeste destul de tare; trebuie spalate bine cu apa si detergent, lasate la uscat... (si nici nu exista in magazine sa le schimbi)
- golitul recipientului este oribil, se inalta nori de praf daca nu esti atent; apoi trebuie spalat si acesta si pus la uscat

per total, nu as mai lua aspirator fara sac, cred ca unul cu saci de hartie e cel mai indicat, costul acestora nu e chiar ridicat

#5
apanoiu

apanoiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 10.01.2007
performanta ciclonului este destul de slaba, de preferat cu sac si capacitate cat mai mare.
Pt casa merge mai bine un aspirator performant gen Taski sau Karcher(variantele pro). Te tin o viata.

#6
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Am un samsung cu sac dar si cu un borcan pe teava unde se strange grosul gunoiului. Sacul il curat rar, de 3-4 ori pe an (in conditiile in care aspiram zilnic).

#7
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,254
  • Înscris: 24.06.2006
am un samsung fara sac, nu-i nimic deosebit, isi face treaba, dar si eu ii suflu filtrul dupa fiecare aspirare generala

#8
aky68

aky68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 12.09.2012
Eu am un Samsung SC-9540 de care sunt ff multumit din mai multe puncte de vedere.

1)Nivelul de zgomot este redus 73 db
2)Sistemul Silver Nano
3)Este fara sac

Edited by aky68, 21 November 2012 - 07:40.


#9
papanini

papanini

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 11.10.2012
Parerea mea, fata de aspiratoarele fara sac, le urasc :). Deocamdata stau intr-un apartament de 3 camere aprox 60 de mp. Trebuie sa folosesc amandoua filtrele pentru a termina treaba. Solutia? Aspirator cu sac, de calitate. Cat mai putine covoare... Nici sa am 3 aspiratoare in casa, sau sa am aspirator profesional de 1000 de euro nu sunt solutii pentru mine,ca sunt ... prea complicate pentru o problema simpla.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate