Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Nu mai invidiati Vestul.

- - - - -
  • Please log in to reply
468 replies to this topic

#1
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009
Civilizatia vestica nu e civilizatie. E anti civilizatie. Singurul lucru care-i mai bun aici sunt salariile si varietatea de bunuri de consum. In rest, totul e mai rau. E o cultura anti familie, anti copii, anti dragoste, anti feminitate, anti masculinitate si pro materialism, pro egoism, pro lacomie, pro vicii, pro grandomanie, pro narcisism si pro incultura.
Joaca de-a barbatul si femeia sunt la fel, ambii sa lucreze full si copiii da-i dracu, familia da-o dracu, ca ne incurca, a produs deja o generatie crunt disfunctionala si imatura emotional si nimic nu va iesi bun din asta.

Edited by Oscilatrix, 22 September 2012 - 20:10.


#2
Reboko

Reboko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 29.07.2012
Oricine poate sa se sa casatoreasca, sa faca niste copii si sa-si traieasca viata plictisitoare.
In Romania, daca te-ai casatorit si ai facut copii si mai mult, te si muti de la ma-ta din casa, esti om implinit :D.

Edited by Reboko, 22 September 2012 - 20:18.


#3
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,617
  • Înscris: 07.02.2003

View PostOscilatrix, on 22 septembrie 2012 - 20:07, said:

Civilizatia vestica nu e civilizatie. E anti civilizatie.
Cu siguranta estul este lumina calauzitoare si civilizatia Posted Image Copii face oricine asa ca hai sa scapam de mentalitatea asta romaneasca paguboasa ca domne ce ai realizat... pai am copii... normal era asa ce ai realizat, un masterat, am proiectat un bloc, am ajutat o fundatie etc... la noi cand intrebi pe unu cica familia... penibil.

Edited by andreic, 22 September 2012 - 20:20.


#4
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
Io cre'ca vreau "anti-civilizatie" d-aia de care ziciPosted Image
Ca de a noastra m-am c-am saturat...

#5
Huni12

Huni12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 26.05.2012
Uhm.... Iti respect opinia. Insa nu inteleg, de ce trebuie sa generalizezi? Peste tot se gasesc oameni lacomi si cretini sau marinimosi si inteligenti etc. Nici la noi nu este mai frumos, si la noi se fura, oamenii sunt materialisti, avem politicieni corupti etc. E treaba fiecaruia daca aspira spre occident sau nu, peste tot se gasesc atat lucruri bune cat si rele. :)

#6
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Cultura anti-familie?! O fi mai tare in Romania unde orice familie poate sa-si vada bine mersi de copii (3-5) si de un trai decent dintr-un salariu, unde nu sint deloc vicii, grandomanie si incultura.

#7
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,054
  • Înscris: 10.09.2005
Nu zic ca la ei o fi marea cu sarea sau or umbla cainii cu covrigi in coada, dar oricum pana ajungem ca ei mai ne trebuiesc 500 de ani. Pro incultura este si la noi, deschide numai tv-ul si da pe orice canal romanesc sa vezi cum se promoveaza prostia si incultura. Toti neavenitii devin vedete peste noapte.

#8
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009
"Cultura" romaneasca e vestica. Doar salariile nu-s.

#9
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View PostOscilatrix, on 22 septembrie 2012 - 20:07, said:

Civilizatia vestica nu e civilizatie. E anti civilizatie.
Stii fabula cu vulpea si strugurii, nu ?

Edited by neagu_laurentiu, 22 September 2012 - 20:26.


#10
heroes3

heroes3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 10.09.2012
pai stai ca si la noi incepe sa semene din ce in ce mai mult cu "civilizatia vestica"

#11
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,700
  • Înscris: 09.05.2008
"Cultura" vestica e de fapt C.P. dus la extrem.
Nu-i problema !
In curand soseste si scadenta.
Si atunci vom vedea cine va platii !
Mie-mi pare rau ca nu boshimanii, negrii si evreii vor duce greul.
Pentru ca-s putini, urati si grei de cap. Si tre' sa-i scoata altii din rahat.

#12
teapavoua

teapavoua

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,673
  • Înscris: 13.06.2011
Oriunde in lume sunt lucruri bune si lucruri nasoale,important e sa stii sa le descoperi.

#13
D_FENS

D_FENS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,387
  • Înscris: 18.09.2007

View PostOscilatrix, on 22 septembrie 2012 - 20:07, said:

Civilizatia vestica nu e civilizatie. E anti civilizatie. Singurul lucru care-i mai bun aici sunt salariile si varietatea de bunuri de consum. In rest, totul e mai rau. E o cultura anti familie, anti copii, anti dragoste, anti feminitate, anti masculinitate si pro materialism, pro egoism, pro lacomie, pro vicii, pro grandomanie, pro narcisism si pro incultura.
Joaca de-a barbatul si femeia sunt la fel, ambii sa lucreze full si copiii da-i dracu, familia da-o dracu, ca ne incurca, a produs deja o generatie crunt disfunctionala si imatura emotional si nimic nu va iesi bun din asta.
Daca sterg salariile,e Romania cum nu se poate mai bine.

Edited by D_FENS, 22 September 2012 - 20:41.


#14
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004

View Postheroes3, on 22 septembrie 2012 - 20:32, said:

pai stai ca si la noi incepe sa semene din ce in ce mai mult cu "civilizatia vestica"

Era mult diferit în comunism?

De fapt prioritățile noastre în general sunt niște rahaturi, cam în toate direcțiile geografice.

#15
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009
Mai, voi sunteti bolunzi? "Cultura" Romaniei post comuniste e vestica. Filmele, muzica, mall-urile, celebritatile, can-can, libertatea, playboy, cosmopolitan, toate-s pe modelul american sau englez.

#16
TVWLTOOZ

TVWLTOOZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,335
  • Înscris: 26.03.2011
Și de câți ani zici că ai trăit prin vest ca să-ți faci o asemenea părere?
Până nu mergi la un magazin acolo, să plătești o factură, să depui o cerere, să-ți cumperi un bun, etc nu poți să tragi concluzia TA, ci să o reproduci pe a altora.

#17
Oscilatrix

Oscilatrix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,581
  • Înscris: 30.11.2009

View PostTVWLTOOZ, on 22 septembrie 2012 - 20:52, said:

Și de câți ani zici că ai trăit prin vest ca să-ți faci o asemenea părere?
Până nu mergi la un magazin acolo, să plătești o factură, să depui o cerere, să-ți cumperi un bun, etc nu poți să tragi concluzia TA, ci să o reproduci pe a altora.

Cred ca un an de zile mi-a fost de ajuns. Am fost la magazine, am platit facturi, am depus cereri si am facut tot ce mai enumeri tu pe acolo. Tocmai azi am vazut niste fetite de 9-10 ani imbracate in pantaloni scurti la 5 grade si cu dresuri de dama,  tocuri, ruj, negreala la ochi, par ars de decolorant si geanta de dama.

Edited by Oscilatrix, 22 September 2012 - 20:56.


#18
mobilewave

mobilewave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,674
  • Înscris: 04.12.2008
UK is fucked up... :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate