Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 

LTE de la Orange România.

* * * * - 14 votes
  • Please log in to reply
28901 replies to this topic

#6157
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Attached File  Screenshot_2016-02-18-19-11-35.png   920.07K   42 downloadsAttached File  Screenshot_2016-02-18-19-12-08.png   919.64K   42 downloadsAttached File  Screenshot_2016-02-18-19-12-53.png   921.96K   40 downloads

Helpere Orange, ajutor!

#6158
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
:naughty: alea sunt viteze de 3g, si pe 3g ul digi am viteze mai mari decat pe 4g ul portocalei :naughty: pana si telekom are viteze mai mari pe 3g. :naughty:

Bataie de joc! :angry:
Eu daca as fi in locul tau maine primu' lucru' care l.as face ar fi sa.mi portez numarul. :naughty:

#6159
danielzgk

danielzgk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,869
  • Înscris: 14.05.2013
E in parametrii..

#6160
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Portocala, reteaua #1 ca viteze si acoperire in Romania!
Abonati.va la ei si veti avea "super viteze" :naughty:
Platiti mai mult da' veti avea parte de calitate :D

#6161
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,340
  • Înscris: 01.09.2012

View Postdanielzgk, on 18 februarie 2016 - 19:30, said:

E in parametrii..

Good job , reteaua nr1 nu mai poate
Am prins maxim 42 mbps la mine si asta in camp
in oras 38 si asta intr-o scara de bloc , eu in casa dabea am 2 liniute da decat sa stai pe 4G mai bine ....... te lipstesti ( am 25 mbps pe 3G )
in rest intre 15 si 25 mbps prin oras ( jalnic ) , dar daca ei zic ca este in parametrii noi nu putem sa spunem nimic , na noi doar le dam banii

H+ indoor
4G indoor
4G indoor
Vad ca si latentele sufera ( zilele trecute aveam 15-17 ms )
doar H ( DIGI ) ultimele doua screenshot-uri

Attached Files


Edited by alexandrubold, 18 February 2016 - 21:17.


#6162
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,191
  • Înscris: 22.03.2008
@alexandrubold: Am facut astăzi niste teste pe 3g in Vodafone, in Bucuresti si nu mi-a sarit de 14mbps dar la metrou in seara asta a atins 24mbps. In general 3-9mbps pe Vodafone.  La simpe-dreams se intampla ceva ciudat cu LTE-ul si se pare ca sunt cam nesimtit de nu au facut nimic de atata vreme.

Ai abonament sau cartela la Orange, Alex? Ma tenteaza sa)mi iau o extraoptiube de la orange fără limita de viteza ca sa le mai încerc si eu reteaua prin București.

#6163
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009
Gândiți-vă ce urmează după implementarea acordului de roaming național cu Telekom...
Acum e parfum!

#6164
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Ii macelaresc toti pe toate partile pe portocalii. Vodafone i.a lasat fara clienti si trebuie sa le plateasca multi bani din tarifele de interconectare in urma campaniei "Vorbesti net primesti" , Telekom le va trage in jos vitezele la 4g dupa ce va fi implementat roamingul, Digi.Mobil le fura clienti pe banda rulanta, nu i vad bine pe portocalii :down:
Deja multi migreaza spre Digi.Mobil iar cand digi isi va extinde acoperirea proprie va fi greu sa mai tina pasul cu ei.

#6165
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,340
  • Înscris: 01.09.2012

View Postgabybcr, on 18 februarie 2016 - 22:41, said:

Ai abonament sau cartela la Orange, Alex? Ma tenteaza sa)mi iau o extraoptiube de la orange fără limita de viteza ca sa le mai încerc si eu reteaua prin București.
Abonament Orange ME 13

View Postheinz, on 18 februarie 2016 - 22:52, said:


Deja multi migreaza spre Digi.Mobil iar cand digi isi va extinde acoperirea proprie va fi greu sa mai tina pasul cu ei.
Digi mai are mult de munca , hai sa nu exageram

Edited by alexandrubold, 18 February 2016 - 23:00.


#6166
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,191
  • Înscris: 22.03.2008
I-a mai gândește-te. Telekom daca isi ca revizui abonamentele si extraoptiunile se vor mai consolida nitel având acces la reteaua 4g Orange in toata tara. Fiind constrâns de Orange si Digi in prezent nu degeaba a început Vodafone cu pomenile. Doar nu sunt vreun ONG sau vreo fundatie. La cat de lacomi au fost cu C-T ca sa-si creasca veniturile, nu aruncau ei degeaba pe piața abonametul cu 5+1gb.  Trebuie sa fii naiv sa crezi ca Orange va cadea peste noapte. Offtopic: Asa i s-a cântat si kissfm-ului prohodul de multi ani si încă sunt cel mai ascultat radio. Apropo, nu sunt vreun ascultator al acestui post de radio dar se mentin in continuare si au tehnic destul de bun. Asa si cu Orange.

Edited by gabybcr, 18 February 2016 - 23:06.


#6167
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

View Postalexandrubold, on 18 februarie 2016 - 23:03, said:



Digi mai are mult de munca , hai sa nu exageram
sunt perfect de acord cu tine :)
La mine in zona nema semnal cand iesi din oras :)
Si cica mai au si 85% acoperire nationale....au cam exagerat cu asta :(

#6168
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,054
  • Înscris: 20.06.2009

View Postmariusnorbert, on 18 februarie 2016 - 22:46, said:

Gândiți-vă ce urmează după implementarea acordului de roaming național cu Telekom...
(...)
simple_dreams începe să plîngă de pe acum...Posted Image

#6169
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

View Postgabybcr, on 18 februarie 2016 - 23:04, said:

I-a mai gândește-te. Telekom daca isi ca revizui abonamentele si extraoptiunile se vor mai consolida nitel având acces la reteaua 4g Orange in toata tara. Fiind constrâns de Orange si Digi in prezent nu degeaba a început Vodafone cu pomenile. Doar nu sunt vreun ONG sau vreo fundatie. La cat de lacomi au fost cu C-T ca sa-si creasca veniturile, nu aruncau ei degeaba pe piața abonametul cu 5+1gb.  Trebuie sa fii naiv sa crezi ca Orange va cadea peste noapte. Offtopic: Asa i s-a cântat si kissfm-ului prohodul de multi ani si încă sunt cel mai ascultat radio. Apropo, nu sunt vreun ascultator al acestui post de radio dar se mentin in continuare si au tehnic destul de bun. Asa si cu Orange.
n.am zis ca o sa.i cante popa portocalei doar ca o sa mai scada numarul de clienti. Deja e in scadere :)

#6170
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,191
  • Înscris: 22.03.2008
Au pus la socoteala si localitatile acoperite partial. Asa-i si la altii. De aia se lauda cu 99% dar i, realitate chiar si orange mai are găuri de semnal dar nu atât de mari ca ceilalti.

#6171
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

View Postgabybcr, on 18 februarie 2016 - 23:08, said:

Au pus la socoteala si localitatile acoperite partial. Asa-i si la altii. De aia se lauda cu 99% dar i, realitate chiar si orange mai are găuri de semnal dar nu atât de mari ca ceilalti.
serios? Acu' daca eu prind odata la cateva luni o linie de semnal sus pe casa sau pe cel mai inalt deal din sat se considera localitate acoperita? Hai ca prea exagereaza....

#6172
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,340
  • Înscris: 01.09.2012

View Postheinz, on 18 februarie 2016 - 23:05, said:

sunt perfect de acord cu tine Posted Image
La mine in zona nema semnal cand iesi din oras Posted Image
Si cica mai au si 85% acoperire nationale....au cam exagerat cu asta Posted Image

85 % acoperire a populatiei
cam 70-75 % este acoperirea nationala

View Postheinz, on 18 februarie 2016 - 23:09, said:

serios? Acu' daca eu prind odata la cateva luni o linie de semnal sus pe casa sau pe cel mai inalt deal din sat se considera localitate acoperita? Hai ca prea exagereaza....

Am fost acum o luna intr-o localitate din jud Teleorman ( la granita cu jud Olt si Arges ) iti pot spune ca pe 2 linii de edge indoor se auzea perfect , si marea majoritate a oamenilor de acolo sunt pe orange

Edited by alexandrubold, 18 February 2016 - 23:49.


#6173
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
La mine e cel mai praf Vodafone, chiar dacă are ransharing cu Orange. Eu am 4g cu semnal 2,3 liniuțe din 4. Și dacă se adeveresc zvonurile că vor face acoperire 4g și în rural anul acesta, îi salută din mers pe lăudăroșii ăia de nu se văd. Nu bagă Varzafone bani prea mult în rețea, ci doar așteaptă vreo pomană și mai vin cu vreo ofertă de atras pe cei care îi cred. Au făcut și cu nelimitatul de date la fel și după aia s-au răzgândit. La pomul lăudat...

Edited by vio73, 19 February 2016 - 15:15.


#6174
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,340
  • Înscris: 01.09.2012
Daca baga 4g cu vitezele de mai sus mai bine sa se abtina

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate