Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Modelari 3D - Creatiile mele

* * * * - 2 votes
  • Please log in to reply
385 replies to this topic

#1
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Salut la toata lumea, vad ca este cam goala aceasta parte a formului (probabil asa o sa si ramana Posted Image) ) dar ma gandeam sa deschid acest thread, pentru toti pasionatii de modelare 3D, indiferent ca este in max, maya, blender sau orice alt program de grafica.Ma gandeam sa ne strangem aici toti cei pasionati si sa ne expunem lucrarile (bune sau rele, reusite sau nereusite) iar apoi poate ne putem ajuta unii pe ceilalati cu cate un sfat, o parerea sau orice altceva Posted Image ca sa putem invata unii de la altii.Sper ca mai exista pasionati pe aici, desi este cam gol.

O sa incep eu prin a prezenta o mica parte din lucrarile mele, sunt inca la inceput si ma consider un novice, dar incerc sa progresez de la o lucrare la alta: http://ctl3d.deviantart.com/gallery/

Iar pe viitor voi posta direct aici pozele.

Edited by catalinuptm, 23 September 2012 - 13:37.


#2
evon

evon

    ~Learning Forex~

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 27.11.2010
Wow ce super is facute masinile!
Keep up the good job!.
Misto mertanul :D

#3
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Eh multumesc, pentru un ochi mai bine format are destul de multe defecte :D

#4
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postcatalinuptm, on 23 septembrie 2012 - 13:34, said:

Salut la toata lumea, vad ca este cam goala aceasta parte a formului (probabil asa o sa si ramana Posted Image) ) dar ma gandeam sa deschid acest thread, pentru toti pasionatii de modelare 3D, indiferent ca este in max, maya, blender sau orice alt program de grafica.Ma gandeam sa ne strangem aici toti cei pasionati si sa ne expunem lucrarile (bune sau rele, reusite sau nereusite) iar apoi poate ne putem ajuta unii pe ceilalati cu cate un sfat, o parerea sau orice altceva Posted Image ca sa putem invata unii de la altii.Sper ca mai exista pasionati pe aici, desi este cam gol.

O sa incep eu prin a prezenta o mica parte din lucrarile mele, sunt inca la inceput si ma consider un novice, dar incerc sa progresez de la o lucrare la alta: http://ctl3d.deviantart.com/gallery/

Iar pe viitor voi posta direct aici pozele.

Salut. Fă-ţi un portofoliu şi angajează-te, în ţară sau afară. Cât mai curând.

#5
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Salut, asta incerc sa fac :) dar momentan sunt inca la inceput de drum, ma pasioneaza foarte mult acest domeniu pe langa altele.Lucrarile sunt facute in 3DS max, lucrez cam de aproximativ 1 an si ceva, trebuie sa recunosc, a fost destul de greu la inceput sa invat singur, din ce am observat este destul de "saracacios" acest domeniu in RO, nu am gasit prea multe forumuri dedicate pentru asa ceva care sa fie si populate, multe erau abandonate si era cam pustiu, tocmai de aceea am deschis acest thread, poate cineva are nevoie de ajutor si poate il voi/vom putea ajuta, sunt convins ca mai sunt pe aici oameni cu mult mai multa experienta in domeniu si chiar as vrea sa primesc de la ei o critica un sfat si chiar sa le vad lucrarile.

#6
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Dupa cum am promis, o sa incep sa postez aici tot ceea ce lucrez eu, momentan lucrez la o bicicleta pentru un challenge de pe alt forum Posted Image iata un mic print screen cu WIP-ul.Orice critica este bine venita.

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   286.75K   331 downloads
  • Attached File  2.jpg   202.58K   338 downloads


#7
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
Nu ma pricep deloc insa mi-a atras atentia proiectul tau cu bicla :)
Iti dau material pentru bicla daca doresti (bicla mea). hehe

#8
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Ma bucur ca ti-a atras atentia, pai am deja un model dupa care modelez, este cea din poza de mai jos Posted Image daca ti-am atras atentia urmareste threadul si o sa vezi si finalul, din pacate vad ca nu prea exista lume pe aici cu aceasta pasiune, dar mai astept poate mai posteaza cineva ceva Posted Image

Attached Files


Edited by catalinuptm, 24 September 2012 - 23:31.


#9
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Inca un mic update Posted Image

Attached Files

  • Attached File  3.jpg   278.26K   209 downloads
  • Attached File  4.jpg   275.4K   220 downloads


#10
ThugStyle

ThugStyle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 26.03.2009
Arata bine. Tine-ne la curent. Astept sa o vad finalizata. O intrebare am si eu, la CLS interiorul l-ai texturat? Tare curios sunt sa vad cum arata.

#11
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Momenta nu, dar o sa-l texturez cand o sa fiu destul de experimentat cu lucrul cu materialele si cu iluminarea pentru ca vreau sa iasa perfect :D

#12
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Si inca un update, daca as avea 1-2 ore la dispozitie as termina, dar timpul nu prea imi permite Posted Image dar usor usor o sa o termin.

Attached Files

  • Attached File  3.jpg   272.15K   116 downloads
  • Attached File  4.jpg   255.16K   120 downloads


#13
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,182
  • Înscris: 08.12.2006

View Postcatalinuptm, on 03 octombrie 2012 - 00:04, said:

Si inca un update, daca as avea 1-2 ore la dispozitie as termina, dar timpul nu prea imi permite Posted Image dar usor usor o sa o termin.

oau...imi imaginam cum as merge eu pe bicicleta aia, ma si vedeam cum dau la pedale....ups, nu are sha....

#14
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Am finalizat partea de modelare, acuma urmeaza randarea Posted Image orice critica este bineveita.Se pare ca nu mai este nimeni pe aici care sa lucreze in acest domeniu...trist :P

Attached Files



#15
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,182
  • Înscris: 08.12.2006

View Postcatalinuptm, on 07 octombrie 2012 - 00:18, said:

Am finalizat partea de modelare, acuma urmeaza randarea Posted Image orice critica este bineveita.Se pare ca nu mai este nimeni pe aici care sa lucreze in acest domeniu...trist Posted Image

Mda...ai ramas singurul specimen , trebuie sa te conservam sa aratam generatiilor viitoare ce se facea pe vremea noastra.

Referindu-ma la ce ai facut tu, daca tot zici ca "ai randat", puteai sa pui niste umbre, sa pui niste texturi mai faine.

#16
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
N-am randat nimic, am scris clar "Am finalizat partea de modelare, acum urmeaza randare". Texturile si umbrele o sa urmeze. :)

Edited by catalinuptm, 07 October 2012 - 09:27.


#17
catalinuptm

catalinuptm

    Senior CG Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,308
  • Înscris: 11.03.2008
Am terminat acest proiect :) sper sa va placa, in curand voi incepe unul nou.Orice comentariu pro sau contra este binevenit.

Attached Files

  • Attached File  R1.jpg   568.48K   270 downloads
  • Attached File  R2.jpg   456.64K   286 downloads
  • Attached File  R3.jpg   712.33K   305 downloads
  • Attached File  R4.jpg   480.21K   326 downloads
  • Attached File  R6.jpg   682.39K   339 downloads
  • Attached File  R7.jpg   489.2K   324 downloads
  • Attached File  R8.jpg   485.27K   299 downloads
  • Attached File  R9.jpg   318.51K   296 downloads
  • Attached File  R10.jpg   634.72K   349 downloads
  • Attached File  Wireframe.jpg   581.57K   336 downloads


#18
ThugStyle

ThugStyle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 26.03.2009
Arata bine, felicitari. Totusi cauciucurile reflecta putin cam prea mult, si parca nu e materialul potrivit.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate