Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

LTE la Vodafone Romania

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
12285 replies to this topic

#1081
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 22.03.2008
La orange au inceput sa apara teste chiar si din orase mai mici. La vodafone apar teste din orasele alea mai mari,  numarate pe degete, unde au viteze mai mari. Asa am observat eu.

#1082
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010

 gabybcr, on 25 noiembrie 2014 - 21:25, said:

La orange au inceput sa apara teste chiar si din orase mai mici. La vodafone apar teste din orasele alea mai mari,  numarate pe degete, unde au viteze mai mari. Asa am observat eu.
Mai mult chiar, am aflat zilele astea că Orange se grăbește să cam termine orașele anul acesta, iar ulterior, abordează ruralul. Mai întâi cel de lângă oraș,  după care.... Şi mi s-a spus asta cam printre rânduri,  dar am aflat de la o sursă oficială. Vedem ce se întâmplă, dar în teren se cam vede deja.

Edited by vio73, 25 November 2014 - 21:41.


#1083
iulyan2120

iulyan2120

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 09.06.2013

 vio73, on 25 noiembrie 2014 - 21:40, said:

Mai mult chiar, am aflat zilele astea că Orange se grăbește să cam termine orașele anul acesta, iar ulterior, abordează ruralul. Mai întâi cel de lângă oraș,  după care.... Şi mi s-a spus asta cam printre rânduri,  dar am aflat de la o sursă oficială. Vedem ce se întâmplă, dar în teren se cam vede deja.
Eu sun de acord cu tine dar daca ar pune si nelimital la viteza maxima ar fi ceva. Cum Are Vodafone 150 mega pe dowmload si 75 pe upload !!!! fara limita de x gigaPosted Image
Si aica Ma refer La Orange Nu la Alti  ce sa faci cu 75 GB daca de ex:Call.of.Duty.Advanced.Warfare care are 45 de GB

Edited by iulyan2120, 25 November 2014 - 22:20.


#1084
catta007

catta007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 25.07.2009
unu....unde are voda 75 pe up??????ei dau 50 teoretic oficial....doi unde are voda fara limita in 4G ???? (inafara de ab destinate companiilor)......aaa ca are un ab numit net fix ...fara limita  dar care conf contract ar trebui sa mearga la 43,2 unde culmea iti baga pe gat un router de 21,6 (obligandute contractual sa nu bagi simul in alt dispozitiv ...chiar daca detii unul superior....si sa nu schimbi locati a...ca de ai zice FIX )....si care pe asa zisul lor H+ nu trece de 12 mbps nici daca te cateri pe antena...ha si ai mai zic si "" SUPERNET"" schimbati domnilor denumirea in "SUPERMELC" ar suna mai realist......in targu jiu nu au fost in stare nici pana la ora actuala sa inplementeze 4G.....am fost zilele trecute la un vodaf store sau cum io zice ....rep oficiala ....si idiotii de-acolo cand i-am intrebat cum e cu 4G-ul auzi raspuns pe ei....asteptam sa termine oro si apoi ne agatam si noi de antene lor ca de avem contract de inpartit infrastructura sau ceva de genu ...ai lasam pe fraieri sa faca infrastuctura si venim si noi...cam asta a fost raspunsul de la niste reprezentanti vf....pai BAAAAAA varzafone astia de la oro pe langa 100% acoperire in tg jiu  ...au dat drumu in rovinari, motru cat de curand carbunesti si sadu (toate orase micute )culmea pe ei au montat o antena si in afara orasului care acopera si vre-o doua comune partial (am la tara semnal full 4G)....eu bag seama ca voi vreti sa va monteze ei si antenele voastre....rusinica VF-RO

ps apropo de joc ..ai nelimitat noaptea asa ca nu ar fi un impediment sa dai jos intr-o sambata noaptea cei 45 gb,credema ca am dat mai mult in 4-6 ore ...

Edited by catta007, 26 November 2014 - 00:20.


#1085
catta007

catta007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 25.07.2009
http://www.speedtest...sult/3938052052    zupernet de la vf (Ecio:
-2.5 dB
RSCP:
-54 dBm
RSSI:
-51.5 dBm
ID celulă:
43781)...semnalul pe router la test

#1086
iulyan2120

iulyan2120

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 09.06.2013
Pai asa scrie in contract eu nu vorbesc de aiuria uite si poza acuma nu mai am acel contract si nici acel router 4G de la Vodafone  ca lam luat de test .

La mine in zona nici Orange nu merge mai mult de 1 MB/s real deci pentru mine e mai convenabil Vodafone Cu trafic nelimitat e ra mai bun orange daca im merge macar cu 8 Mb/s reali atuncea poate se merita dar asa nu se merita si a pro pro am semna 4G Orange Se vede in A doua Poza Ca Am semnal dar cin incerc sa ma conectezi se muta automat in 3G+

Attached Files



#1087
catta007

catta007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 25.07.2009
Ai dreptate asa scrie dar e ciudat....orcum nu ma mira ...la vf la un contract de date scria ca dupa depasire reduc la 256 si in realitate e tot 128 plus ca dau o viteza mai mare de cat pot fizic routerele sau modemurile sa duca de ex am si eu ab ala net fix in contract scrie 43,2 si mi-au bagat pe gat un router de 21,6 cu obligatia sa tin simu in routeru de la ei(nu ca am tinut cont de ce zic ei ) orcum la 6 euro nelimitat e ok doar ca viteza mai stop dar la tara merge...si apropo la orange asa am patit si eu dar cand eram pe prepay....am sunat la ei si sa rezolvat problema....si orange am observat ca si aici la mine merge prost unde au 14,4 .....viteze mici si ping foarte mare,unde au dual carrier se schimba treaba,am prins si 26 mbps in dc la teste si ping bun...apropo de ab ce router ti-au dat? si care e pretul routerului?

Edited by catta007, 26 November 2014 - 11:48.


#1088
catta007

catta007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 25.07.2009
M-am uitat mai atent si am vazut routerul de la d-link din contractu-l tau (care e pe pers fizica sau juritica? ca e diferenta) ...care tehnic e lte cat 3 (100 dl /50 up) ,,l-am vazut si la mine aici dar cand am intrebat despre el au zis ca e pt ab persoane juritice

#1089
iulyan2120

iulyan2120

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 09.06.2013

 catta007, on 26 noiembrie 2014 - 11:43, said:

Ai dreptate asa scrie dar e ciudat....orcum nu ma mira ...la vf la un contract de date scria ca dupa depasire reduc la 256 si in realitate e tot 128 plus ca dau o viteza mai mare de cat pot fizic routerele sau modemurile sa duca de ex am si eu ab ala net fix in contract scrie 43,2 si mi-au bagat pe gat un router de 21,6 cu obligatia sa tin simu in routeru de la ei(nu ca am tinut cont de ce zic ei ) orcum la 6 euro nelimitat e ok doar ca viteza mai stop dar la tara merge...si apropo la orange asa am patit si eu dar cand eram pe prepay....am sunat la ei si sa rezolvat problema....si orange am observat ca si aici la mine merge prost unde au 14,4 .....viteze mici si ping foarte mare,unde au dual carrier se schimba treaba,am prins si 26 mbps in dc la teste si ping bun...apropo de ab ce router ti-au dat? si care e pretul routerului?

Routeru e gratuit la Vodafone si nici nu trebuie sa dai avans 3 luni ca la Orange undeva la 220  la Vodafone platesti luna urmatoare 12 euro la cursul curent  si eu am cerut alcel router 4g Dlink

#1090
catta007

catta007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 25.07.2009
Hehe ...le-a venit mintea la cap si au bagat 4g si la cartelele de date prepay.....acu mai ramane sa asteptam unii si acoperirea

#1091
x_ulica

x_ulica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 11.11.2014
E vrăjeală asta cu 4g pe prepay... Am activat oferta7 de o saptamana, care cică e 4g, SIMul e nou de max un an si tel 4g, dar tot pe 3g se conecteaza...

#1092
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010

 x_ulica, on 26 noiembrie 2014 - 16:32, said:

E vrăjeală asta cu 4g pe prepay... Am activat oferta7 de o saptamana, care cică e 4g, SIMul e nou de max un an si tel 4g, dar tot pe 3g se conecteaza...

Salut!

Te rog, trimite-mi un mesaj privat cu numarul de telefon in cauza si-l voi verifica.

Multumesc.

Edited by Vodafone, 26 November 2014 - 16:48.


#1093
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010

 x_ulica, on 26 noiembrie 2014 - 16:32, said:

E vrăjeală asta cu 4g pe prepay... Am activat oferta7 de o saptamana, care cică e 4g, SIMul e nou de max un an si tel 4g, dar tot pe 3g se conecteaza...
Dacă sim-ul nu este compatibil 4G, nu are cum să-ți meargă.....poți să ai telefon 4G....
Ai nevoie de USIM, parcă așa se numește.

#1094
x_ulica

x_ulica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 11.11.2014
Sim-ul e schimbat in dec 2013, e un microsim cu seria 31xxxxxx ... Am verificat seria pt ca a scris cineva cu câteva pag mai in urma despre asta. Nu e nici o drama insa ca nu merge, eram mai mult curios de 4g :)

#1095
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Eu totuși îți recomand să verifici într-un magazin Vodafone dacă acel microsim este compatibil. Unde locuiești ai acoperire 4G? Scriu de pe Tapatalk și nu am acces la toate informațiile.


#1096
x_ulica

x_ulica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 11.11.2014
In buc... O sa merg printr-o reprezentanta. Multumesc !

#1097
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Vezi că cartelele compatibile încep cu 89xxxxxxx,chiar acum am citit pe alt forum.

#1098
x_ulica

x_ulica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 11.11.2014
Nu cred ca am cum sa aflu seria completa pt ca nu am păstrat ambalajul de la sim, insa din ce scrie aici  http://forum.softped...y16242872  ar trebui sa fie sim 4g. Oricum o sa lămuresc când ajung  intr un shop si postez si aici ce aflu.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate