Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

LG Optimus L9

- - - - -
  • Please log in to reply
1086 replies to this topic

#1045
IonuTmLd

IonuTmLd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.06.2014
salut! sunt nou pe forum.

asa sa spun ce probleme am si eu la un lg l9 p760

am telefonul deschis normal, ascult muzica, jocuri , mesaje merg fara nici o problema insa daca nu mai il butonez( adica sa umblu pe el) se stinge ecranul (sau il blochez) iar peste 1 minut daca vreau sa umblu din nou pe el e inchis , iar daca vreau sa-l deschid trebuie sa scot bateria si sa o pun la loc ca altfel nu se deschide! :(

ati mai patit asa? sau stiti ce are? orice sfat este util, si va multumesc!

#1046
byby

byby

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.08.2007

View Postemanu900, on 14 februarie 2014 - 20:07, said:

Atasez din nou.
Directorul e pentru Wifi iar fisierul pentru GPS.

Buna,
Unde ar trebui sa copii fisierul pentru GPS?

#1047
thejokertj

thejokertj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 08.12.2013
un task killer

#1048
digital67

digital67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 19.03.2008
Salut prieteni!
Ma confrunt cu o problema mai neobisnuita si anume: nu mai pot ,,scrie'' pe cardul sd,din telefon.Pot citi de pe el,dar la scriere da eroare ,,card protejat la scriere'',sau pur si simplu eroare! Am scos cardul l-am formatat,l-am pus in alt telefon merge perfect!Am pus un alt card in telefon aceeasi problema.Am cautat in telefon setari de protejarea cardului la scriere si nu gasesc nimic!
Nu mai inteleg ce poate fi!
Poate ma ajuta cineva.

#1049
Marywsctin

Marywsctin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 09.01.2007
Salut! Ma poate ajuta cineva cu un rom bun pentru acest telefon? Sa fie o versiune de android mai noua, sa aibe limba romana si sa nu aiba buguri?

#1050
Myro

Myro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.11.2009
Salut prieteni!

De cateva zile nu mai mai tine baterie, il scot de la incarcat la 23:00 iar la ora 09:00 mai am baterie aprox. 31% fara sa il ating.
Pana acum ma tinea 2-3 zile la o functionare normala ( vorbit, mesaje,internet);(am telefonul de aprox. 6 luni).
A mai patit cineva asa ceva?

#1051
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Ceva îți drenează bateria. Fă-i un reset. Dacă e rootat instalează BetterBatteryStats și vezi ce wakelockuri are.

#1052
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007
As dori sa-mi folosesc LG-ul ca sa filmez in trafic. Nu am inteles mare lucru de pe trafictube asa ca aveti idee de un suport de parbriz care sa vina bine acestui tip de telefon ?

Multumesc

#1053
shpeedy

shpeedy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 04.10.2007

View PostKokoshmare, on 23 august 2014 - 09:47, said:

As dori sa-mi folosesc LG-ul ca sa filmez in trafic. Nu am inteles mare lucru de pe trafictube asa ca aveti idee de un suport de parbriz care sa vina bine acestui tip de telefon ?

Multumesc

Eu am folosit (si inca folosesc) un model similar cu asta. Acum il folosesc cu un telefon mai mare si mai greu (iOcean X8) si nu am probleme.

#1054
cristi_che

cristi_che

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 08.07.2007
Mi s-a spart display+touchscreen+carcasa...
Cam cat m-ar costa service-ul?

#1055
shpeedy

shpeedy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 04.10.2007
Display - 59RON, carcasa+touch - 99RON, capac spate - 33RON. Manopera variaza de la service la service/de la oras la oras.

Trebuie sa vezi daca merita sa-l mai repari...

#1056
cristi_che

cristi_che

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 08.07.2007
Da, asa gasisem si eu. m-ar ajunge cam 160 lei la primaa vedere daca fac eu manopera si la banii astia zic ca se merita avand in vedere pretul la  SH. Din cate am testat telefonul merge si numai display-ul si touch/carcasa ar tb inlocuite. Capacul spate e ok. Momentan il pot folosi numai prin intermediul On Screen Phone.

#1057
Myro

Myro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.11.2009

View PostMyro, on 04 august 2014 - 09:09, said:

Salut prieteni!

De cateva zile nu mai mai tine baterie, il scot de la incarcat la 23:00 iar la ora 09:00 mai am baterie aprox. 31% fara sa il ating.
Pana acum ma tinea 2-3 zile la o functionare normala ( vorbit, mesaje,internet);(am telefonul de aprox. 6 luni).
A mai patit cineva asa ceva?

S-a rezolvat problema. Am avut telefonul in garantie. Problema a fost placa de baza si imi primesc banii inapoi.

#1058
cristi_che

cristi_che

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 08.07.2007

View Postcristi_che, on 04 septembrie 2014 - 03:26, said:

Mi s-a spart display+touchscreen+carcasa...
Cam cat m-ar costa service-ul?

Am rezolvat! Am comandat fata cu touch si un display care au costat 170lei cu transport inclus. Am mai platit 30 lei unui meserias la un service GSM sa le monteze..deci toata reparatia m-a dus la 200 lei.  Sunt incant ca am iesit relativ ieftin si ca tel a rezistat f bine socurilor si chiar si unei bai in WC (in conditiile in care era plin de carapaturi)..Am ramas tousi fara camera fata si o bucata mica de antena, dar se pare ca merge bine si fara ele :)

#1059
euxirius

euxirius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 15.08.2007
Salut.am o problema cu al meu l9 p760.Cand introduc cartela SIM,dupa blocare se stinge ecranul si nu se mai aprinde.Daca il tin fara cartela nu mai are acest simptom si il pot folosi fara probleme.As fi recunoscator daca as primi un raspuns care sa ma ajute.

#1060
alexandruovi

alexandruovi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 14.09.2008
Cele mai slabe telefoane, in viata mea nu am sa mai cumpar Lg, au lag, se blocheaza, de poze ce sa mai zic, dezastru.


#1061
edinsonedy

edinsonedy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 30.01.2013
Am un P768 ,  si de astazi a inceput sa-mi mai recunoasca wi fii-ul,am luat de mai sus  aceea arhiva dar nu gasesc acel folder ETC. Am dat un reset la setarile din fabrica,dar nimic. Daca puteti sa ma ajutati cumva sa rezolv aceasta problema.

#1062
ManuelManu

ManuelManu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.12.2014
Salut! Am un LG Optimus L9 de un an de zile și încă funcționează foarte bine, nu a făcut probleme și e super ok!! Am dat doar 200 de euro pe el acum un an! Am citit alte persoane care spun că se blochează și nu e bun dar mie mi-a mers mereu foarte bine (si am instalat multe apps pe el etc)...Chiar is happy ca l-am cumparat so...eu zic ca se merita. Acuma nu stiu daca am fost eu norocos sau is toate asa bune...citind pe site vad multe pareri negative...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate