Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Ce mancati dupa sala?

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#55
Reboko

Reboko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 29.07.2012

View Postrichelieu, on 22 septembrie 2012 - 15:07, said:

Am inteles. Sa fii sanatos atunci, ca fericit sigur esti : ignorance is bliss Posted Image
Banuiesc, ca pentru tine, a te ingrasa inseamna in mod obligatoriu a-ti creste masa totala, iar a slabi, inseamna in mod obligatoriu a-ti scadea masa totala. Right?

Ti-am zis foarte clar cuvantul grasime. Mai bati mult campii???

View Postproxtu, on 22 septembrie 2012 - 16:14, said:

@reboko: calci si tu pe urmele lui KellCooper, incepi cu ironiile ieftine cand ramai fara argumente. Nu-i deloc constructiv.

Da-i mura-n gura. El sa aduca argumente la aberatia pe care o sustine. Si tu la fel.
Hai, explicati cum faceti energie din nimic.

Edited by Reboko, 22 September 2012 - 21:45.


#56
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,258
  • Înscris: 04.05.2006
Cine-a zis ceva de facut energie din nimic : huh: ?  De ce te cramponezi de chestia aia ?  Legile thermodinamicii, nu explica nici pe departe doar ele insele evolutia grasimii dintr-un organism.

A....si nu ai spus clar "grasime" , ai spus "ingrasat" si nu-s convins nici acum ca ai in minte o abordare corecta a termenului. Tu spui ca slabesti mancand hamburgeri de 1500kcal/zi, eu iti garantez ca.....cel mult vei pierde ceva greutate, nici vorbi de slabit.

Edited by richelieu, 22 September 2012 - 22:03.


#57
Reboko

Reboko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 29.07.2012

Quote

Mai intai ar trebui sa intelegi tu legile fizicii.
Ai ceva dovezi stiintifice ca pui grasime, adica energie din nimic,  cand esti in deficit caloric??? Iti dai seama cati bani economisim dpdv caloric daca mancam "nesanatos" in deficit caloric si ne ingrasam. Salvam toata Africa de la foamete.
PS:Poate doar daca nu esti in stare sa-ti calculezi caloriile. Zici ca un ou are 78 de calorii si tu il prajesti in ulei, adica il faci de 200 de calorii. s.a.m.d,
O vezi?
Continua sa bagi abureli si sa vorbesti pe langa subiect ca ai dreptate...
Tu esti vegetarian cumva??? Daca da... imi pierd timpul aiurea. Cu voi nu se poate discuta nimic conrect.

Edited by Reboko, 22 September 2012 - 22:03.


#58
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,258
  • Înscris: 04.05.2006
Mda......exact ce spuneam. E o varza in termeni in caputul tau.....:).
Si nu, nu sunt vegetarian.

#59
Reboko

Reboko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 29.07.2012

View Postrichelieu, on 22 septembrie 2012 - 22:05, said:

Mda......exact ce spuneam. E o varza in termeni in caputul tau.....Posted Image.
Si nu, nu sunt vegetarian.

Hai ma, explica cum se fac 7000 de calorii, adica 1kg de grasime,  din 2000 calorii din mancare nesanatoasa si salvezi Africa de la foamete.
Uite ca vorbesti numai bullshit .

Quote

As putea, da' sincer am obosit sa tot repet (si sa-i vad si pe altii repetand) aceleasi lucruri in aceleasi topicuri si sa nu se oboseasca nimeni sa arunce cate un ochi pe-acolo. Ai raspunsurile in arie, trebuie sa cauti doar si nici aia foarte mult, despre niste chestii de-alea referitoare la raspunsuri hormonale ale organismului fata de diverse chestii mancate, cum influenteaza indicele glicemic zaharurile complexe fata de cele simple din diverse surse sanatoase, biodisponibilitate...si alte de-astea. Dupa aia, vei intelege de ce un om se poate ingrasa in deficit caloric, sau slabi mancand hipercaloric...si de ce simpla numarare a caloriilor este vax albina. Si pe urma mai putem discuta.

Quote

Repet, tu citeste alea si nu mai fii ignorant Posted Image. Vorbim dupa, pana atunci nu ai cum sa intelegi. Nu e din nimic.....e din transformari. Adica fix din legile alea ale fizicii, pe care tu, foarte simplist, le invoci. Doar ca .....ce ai invatat tu este insuficient.

Quote

Am inteles. Sa fii sanatos atunci, ca fericit sigur esti : ignorance is bliss Imagine publicată
Banuiesc, ca pentru tine, a te ingrasa inseamna in mod obligatoriu a-ti creste masa totala, iar a slabi, inseamna in mod obligatoriu a-ti scadea masa totala. Right?
PS: Vezi sa nu uiti sa slabesti ( ca sa fie profi pentru tine, sa arzi grasimi) prin mestecat guma. Guma=5 calorii o mesteci 2 ore consumi 20, ai slabit(ars) 1.6g de grasime.

Edited by Reboko, 22 September 2012 - 22:15.


#60
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009
ma flacai..acusi am terminat de mancat..o friptana babana+cartofi...no las sa se depuna pe foale asa fain...Posted Image

#61
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,258
  • Înscris: 04.05.2006
Have a nice life :coolspeak:  . Daca nu vrei sa inveti.....eu nu te pot obliga. Si nici nu-ti dau mura-n gura informatie déjà prezentata aici. Caut-o singur, daca vrei. Daca nu, biznisul tau. Eu unul te voi lasa in ignoranta ta de-acum incolo.......Poate se va gasi cineva mai rabdator decat mine sa-ti explice cum se pot transforma diverse tesuturi din organism, in functie de reactiile hormonale.......
Eu unul nu te voi mai deranja.

View Postbilibistrocizel, on 22 septembrie 2012 - 22:17, said:

ma flacai..acusi am terminat de mancat..o friptana babana+cartofi...no las sa se depuna pe foale asa fain...Posted Image

Sa-ti fie de bine ;). De udat n-ai udat-o cu nimic?

#62
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009

View Postrichelieu, on 22 septembrie 2012 - 22:18, said:

Have a nice life Posted Image  . Daca nu vrei sa inveti.....eu nu te pot obliga. Si nici nu-ti dau mura-n gura informatie déjà prezentata aici. Caut-o singur, daca vrei. Daca nu, biznisul tau. Eu unul te voi lasa in ignoranta ta de-acum incolo.......Poate se va gasi cineva mai rabdator decat mine sa-ti explice cum se pot transforma diverse tesuturi din organism, in functie de reactiile hormonale.......
Eu unul nu te voi mai deranja.



Sa-ti fie de bine Posted Image. De udat n-ai udat-o cu nimic?
mersoi
ba da..cu apa de chiuveta de inox
maine o sa o ud cu ceva vin

#63
Reboko

Reboko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 29.07.2012
Ohhh, ma simt asa de trist ca nu o sa aflu marele mister.
Chiar sunt surprins de afirmatia ta. N-am mai auzit-o pe niciun forum de pe internet, cat de cat decent, nici pe alea straine :D.

Edited by Reboko, 22 September 2012 - 22:27.


#64
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,258
  • Înscris: 04.05.2006
Disclaimer, ca sa fiu mai clar: nu vreau sa spun ca Asa se intampla tot timpul, in majoritatea cazurilor, oamenii se ingrasa pentru ca mananca prea mult si in special prea multi carbohidrati. Dar exists cazuri.  Now back to silence.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate