Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 

Usa glisanta / culisanta de sticla - sistem cu carucior.

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
DyJohnnY

DyJohnnY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 08.01.2005
Salut,

Sunt in cautarea unei usi culisante de interior pentru bucatarie si pentru debaraua de langa aceasta. M-am tot uitat pe internet si am gasit unui sistem care sa ma multumesc. problema ar fi faptul ca nu stiu unde il pot gasi in Romania, sau care ar fi denumirea tehnica acestuia sa am dupa ce sa caut.
http://www.slidinggl...ass-doors-4.jpg

Sistemul din cate imi dau eu seama este unul cu carucioare pe o tija de metal, fara sina de ghidare jos.

Ca sa fie un pic mai complicata povestea, caut sa am acelasi sistem, si la debara si la bucatarie, sau o solutie diferita la debara, dar care sa se integreze frumos cu sistemul de mai sus, pentru bucatarie.

Aveti idee unde as putea gasi asa ceva in Romania?

#2
Horsie

Horsie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 10.06.2002
Google is your friend, dar din experienta mea preturile sunt exorbitante la usile de sticla, pentru ca e o sticla speciala, mai groasa si securizata.
Am gasit ceea ce cauti tu aici

[ http://www.exclusivedoors.ro/wp-content/themes/exclusivedoors/images/usi/lh/lh-sliding5-mare.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.exclusivedoors.ro/wp-content/themes/exclusivedoors/images/usi/lh/lh-sliding6-mare.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
DyJohnnY

DyJohnnY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 08.01.2005
Mersi, uite pe astia nu-i gasisem, gasisem alte companii. Recunosc ca pentru mine important este in primul rand sistemul, mi se pare simplu, fiabil, niste roti pe o tija., fara alte lucruri mai complicate.

Partea cu geamul este evident importanta, dar la un astfel de sistem de culisare care ar fi variantele acceptabile.
Cadrul de aluminiu /lemn si geam?

#4
Horsie

Horsie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 10.06.2002
Vizual sistemul arata excelent, merita sa ceri o oferta, mai ales ca usa ar fi f. usur de manevrat.
Alternativele implica cadru de AL sau termopan, ceea ce duce la ingreunarea mecanismului si uratire vizuala.
Recomand de asemenea sablarea (macar partiala a geamului) (folie), pt a nu trece noaptea prin geam Posted Image

#5
euribiontuL

euribiontuL

    dibaci

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,275
  • Înscris: 15.07.2006

 DyJohnnY, on 01 noiembrie 2012 - 13:10, said:

... la un astfel de sistem de culisare care ar fi variantele acceptabile.
Cadrul de aluminiu /lemn si geam?
montez frecvent genul acesta de uşi culisante.  la ce te referi când spui variante acceptabile?
nu există compromisuri la genul acesta de uşi:
-sticla este de minim 8mm şi are multiple prelucrări : obligatoriu securizată, căntuită. pentru un design minimal, este indeobşte acceptată varianta mătuirii. cea mecanică cu jet de nisip este uzuală. pentru probleme gen impregnarea feţei mate cu grăsimea provenită de la degete (deh, se mai întâmplă!), există sortimente de sticlă fumurie, colorată in masă. sau mătuirea parţială.
-partea de accesorii, la fel, este integral din oţel inoxidabil - inox, cu diferite finisaje: cromat...etc.

#6
raduadrian75

raduadrian75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 28.10.2012
Johnny, gasesti la bricostore,cel putin in Constanta  au  pe stoc. Pret 1100 ron.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate