Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

O lista cu chestii care va distreaza

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
361 replies to this topic

#1
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008
- reclamele de la Dedeman, alea cu "fiindca ai un chip zambitor, iti daruiesc un polizor" :inlove:
- vanzatoarele care te intreaba daca ai cumva 20 de "banuti" sau alea care iti spun ca iti dau imediat si "bonuletul"
- consilierele de frumusete :D din farmacii, care vin pe capul tau si, daca faci greseala sa spui ce cauti, iti baga pe gat cele mai scumpe produse
- babele si mosii care, intepati si ofticati, ridica de pe scaun elevii, elevele si toate fapturile ce considera ei ca le datoreaza respect :D

#2
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009

View PostEnigel, on 05 octombrie 2012 - 19:28, said:

- consilierele de frumusete Posted Image din farmacii, care vin pe capul tau si, daca faci greseala sa spui ce cauti, iti baga pe gat cele mai scumpe produse
Aoleu...chiar ca enervant. Si mai enervant, o data eram in mall-ul din Constanta la un magazin de cosmeticale si ma uitam pe acolo. Si vreo 2 angajate m-au intrebat daca caut ceva anume, am zis ca nu, apoi oriunde ma duceam sa ma uit pur si simplu se plimbau dupa mine si-mi stateau in suflet. Habar n-am ce era in capul lor, da' am plecat de urgenta. Sigur daca ma lasau in pace cumparam ceva.

Edit: Lol, am crezut ca postez pe topicul meu cu chestii enervante.

Edited by Oscilatrix, 05 October 2012 - 19:43.


#3
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008

View PostOscilatrix, on 05 octombrie 2012 - 19:38, said:



Edit: Lol, am crezut ca postez pe topicul meu cu chestii enervante.

:-))

Osci, raspunsul pentru astea e: nu caut ceva anume, va chem eu daca o sa am nevoie de un sfat :D.

#4
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,289
  • Înscris: 07.02.2003

View PostOscilatrix, on 05 octombrie 2012 - 19:38, said:

Aoleu...chiar ca enervant. Si mai enervant, o data eram in mall-ul din Constanta la un magazin de cosmeticale si ma uitam pe acolo. Si vreo 2 angajate m-au intrebat daca caut ceva anume, am zis ca nu, apoi oriunde ma duceam sa ma uit pur si simplu se plimbau dupa mine si-mi stateau in suflet. Habar n-am ce era in capul lor, da' am plecat de urgenta. Sigur daca ma lasau in pace cumparam ceva.

View PostEnigel, on 05 octombrie 2012 - 19:48, said:

Osci, raspunsul pentru astea e: nu caut ceva anume, va chem eu daca o sa am nevoie de un sfat Posted Image.
Fara sa va dati seama exprimati exact slabiciunea comertului estic si a relatiei client - ofertant... in SUA si chiar si in vestul EU pe alocuri cand te duci la un restaurant nu intri in el si un ospatar sta afara si deja te invita, te intreaba ce si cum, tu poti doar sa treci pe strada si te interpeleaza, ce masa doresti sau mai des iti recomanda el etc... la noi stai la masa cateodata si nu vine niciunul... la fel si in magazine, orbecai dupa un produs pe care nu-l gasesti si nu dai de un angajat sa-l intrebi ceva sau daca dai de unul iti zice ca nu e de la raionul ala... in vest este exact invers, angajatul vine la tine exact cum s-a descris si la tot pasul va urmareste si da sfaturi. Eu unul prefer sa fie ca "la ei" nu ca la noi, nu clientul trebuie sa traga de angajat ci invers.

Edited by andreic, 05 October 2012 - 20:08.


#5
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Ma distreaza reclama la Catena.
Doar una din ele, mai exact cea in care se da Arsinel la farmacista :D

#6
drGrudge

drGrudge

    Trollminater

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,746
  • Înscris: 27.03.2011
Proastele care se impopotoneaza de parca le-ar face mai umane.

#7
On_my_way

On_my_way

    robotica melomana

  • Grup: Validating
  • Posts: 9,799
  • Înscris: 06.06.2012
Orgoliosii si aia care cred ca intotdeauna au dreptate.

#8
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,151
  • Înscris: 24.05.2006
Ma distreaza nasparliile care isi pun poze secsi pe FB, si comentariile stupide de la looserii care totusi spera sa le-o puna.

#9
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008

View Postandreic, on 05 octombrie 2012 - 20:01, said:

Fara sa va dati seama exprimati exact slabiciunea comertului estic si a relatiei client - ofertant... in SUA si chiar si in vestul EU pe alocuri cand te duci la un restaurant nu intri in el si un ospatar sta afara si deja te invita, te intreaba ce si cum, tu poti doar sa treci pe strada si te interpeleaza, ce masa doresti sau mai des iti recomanda el etc... la noi stai la masa cateodata si nu vine niciunul... la fel si in magazine, orbecai dupa un produs pe care nu-l gasesti si nu dai de un angajat sa-l intrebi ceva sau daca dai de unul iti zice ca nu e de la raionul ala... in vest este exact invers, angajatul vine la tine exact cum s-a descris si la tot pasul va urmareste si da sfaturi. Eu unul prefer sa fie ca "la ei" nu ca la noi, nu clientul trebuie sa traga de angajat ci invers.


Andreic, tu nu stii despre ce vorbim eu si Osci.
Atunci cand o femeie se duce sa-si caute cosmeticale, rareori are nevoie de consiliere Posted Image.
Placerea cumparatului de cosmeticale tocmai in asta consta: in cautatul lor.
Adica, sa le iei pe fiecare in mana, sa citesti ingredientele, sa citesti povestioara de pe ambalaj, sa vezi cum miros etc, etc.
Iar toate minunatiile astea Posted Image nu pot fi facute cu o angajata in carca, angajata al carei unic scop e sa-ti bage pe gat cele mai scumpe/nevandute produse.
Nu zic nu, or exista femei care au nevoie de consiliere la cumpararea de cosmeticale, dar cele mai multe nu au, te asigur de asta Posted Image.

Edited by Enigel, 05 October 2012 - 21:02.


#10
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,151
  • Înscris: 24.05.2006

View PostEnigel, on 05 octombrie 2012 - 21:01, said:


Adica, sa le iei pe fiecare in mana, sa citesti ingredientele, sa citesti povestioara de pe ambalaj, sa vezi cum miros etc, etc.



Ahahhaha....si eu stau afara rezemat de carucior- ''hai soro o data, ca am mai fost aici si saptamana trecuta, si tot o ora ai stat, si tot n-ai cumparat nimic...nu cred ca au adus atatea produse noi intr-o saptamana incat sa-ti ia o ora sa le treci in revista''...ahhahahaha, asta apropo de lucruri care ma distreaza.

#11
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008
wiseguy, ai vazut ce folositor e forumul? :-))

#12
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,289
  • Înscris: 07.02.2003

View PostEnigel, on 05 octombrie 2012 - 21:01, said:

Atunci cand o femeie se duce sa-si caute cosmeticale, rareori are nevoie de consiliere Posted Image.
Placerea cumparatului de cosmeticale tocmai in asta consta: in cautatul lor.
Adica, sa le iei pe fiecare in mana, sa citesti ingredientele, sa citesti povestioara de pe ambalaj, sa vezi cum miros etc, etc.
Eu observ piata, incerc sa nu generalizez. Daca tie iti place sa citesti ambalajul de parca ar spune ca sunt facute din minuni nu aceleasi chimicale si extracte... e drept ca ambalajul este esential in marketing, pana si forma sticlutei poate face diferenta.

Edited by andreic, 05 October 2012 - 21:22.


#13
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008

View Postandreic, on 05 octombrie 2012 - 21:20, said:

Eu observ piata, incerc sa nu generalizez. Daca tie iti place sa citesti ambalajul de parca ar spune ca sunt facute din minuni nu aceleasi chimicale si extracte... e drept ca ambalajul este esential in marketing, pana si forma sticlutei poate face diferenta.

Nu cred ca ai inteles ce am vrut eu sa spun.

#14
pouf

pouf

    hopeless hippie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 20.04.2008
-grasii care se lovesc (facand chestii idioate)
-cand vin de la o betie/petrecere la 10 dimineata cu autobuzul/tramvaiul, rupta in cur dar cu zambetul pe buze, toata colorata, si-s inconjurata de mosnegi gri care ma judeca cu privirea, de parca ei n-au facut sau n-ar fi facut la fel cand erau ca mine Posted Image
-oamenii beti
-restaurarea aia proasta a icoanei cu jesus, mereu rad cand imi amintesc de ea

#15
pierre_de_timp

pierre_de_timp

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,251
  • Înscris: 30.12.2007
teribil ma amuza proastele care isi pun tot felul de poze pe internet. Cred ca ati vazut cu totii colectiile alea de capodopere si capodoperete culese de pe haifaiv cred. Sunt teribile!!!

View PostEnigel, on 05 octombrie 2012 - 21:01, said:

Andreic, tu nu stii despre ce vorbim eu si Osci.
Atunci cand o femeie se duce sa-si caute cosmeticale, rareori are nevoie de consiliere Posted Image.
Placerea cumparatului de cosmeticale tocmai in asta consta: in cautatul lor.
Adica, sa le iei pe fiecare in mana, sa citesti ingredientele, sa citesti povestioara de pe ambalaj, sa vezi cum miros etc, etc.
Iar toate minunatiile astea Posted Image nu pot fi facute cu o angajata in carca, angajata al carei unic scop e sa-ti bage pe gat cele mai scumpe/nevandute produse.
Nu zic nu, or exista femei care au nevoie de consiliere la cumpararea de cosmeticale, dar cele mai multe nu au, te asigur de asta Posted Image.

si atunci de ce insista sa ia cate un nefericit dupa ele ???

#16
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008
Capodoperete? :lol:

View Postpierre_de_timp, on 05 octombrie 2012 - 21:29, said:





si atunci de ce insista sa ia cate un nefericit dupa ele ???

Asta nu stiu.
Eu sunt lup singuratic cand merg la vanat de cosmeticale :-)).

#17
pierre_de_timp

pierre_de_timp

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,251
  • Înscris: 30.12.2007

View PostEnigel, on 05 octombrie 2012 - 21:32, said:

Eu sunt lup singuratic cand merg la vanat de cosmeticale :-)).

mda, si visezi la kevin costner ca ala dansa cu lupii...

#18
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 03.08.2007
Ma distreaza multe comentarii de pe softpedia.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate