Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

Samsung B5330 Galaxy Chat

- - - - -
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#19
gabriela606

gabriela606

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 03.11.2011
Buna ziua!
am si eu acest telefon sunt destul de multumita de el numai ca nu pot trimite mms-uri imi spune ca"momentam mesajul tau nu poate fii trimis,va fii trimis cand serviciu va fii disponibil".
Am primit setarile de la reteaua in care ma aflu si tot degeaba acelasi lucru mi se spune...daca exista cnv care ma poate ajuta.
Multumesc!

#20
andrey_2014

andrey_2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 16.10.2012
Si la mine spune la Fel cu MMS-uri. Oricum pt tonul de apel trebuie sa copiezi melodia in memoria telefonului si dupa o fixezi ca ton de apel

#21
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
Cu MMS-urile am si eu problema, dar ce ma anerveaza este ca nu reusesc sa mai scot vremea de pe ecranul blocat. Nu o gasesc in setari :( si sincer sunt multumit de el, pana acum nu am gasit nicio problema.

#22
andrey_2014

andrey_2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 16.10.2012
Asta nu e tot .. sa vedeti faza : Instagram nu merge sa adaugi poza ca ies negre si nici temple run 2 nu functioneaza calumea ...

#23
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Eu sunt foarte multumit de modelul asta. Este exact ce voiam. Era mult mai ok daca nu avea camera, oricum este pusa degeaba.

#24
sweet_marllenne

sweet_marllenne

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.09.2010
Buna,
De cateva zile incerc sa-mi conectez telefonul Samsung Galaxy Chat B5330 la PC prin cablu USB. Mi-am instalat si aplicatia Samsung Kies, dar cand conectez telefonul la pc, in aplicatie imi scrie "Se conecteaza.." si sta asa..... fara sa se intample si altceva.
Stie cineva ce anume trebuie sa-i fac? poate trebuie sa umblu in telefon la setarile lui...
Multumesc,

#25
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
Nu cred ca are treaba cu setarile telefonului cu cat are treaba cu programul care mi se pare o mare bataie de joc. Nu sunt singurul care crede asta. Mie imi face update la software cu toate ca acolo imi scrie ca inca se conecteaza. Acuma mai nou programul nu imi vede telefonul deloc, dar windowsul mi-l vede imediat. Si update-ul la noul android a aparut?

#26
sweet_marllenne

sweet_marllenne

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.09.2010

 opsy091, on 26 martie 2013 - 08:56, said:

Nu cred ca are treaba cu setarile telefonului cu cat are treaba cu programul care mi se pare o mare bataie de joc. Nu sunt singurul care crede asta. Mie imi face update la software cu toate ca acolo imi scrie ca inca se conecteaza. Acuma mai nou programul nu imi vede telefonul deloc, dar windowsul mi-l vede imediat. Si update-ul la noul android a aparut?

 sweet_marllenne, on 25 martie 2013 - 21:26, said:

Buna,
De cateva zile incerc sa-mi conectez telefonul Samsung Galaxy Chat B5330 la PC prin cablu USB. Mi-am instalat si aplicatia Samsung Kies, dar cand conectez telefonul la pc, in aplicatie imi scrie "Se conecteaza.." si sta asa..... fara sa se intample si altceva.
Stie cineva ce anume trebuie sa-i fac? poate trebuie sa umblu in telefon la setarile lui...
Multumesc,


Am reusit sa-l conectez si prin aplicatia Kies urmand pasii urmatori : Posted Image
1 Dezinstalarea aplicatiei Samsung Kies
2 Restartare PC-ului
3 Verficarea conflictelor cu  programele Antivirus/Firewall a sistemului de
operare
4 Redescarcarea aplicatiei Samsung Kies de pe site-ul  www.samsung.com
5 Instalarea aplicatiei Java ( ultima versiune )
6 Instalarea aplicatiei Flash Player (ultima versiune)
7 Instalarea aplicatiei Windows Media Player 11 sau 12
8 Instalarea aplicatiei Net Framework ( ultima versiune )

Pentru a-l conecta la pc fara aplicatie, pur si simplu nu deschizi programul Kies. Conectezi telefonul prin cablu USB la PC, il lasi sa se instaleze..si mai apoi il poti folosi ca pe un Stick.

Sper sa va ajute si pe voi, cei care aveti problema asta Posted Image

#27
ALex18

ALex18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 10.01.2007
Inca nu a aparut upgrade la android pe Romania.
Doar in Spania este valabil deocamdata, de luna trecuta.

#28
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012

 ALex18, on 03 aprilie 2013 - 20:04, said:

Inca nu a aparut upgrade la android pe Romania.
Doar in Spania este valabil deocamdata, de luna trecuta.

pff...tot astept si astept. Din cate am vazut pe la altii mi se pare foarte interesant si ai mult mai multe optiuni :D abia astept sa apara

#29
andrey_2014

andrey_2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 16.10.2012
Serios? La telefonul asta? Update la Android? Ce tareee !

#30
ALex18

ALex18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 10.01.2007
Ca sa vedeti care sunt ultimele update-uri la telefoane samsung puteti intra pe sammobile com, de unde le puteti descarca.
Sunt update-uri oficiale.

Edited by ALex18, 10 April 2013 - 13:25.


#31
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
Tot incerc sa imi dau seama cum dezactivez 3g-ul Posted Image ca tot am cautat si nu am gasit

#32
ALex18

ALex18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 10.01.2007
Intri in Settings / More Settings / Mobile Network / Network Mode .. si apoi selectezi GSM only

#33
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Eu am dezactivat intai datele mobile,sa-l pot folosi numai pe wireless,daca il setez si pe gsm-only se imbunatateste cumva autonomia?

#34
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Exista vreo husa pentru telefonul asta care sa acopere tot telefonul,cum exista la nokia 1100? Sa acopere si ecranul,si butoanele,banuiesc ca touch-ul va merge in continuare si prin husa. In felul asta nu mai dau bani pe folie(20 de lei o bucata de plastic ?!) si sper sa ma tina cel putin cat fostul telefon.

#35
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012

 asasinuxp, on 16 aprilie 2013 - 15:05, said:

Exista vreo husa pentru telefonul asta care sa acopere tot telefonul,cum exista la nokia 1100? Sa acopere si ecranul,si butoanele,banuiesc ca touch-ul va merge in continuare si prin husa. In felul asta nu mai dau bani pe folie(20 de lei o bucata de plastic ?!) si sper sa ma tina cel putin cat fostul telefon.

Eu mi-am luat o husa de la orange care nu era special pentru telefonul asta :) il acoperea tot, doar cat mai ramanea putin descoperit in margini in rest se potrivea perfect. Am dat 15 lei pe ea si nu am nicio problema cu ea sau cu telefonul. Te poti duce la un magazin cu accesorii si probezi mai multe si vezi care se potriveste mai bine si care iti place :D

#36
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
Si s-au potrivit toate gaurile?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate