Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

LTE la Vodafone Romania

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
12280 replies to this topic

#955
alexandru_83

alexandru_83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 825
  • Înscris: 20.11.2010
la Arsis se cer bani pt inlocuirea cartelei SIM

#956
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Salut, Firstmate!

Iti multumim pentru feedback-ul oferit. Te asigur ca acesta a fost redirectionat catre departamentele implicate.

De asemenea, schimbarea cartelei SIM in microSIM sau nanoSIM este gratuita. Orice alta operatiune de schimbare a cartelei SIM este tarifata cu 4.96 Euro, TVA inclus.

O zi frumoasa,
Echipa Vodafone

#957
mihai_buc

mihai_buc

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 398
  • Înscris: 25.07.2009

View PostVodafone, on 15 septembrie 2014 - 07:51, said:

Salutare, mihai_buc!

In momentul de fata, inlocuirea unei cartele SIM cu una compatibila 4G este posibila numai pentru abonamente, iar acasta modificare se face in mod gratuit in magazinele Vodafone. Vei putea efectua schimbarea de SIM pentru cartela ta in momentul in care accesul la viteze LTE va fi disponibil si pe cartelele prepaid Vodafone


Multumesc!

am sunat si la *222 si da inlocuirea este gratuita pt cartele, sim cu micro sim si 4G/LTE ready

View PostFirstmate, on 15 septembrie 2014 - 11:44, said:

@ vodafone

Pai daca aici ne spuneti ca inlocuirea unui sim pentru abonati este gratuita, atunci de ce unii dintre colegii dumneavoastra care lucreaza in diferite magazine vodafone percep clientilor suma de 5E ? Unii sunt hoti sau prost informati?

am intrebat tocmai pt ca in magazinul vodafone din Cora Pantelimon le-am specificat ca am o cartela defecta, iar inlocuirea nu a fost GRATUITA, dimpotriva am fost nevoit sa platesc 22 lei, am insistat si am primit totusi un bon de casa pe care era trecut voucher de 4 eur (probabil se condsidera reincarcare in contabilitate, asta daca se uita cineva la bonurile de casa), e exact ca in piata Obor unde iei cartela de la baieti si pleci.

#958
catta007

catta007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 25.07.2009
Rog vodafone helper sa lase ceva informatii despre noul abonament vodafone wifi acasa ...internet nelimitat (zi si noapte) cu router wifi gratuit  la viteza de 43,2 mbps (routerul stie doar 28,8 ...b681) la doar 6 euro dupa cate am inteles ca sa beneficiezi de el trebuie sa ai un abonament red sau de date incheiat de minim 3 luni cu care sa-l asociezi....cateva lamuriri as dori

Edited by catta007, 19 September 2014 - 19:57.


#959
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013
Adica sa inteleg ca pe prepay Vodafone nu ofera inca viteza 4G ?? :lol: Oameni buni, treziti-va!

#960
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu, nu ofera. Au ajuns incredibil de jos.

#961
catta007

catta007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 25.07.2009
momentan doar orange si telekom ofera 4g prepay

#962
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,476
  • Înscris: 14.04.2002
LTE in Braila

Attached Files



#963
Tehnicianulpasionat

Tehnicianulpasionat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 29.08.2014
LTE la Vodafone Romania
"Au astia asa ceva? Chiar nu stiam,aflu acuma!"
Eu,la numai 400m de NodeB-ul ce acopera cvartalul de blocuri unde locuiesc,n-am 3G in casa decat o linie si aia la noroc! Am venit in casa cu un terminal ce avea abonament 4G si... ghici ce avea in dreptul antenei? Litera G!
Da,am un bloc de 4 etaje pe directia releului si stau la parter,este adevarat dar Orange,care are antenele pe celalalt bloc turn,situat langa cel pe care sunt antenele Vodafone si care are alta orientare corecta,imi ofera 3G cu semnal de 4 linii din 5... in acelasi loc unde Vodafone ofera 3G o singura linie... spre GPRS! Macar acesta din urma este maxim,macar pot vorbi la telefon din casa pe 2G!
Daca vreti LTE la Vodafone,stati pe afara si asigurati-va ca vedeti cu ochiul liber antena pe care doriti sa va calati!
Vodafone,se refera la acoperire 4G numai outdoor,chiar asa mi-au spus clar de la Relatii cu clientii! Cand i-am intrebat de indoor,mi-au spus ca acolo totul este in functie de cum este construita cladirea,cu beton armat sau caramida si pe ei nu-i intereseaza sub nicio forma si nu ofera nicio garantie la semnalul in interiorul cladirilor! Este treaba 100% si norocul 100% al clientului daca are semnal sau nu! Asadar... mai bine stati in cort ca sa nu aveti semnal diminuat de fierul din componenta betonului!
Cand le-am spus ca... daca as opta pentru un abonament de Internet 3G - 4G in casa la mine,unde 4 ani si jumatate m-am chinuit cu modemul legat cu sarma la fereastra ca sa prind 2 linii de 3G si viteze de 2 - 3 Mb/sec spre 300 Kb/sec.... seara cand nu aveam semnal si reteaua era gatuita,mi-au replicat sa-mi cumpar pe cheltuiala mea un echipament adecvat,un router cu antena externa ca sa am semnal!
BRAVO Vodafone,pentru antena 3G orientata aiurea pe blocul de pe Str Cameliei,antena ce trebuia sa asigure semnal in zona unde locuiesc (a Orange-ului este orientata corect si am semnal 4 linii din 5), BRAVO Vodafone pentru 4G-ul inexistent la mine in casa, BRAVO ca-mi recomandati sa stau afara in fata antenei ca sa am semnal,BRAVO ca NU va intereseaza nimic legat de indoor (VOI ATI SPUS-O,nu eu) si ma puneti pe mine,client .... sa-mi rezolv problema cu semnalul!
Bine ca nu mai am la voi decat 2 abonamente de voce si bine ca... macar 2G am in casa,asa mai pot si eu vorbi la telefon!
Mesaj postat de pe Internet UPC. Doar nu eram nebun sa postez de pe al vostru care este GPRS!!!

Edited by Tehnicianulpasionat, 28 September 2014 - 13:06.


#964
andrey_dumytrescu

andrey_dumytrescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 06.08.2007
In București

Attached Files



#965
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,456
  • Înscris: 24.05.2010
În Iulius Mall din Timișoara
Attached File  uploadfromtaptalk1412419673761.jpg   238.46K   59 downloads

#966
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,114
  • Înscris: 04.02.2011
Feri, unde la Mall? Au instalat 4G indoor? Orange nu are, cel puţin nu încă, prinzi de afară în partea dinspre centrul bancar.

#967
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,456
  • Înscris: 24.05.2010
La etajul 1 unde este și Auchan.

Acolo am făcut testul de viteză

#968
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,078
  • Înscris: 04.10.2005
Daca l-ai facut stand pe bancute in fata caSieriilor de la auchan, asteptand nevssta... Se numeste indoor...

#969
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,456
  • Înscris: 24.05.2010
Nu în zona aia ;)
Mai exact, chiar în fața magazinului Orange :)

#970
alexdonc

alexdonc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,363
  • Înscris: 21.04.2004
Pot să confirm. Am fost și eu acolo anul acesta acum 2 luni iar la Food Court era 4G de duduia. Nu m-am uitat la parter ce-i drept...

#971
fabytm

fabytm

    4G+

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,643
  • Înscris: 30.06.2009
Si pe Orange prinzi 4G la Starbucks, Cinema City, Food Court si in mai multe zone care au deschidere spre partea cu centrul bancar dar si spre Popa Sapca, unde Orange are site!(Ma gandesc ca s-ar putea prinde semnal si de la site-ul de pe Kappa)

#972
Tehnicianulpasionat

Tehnicianulpasionat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 29.08.2014

View Postalexdonc, on 06 octombrie 2014 - 09:33, said:

Pot să confirm. Am fost și eu acolo anul acesta acum 2 luni iar la Food Court era 4G de duduia. Nu m-am uitat la parter ce-i drept...
....duduia... ca economia?Posted Image Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate