Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

LTE la Vodafone Romania

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
12279 replies to this topic

#847
iconicpaul

iconicpaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 17.07.2009
la inceputul lui august o sa refac de la 0 toate testele in Timisoara...bine ca acuma am cu ce sa compar, sa vedem daca intr-adevar vor fi valori mai mari sau nu

#848
catta007

catta007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 25.07.2009

 vio73, on 26 iunie 2014 - 10:45, said:


Nu are cum să aibă ORO doar 7,2. Nu mai are așa ceva de peste un an.

in zona unde stau e 14,4 acoperire pe 3g oro ....probabil ca routerele vad celula ca pe una de 7,2,nu stiu sa indice 14,4 chestie de soft ......asta ziceam mai sus ...ca la conexiune ini zice ca e tip hspa 7,2DL/5,76UP....viteza este undeva intre 8 si 12 mbps DL ...up e cam naspa maxim un mega jumate la semnal full si pingu extrem de mare, la vf e invers in zona mea ping excelent pt un 3g+ dar viteze gatuite chiar daca celula e de 21 la 100 metri de celula nu prinzi 8 mega ziua...noaptea se duce cateodata in 10 mbps...orcum e bine ca au marit viteza pe 4g la 150 mbps (teoretic) acasa la semnal 35 % ajung undeva media 45 mbps dl si 14 up ...inca astept vf sa vad ce poate (se lauda cu 150 mbps)....dar cred ca mai am de asteptat vre-o 3-4 luni cel putin ca se misca cam ca melcu la acoperire

#849
glider

glider

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 10.07.2014
Buna ziua,

La abonament 4G internet Vodafone oras Brasov upload cum se comporta?
Se poate optine o viteza minima de 1Mbps pe upload constant in limita traficului?

Multumesc

#850
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Salut, glider!

Iti pot confirma ca o conexiune de upload, in reteaua LTE Brasov, functioneaza cu minim 1Mbps constant in limita traficului disponibil.

In cazul in care intampini probleme cu aceasta conexiune, te rog sa ma anunti pentru a-ti oferi asistenta necesara.

Multumesc!

Edited by Vodafone, 10 July 2014 - 10:06.


#851
astateoftrance

astateoftrance

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 16.09.2011

 glider, on 10 iulie 2014 - 09:21, said:

Buna ziua,

La abonament 4G internet Vodafone oras Brasov upload cum se comporta?
Se poate optine o viteza minima de 1Mbps pe upload constant in limita traficului?

Multumesc

cred ca asta te va ajuta https://docs.google....dit?usp=sharing

e adevarat ca testele sunt din urma cu circa 3 luni, insa situatia este aproximativ aceeasi cred

#852
iconicpaul

iconicpaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 17.07.2009
postez cateva teste preliminare in partea de nord-vest a judetului Timis, pe DN6, Timisoara - Cenad, principala si cea mai importanta ruta spre Ungaria (cel putin pana se deschide complet autostrada spre Nadlac)

am gasit zone fara semnal 3G.....la urmatoarea trecere o sa repet testele, dupa 1 august când Vodafone ar trebui sa extinda si sa mareasca vitezele

mai urmeaza sa mai fac teste si putin mai la sud pe DN59A spre Serbia (Novi Sad) pe ruta Timisoara - Jimbolia, insa fiind apropiate ca zona, e putin probabil sa obtin rezultate mai bune

din pacate, in sudul judetului, pe E70, Timisoara - Moravita, o alta ruta importanta in judet, nu cred ca voi avea drum pana la toamna dar poate un alt user se ofera sa testeze, deasemenea nici spre est, tot pe E70 pe ruta Timisoara - Lugoj

Attached Files


Edited by iconicpaul, 11 July 2014 - 13:19.


#853
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 13.01.2013
Imi place ca cei de la Orange ofera net la viteza 4 G pt toti, dar Vodafone cred ca inca mai cere taxa de 5 euro pe luna ca sa il poti utiliza...
Sa fie sanatosi, eu am un HTC One SV dar nu voi da vreodata 5 euro !

#854
kamarad

kamarad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 17.09.2002
Salut Vodafone,
Unde pot gasi mai multe informatii despre aceasta extraoptiune? Se poate activa pentru o perioada limitata de timp (2-3 luni)? Sau trebuie activata pentru minim 12 luni?
Doar cei 500MB sunt 4G? Restul unitatilor incluse in abonamentul standard raman 3G?
Multumesc
[ http://i62.tinypic.com/ivif7s.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by kamarad, 14 July 2014 - 19:40.


#855
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 13.01.2013

 kamarad, on 14 iulie 2014 - 19:39, said:

Salut Vodafone,
Unde pot gasi mai multe informatii despre aceasta extraoptiune? Se poate activa pentru o perioada limitata de timp (2-3 luni)? Sau trebuie activata pentru minim 12 luni?
Doar cei 500MB sunt 4G? Restul unitatilor incluse in abonamentul standard raman 3G?
Multumesc
[ http://i62.tinypic.com/ivif7s.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Sa astepte !
Ma pee pe 4G ul lor, n am nevoie !
Ce stiu ei sa faca de 6 euro? Sa acopere Severin - Orsova nu stiu de 7 ani !
Fuck off Vodafone !

Edited by xperia_ray, 15 July 2014 - 03:15.


#856
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

 kamarad, on 14 iulie 2014 - 19:39, said:

Salut Vodafone,
Unde pot gasi mai multe informatii despre aceasta extraoptiune? Se poate activa pentru o perioada limitata de timp (2-3 luni)? Sau trebuie activata pentru minim 12 luni?
Doar cei 500MB sunt 4G? Restul unitatilor incluse in abonamentul standard raman 3G?
Multumesc


Salutare!

Alte detalii poti gasi si la *100#, de unde o poti si activa/dezactiva atunci cand doresti, cu perioada minima de 30 de zile. Odata ce ai acces la 4G din aceasta optiune, tot traficul tau se va putea consuma prin conectivitate LTE.

Ti se recomanda deplasarea in magazin pentru a intra in posesia unui USIM, urmand ca la cererea ta sa activezi/dezactivezi oricand accesul LTE prin intermediul acestei optiuni.

#857
kamarad

kamarad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 17.09.2002
Multumesc.

 Vodafone, on 15 iulie 2014 - 09:26, said:


Salutare!

Alte detalii poti gasi si la *100#, de unde o poti si activa/dezactiva atunci cand doresti, cu perioada minima de 30 de zile. Odata ce ai acces la 4G din aceasta optiune, tot traficul tau se va putea consuma prin conectivitate LTE.

Ti se recomanda deplasarea in magazin pentru a intra in posesia unui USIM, urmand ca la cererea ta sa activezi/dezactivezi oricand accesul LTE prin intermediul acestei optiuni.


#858
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

 kamarad, on 14 iulie 2014 - 19:39, said:

[ http://i62.tinypic.com/ivif7s.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
1. Aceasta optiune este pentru prepay ?

2. Cum ai facut sa iti arate logoul Vodafone la operator ?

Edited by Catean, 15 July 2014 - 15:20.


#859
kamarad

kamarad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 17.09.2002

 Catean, on 15 iulie 2014 - 15:15, said:

1. Aceasta optiune este pentru prepay ?

2. Cum ai facut sa iti arate logoul Vodafone la operator ?

1. Este pentru abonament.
2. Jailbreak + Zeppelin + Italian Carrier Logos

#860
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 28.02.2007

 kamarad, on 15 iulie 2014 - 20:04, said:


2. Jailbreak + Zeppelin + Italian Carrier Logos

se poate si pe android ? exista un program alternativ? pt ca, din ce am vazut, este doar pt iphone...

#861
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004

 gigi_4476, on 17 iulie 2014 - 08:16, said:



se poate si pe android ? exista un program alternativ? pt ca, din ce am vazut, este doar pt iphone...

https://play.google....ice.phono&hl=en

#862
danym

danym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 13.04.2004
Multumesc pentru aplicatie. Am instalat-o si functioneaza, dar partial. Eu am un dual sim si nu afiseaza decat sigla operatorului de pe SIM1.

#863
danym

danym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 13.04.2004
Din pacate nu merge pe telefoane dualsim sa afiseze ambele retele. Am citit asta pe site-ul producatorului acestei aplicatii.

#864
Hedonist

Hedonist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,490
  • Înscris: 10.03.2014

 Vodafone, on 10 iulie 2014 - 10:05, said:

Salut, glider!

Iti pot confirma ca o conexiune de upload, in reteaua LTE Brasov, functioneaza cu minim 1Mbps constant in limita traficului disponibil.

In cazul in care intampini probleme cu aceasta conexiune, te rog sa ma anunti pentru a-ti oferi asistenta necesara.

Multumesc!
Mai intrerupeti conexiunile (de DL sau UL) cu IP dinamic la 90% (care dau Time Out si trebuie reluate de la inceput)?

 Vodafone, on 15 iulie 2014 - 09:26, said:

Salutare!

Alte detalii poti gasi si la *100#, de unde o poti si activa/dezactiva atunci cand doresti, cu perioada minima de 30 de zile. Odata ce ai acces la 4G din aceasta optiune, tot traficul tau se va putea consuma prin conectivitate LTE.

Ti se recomanda deplasarea in magazin pentru a intra in posesia unui USIM, urmand ca la cererea ta sa activezi/dezactivezi oricand accesul LTE prin intermediul acestei optiuni.

Mai trebuie si instruiti sclavii de la call center, care se pare ca sunt biciuiti organizat cand dezactiveaza vre-un cost aditional, nu de alta, dar nu se explica cum refuza cu obstinatie sa face ceea ce li se cere.
Trebuie sa informezi utilizatorul ca:

1. Intai se va incerca mentinerea optiunii nu 30 de zile, ci 30 de zile plus cat mai este pana la data de facturare.
2. Se vor face ca vor uita, vei vedea la a doua factura, te vei tigani si vei carunti de tanar.
3. Vor incerca sa te prosteasca, ca trebuie tinute 3 luni, si dezactivate numai cand e eclipsa partiala de luna

Edited by Hedonist, 27 July 2014 - 15:56.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate