Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Site-uri matrimoniale serioase

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Ce mancati dupa sala?

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#37
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Cu ce consum pe măsură ? 30-40 minute de ridicat greutăți de două ori pe săptămână ? Mers pe jos la job 6 km (vreo 400 kcal) ?
Iar la job stau 8 ore pe scaun. Acasă cam tot în foltoliu stau, citesc sau văd un film. În weekend mai ies pe afară, dar tot câțiva kilometri de mers pe jos, nu mai mult.
Nu mi se pare un mare consum, față de alții care bagă cardio de câteva ori pe săptămână. Jaqueline bagă 5 reprize de aerobic hardcore pe săptămână. Ia vezi câte antrenamente bagă și Richelieu Posted Image Zi și tu câte bagi pe săptămână.

Edited by proxtu, 12 September 2012 - 15:32.


#38
Reboko

Reboko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 29.07.2012
Post sters :P.

Edited by Reboko, 12 September 2012 - 15:44.


#39
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Trag de greutăți în zilele în care țin post, dar înainte și după antrenament mănânc câte 10g BCAA (cu 100g iaurt gras, ca are un gust oribil). Apoi mănânc normal peste vreo 2 ore, seara.

#40
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,258
  • Înscris: 04.05.2006

View PostReboko, on 12 septembrie 2012 - 15:26, said:

Ai putea sa explici de ce sunt enormitati, asa de tras cu gloante poate oricine Posted Image.

As putea, da' sincer am obosit sa tot repet (si sa-i vad si pe altii repetand) aceleasi lucruri in aceleasi topicuri si sa nu se oboseasca nimeni sa arunce cate un ochi pe-acolo. Ai raspunsurile in arie, trebuie sa cauti doar si nici aia foarte mult, despre niste chestii de-alea referitoare la raspunsuri hormonale ale organismului fata de diverse chestii mancate, cum influenteaza indicele glicemic zaharurile complexe fata de cele simple din diverse surse sanatoase, biodisponibilitate...si alte de-astea. Dupa aia, vei intelege de ce un om se poate ingrasa in deficit caloric, sau slabi mancand hipercaloric...si de ce simpla numarare a caloriilor este vax albina. Si pe urma mai putem discuta.

View Postproxtu, on 12 septembrie 2012 - 15:32, said:

Ia vezi câte antrenamente bagă și Richelieu Posted Image

In ultimele luni...3/saptamana, in sala, cu antrenor personal. Ma munceste baiatu' ala de nu-mi mai arde si de alergat prin parcuri in celelalte zile :lol:.

View Postbilibistrocizel, on 12 septembrie 2012 - 14:53, said:

daca nu mananci sanatos nu ai cum sa ai rezultate estetice
Exact ce vroiam sa spun...despre principiile nutritionale ale culturistilor :lol:

#41
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Și cât ține un antrement de ăsta ? Gata cu Krav Maga ?

#42
red_dog4ever

red_dog4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,371
  • Înscris: 22.05.2008

View Postlaurentiuene70, on 11 septembrie 2012 - 22:14, said:

In primul rand nu sunt recomandate dulciurile si lipidele-grasimile:
De unde ai auzit prostia asta? Tocmai carbohidrati trebuie dupa antrenament.

Daca mananci proteine dupa antrenament, corpul le va folosi ca sa compenseze lipsa carbohidratilor. De aia nu se recomanda proteina pura dupa antrenament.

#43
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,506
  • Înscris: 06.01.2012
Proxtu , cam cate calorii ard la mers pe jos 5km ? Am 1.82 cu 75kg . Ma intereseaza estimativ .

#44
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,258
  • Înscris: 04.05.2006

View Postproxtu, on 12 septembrie 2012 - 15:51, said:

1.Și cât ține un antrement de ăsta ?
2.Gata cu Krav Maga ?
1. 40-45 minute, dar intens.
2. Gata....pentru ca :
  - nu mai am certitudinea ca pot face cu regularitate antremanente dupa amiaza, mi s-a schimbat programul dintr-unul destul de fix, intr-unul destul de aleatoriu...ca m-a mancat in c...poponetz sa ma bag in politica ;)
  - nu pot sa risc sa apar cu vreun ochi vanat sau vreun nas rupt......din cauza aceleiasi mancarimi :D. Si am vazut cazuri in sala, deci...se poate :).
Deci, cu parere de rau, pentru ca, chiar imi placea.....pas!

#45
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
@jeffy86able: mie endomondo îmi zice că ard cam 75 kcal/km mers. Tu ești ceva mai usor decât mine, mai tânăr, deci cred că arzi și tu vreo 70 kcal/km.

@richelieu: păcat, că părea mișto. Sper că intri în politică să faci treabă, nu bani :D

#46
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,258
  • Înscris: 04.05.2006
Pai ...bogat nu-s...dar totusi bani am destui ;).

Si da...chiar e misto Krav

#47
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
Da, cunosc, niciodată nu ești destul de bogat, mereu există altul mai bogat, cu o casă mai mare, un iaht mai scump etc. Nu asta te întrebasem ;)

#48
blablabla80

blablabla80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.09.2012
Mie unul sala imi face o foame de lup! Daca reusesc sa scap mana ajung la masa....mananc ca la carte! Daca simt ca e groasa iau rapid un chips de la Lay's sau un snacks Star sau Krax, ametesc foamea si dupa urmeaza ospatul! Cu masura ca altfel degeaba am mai tras de fiare, nu?:))

#49
laurentiuene70

laurentiuene70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 01.12.2008
Simțul umorului nu e problema la tine

#50
Reboko

Reboko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 29.07.2012

View Postrichelieu, on 12 septembrie 2012 - 15:50, said:

As putea, da' sincer am obosit sa tot repet (si sa-i vad si pe altii repetand) aceleasi lucruri in aceleasi topicuri si sa nu se oboseasca nimeni sa arunce cate un ochi pe-acolo. Ai raspunsurile in arie, trebuie sa cauti doar si nici aia foarte mult, despre niste chestii de-alea referitoare la raspunsuri hormonale ale organismului fata de diverse chestii mancate, cum influenteaza indicele glicemic zaharurile complexe fata de cele simple din diverse surse sanatoase, biodisponibilitate...si alte de-astea. Dupa aia, vei intelege de ce un om se poate ingrasa in deficit caloric, sau slabi mancand hipercaloric...si de ce simpla numarare a caloriilor este vax albina. Si pe urma mai putem discuta.
Mai intai ar trebui sa intelegi tu legile fizicii.
Ai ceva dovezi stiintifice ca pui grasime, adica energie din nimic,  cand esti in deficit caloric??? Iti dai seama cati bani economisim dpdv caloric daca mancam "nesanatos" in deficit caloric si ne ingrasam. Salvam toata Africa de la foamete.
PS:Poate doar daca nu esti in stare sa-ti calculezi caloriile. Zici ca un ou are 78 de calorii si tu il prajesti in ulei, adica il faci de 200 de calorii. s.a.m.d,

Edited by Reboko, 21 September 2012 - 22:45.


#51
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,258
  • Înscris: 04.05.2006
Repet, tu citeste alea si nu mai fii ignorant :). Vorbim dupa, pana atunci nu ai cum sa intelegi. Nu e din nimic.....e din transformari. Adica fix din legile alea ale fizicii, pe care tu, foarte simplist, le invoci. Doar ca .....ce ai invatat tu este insuficient.

View Postproxtu, on 13 septembrie 2012 - 07:33, said:

Da, cunosc, niciodată nu ești destul de bogat, mereu există altul mai bogat, cu o casă mai mare, un iaht mai scump etc. Nu asta te întrebasem Posted Image
Pai tocmai, ca ma consider suficient de bogat acum :). Am tot ce-mi trebuie dpdv financiar...si nu numai. Nu-mi doresc mai mult.

#52
Reboko

Reboko

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 29.07.2012

View Postrichelieu, on 22 septembrie 2012 - 12:50, said:

Repet, tu citeste alea si nu mai fii ignorant Posted Image. Vorbim dupa, pana atunci nu ai cum sa intelegi. Nu e din nimic.....e din transformari. Adica fix din legile alea ale fizicii, pe care tu, foarte simplist, le invoci. Doar ca .....ce ai invatat tu este insuficient.


Care alea bre??? Sa citesc niste aberatii sinistre scrise de tine in timpul activitatii desfasurate pe acest forum???
Dar ce zici, despre Africa??? Ahhh, ai salvat Africa de la foamete, felicitari Posted Image!!!
Hai, explica-mi minunea. Energie din nimic!!! Poate castigi si vreun Nobel pentru asta.
Logica din spatele convingerilor tare seamana  cu metoda de slabire cu guma de mestecat.
Daca guma de mestecat are 5 calorii si o mesteci 3 ore, consumi 20 de calorii. Hai sa mestecam numai guma!!!.

Edited by Reboko, 22 September 2012 - 14:26.


#53
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,258
  • Înscris: 04.05.2006
Am inteles. Sa fii sanatos atunci, ca fericit sigur esti : ignorance is bliss Posted Image
Banuiesc, ca pentru tine, a te ingrasa inseamna in mod obligatoriu a-ti creste masa totala, iar a slabi, inseamna in mod obligatoriu a-ti scadea masa totala. Right?

Edited by richelieu, 22 September 2012 - 15:08.


#54
proxtu

proxtu

    fativore

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,451
  • Înscris: 12.02.2006
@reboko: calci si tu pe urmele lui KellCooper, incepi cu ironiile ieftine cand ramai fara argumente. Nu-i deloc constructiv.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate