Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

Eroare 691 de la RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Sorinbk

Sorinbk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.10.2012
salut,
cum as putea rezolva aceasta eroare si sa-mi fac internetul sa mearga?
"Error 691 : The remote connection was denied because the username and password combination you provided is not recognized, or the selected authentication protocol is not perimtted on the remote acces server."

de doua zile nu am mai putut sa ma conectez la internet.
am renuntat la router si am conectat firul direct la laptop. dar primeam aceeasi eroare.
am reinstalat windows-ul (win 7), am creat conexiunea de internet (cu user-ul si parola corecte, asadar nu luam in calcul o eventuala greseala), am conectat din nou firul la laptop dar eroarea 691 continua sa apara.

problema devine suparatoare ca nu reusesc sa-i dau de cap. astept sfaturile si parerile voastre, mersi

#2
Tanaka_Senshin

Tanaka_Senshin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 20.02.2010
Un telefon la relatii cu clientii te scutesc de alte dureri de cap. Probabil o talamba de acolo si-a bagat degetele pe unde nu trebuie si a incurcat lucrurile...

#3
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,743
  • Înscris: 20.08.2004
e de la RDS, ti-ai reinstalat degeaba windows-ul.

#4
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007
Ai bagat inainte de problema asta cablu de net intr-un alt calc/device?
Daca da inseamna ca ti-a ramas agatat acolo si trebuie sa ii dai disconnect.

#5
eu69

eu69

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 01.04.2011
Uite ce a facut un flacau ( de pe alt forum )Posted Image :

: Error 691 / Rds.Rcs
AM REZOLVAT PROBLEMA !! Acum sunt practic conectat cu user si pass prin broadband pe laptop. URAA.

Haideti sa va explic cum am facut. Eram sigur ca problema este din calculator. Undeva la placa de retea sau firewall. Desi refaceam conexiunea de n-ori si opream firewall-ul tot nu vroia. DAR. Am descoperit ceva.
Pe windows 7 la Windows Firewall am facut urmatoarele lucruri.
1. Am dat "Restore Default" si atunci Firewall-ul a trecut pe ON.
2. Am dat "Advanced Settings" si atunci a aparut "Windows Firewall with Advanced Security". Tin minte ca in ultima chestie umblasem de mult. Asa ca mi-a venit ideea sa o resetez. Sa o dau de la 0.
Asa ca pe partea stanga in coloana stanga, ca prima optiune aveti Windows Firewall with Advanced Security, si apoi sub-optiuni "Inbound Rules" "Outbount Rules" etc.
Eu ce am facut? Am dat click dreapta pe tabul principal. "Windows Firewall with Advanced Security" si am selectat "Restore Default Policy".
Apoi am refacut conexiunea din Network and Sharing Center , apasand pe butonul "Set up a new connection or network" si am facut intocmai procedeului de instalare a conexiunii RDS.
Am conectat si A MERS!

#6
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
Eroare 691 inseamna ca userul e folosit deja pe alt PC, nu exista userul in serverul RDS (a fost sters / ai scris gresit) sau ca nu ai platit internetul si l-au oprit cei de la RDS (cam in perioada asta sunt deconectarile).

Edited by LensFlare, 07 October 2012 - 12:32.


#7
Sorinbk

Sorinbk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.10.2012
1) nu am reusit sa dau de un operator de la asistenta tehnica. dar am sa mai insist

2) initial erau 2 laptop-uri conectate la internet printr-un router: unul mergea pe wireless, celalalt pe fir.
cand mi-a aparut aceasta eroare, m-am deconectat de la router si am folosit direct cablul pe un singur laptop. si nimic. apoi, dupa cum am explicat in postarea initiala, am reinstalat win si m-am conectat direct cu firul de net, doar pe un singur laptop, si iar nimic

#8
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
Internetul esti sigur ca e platit?

#9
Sorinbk

Sorinbk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.10.2012
internetul era in acea perioada de "gratie" cand a aparut aceasta eroare.
in prima zi s-a luat legatura cu cei de la rds, si eu au spus ca la ei internetul apare in regula si nu-i deconectat.
in a doua zi s-a achitat si factura, dar totusi eroarea persista si accesul la internet nu e posibil.

#10
raul07

raul07

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 15.07.2007
E de la ei, exact situatia cu laptopul si calculatorul am patit-o acum 3 zile, desi dadusem disconnect la mutarea cablului in laptop . Am sunat la ei , au spus ca totul pare in regula la prima vedere, mi-a spus ca totusi se va uita naiba stie pe ce si ca revine in 2 minute si apoi a mers...

Edited by raul07, 07 October 2012 - 13:30.


#11
Sorinbk

Sorinbk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.10.2012
multumesc tuturor pentru suport. problema e  rezolvata. am schimbat router-ul iar acum internetul merge. se pare ca router-ul se defectase

#12
stefan_bv

stefan_bv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 23.01.2014
Va salut, desi este un post mai vechi, vreau sa stiu daca si cum se poate rezolva aceasta eroare 691.
Concret, am 2 laptopuri, pe unul netul merge cu cablul RDS iar pe celelalt laptop (nu e al meu dar vreau sa il verific daca e totul instalat ok-browsere, media, etc) tot cu acelasi cablu RDS, netul nu merge.
Este din cauza ca introduc pe laptop 2 acelasi user si password ?
Daca iau alt user si pass o sa mearga ? Nu stiu daca problema e din laptop sau din alta parte.

Multumesc.

#13
alexiss31

alexiss31

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.08.2015
stefan_bv: M-am confruntat cu aceeasi problema de curand si am gasit rezolvarea pe un alt forum. Dau copy-paste, la mine a functionat in Windows 7.
Dezactiveaza Internet Protocol Version 4 si 6 (click dreapta pe local area connection si apoi mergi la properties) si refa din nou conexiunea.
Succes!

#14
maddogg

maddogg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 25.11.2004

View Poststefan_bv, on 31 iulie 2015 - 12:15, said:

Va salut, desi este un post mai vechi, vreau sa stiu daca si cum se poate rezolva aceasta eroare 691.
Concret, am 2 laptopuri, pe unul netul merge cu cablul RDS iar pe celelalt laptop (nu e al meu dar vreau sa il verific daca e totul instalat ok-browsere, media, etc) tot cu acelasi cablu RDS, netul nu merge.
Este din cauza ca introduc pe laptop 2 acelasi user si password ?
Daca iau alt user si pass o sa mearga ? Nu stiu daca problema e din laptop sau din alta parte.

Multumesc.

MAC diferit

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate