Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

LG Optimus L9

- - - - -
  • Please log in to reply
1086 replies to this topic

#1
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010
Cei de la LG mai pregatesc un telefon pt seria L,este vorba de LG Optimus L9.

Va avea procesor dual core de 1 Ghz, 1GB de RAM,memoria interna de 4GB,ecran de 4.7',camera de 5MP.

Sa speram ca va avea si un pret decent tinand cont ca din pct de vedere hardware nu exceleaza...


http://www.gsmarena....9_p760-4955.php




[ http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/lg/lg-optimus-l9.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 07.08.2011
Lg face cele mai frumoase telefoane...despre performanta sunt inca in spatele lui Samsung.
Telefonul arata superb cu ecranul ala care ocupa aproape toata suprafata,merita o privire mai de aproape.

#3
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,103
  • Înscris: 22.11.2011
Din pacate densitatea pixelilor este prea mica pentru cat de mare este ecranul,de fapt,toate seria L nu exceleaza deloc la ecran,prin acest lucru Lg reuseste sa aiba un pret mic la telefoanele din aceasta seria,adica iti da un ecran de 4.3 (L7) si un pret de 1000 de lei,asta fura ochii la cei mai multi,mai baga si ICS si problema e rezolvata,asa va fi si cu L9 ,probabil va fi undeva la 1500 de lei.

#4
digital67

digital67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 19.03.2008
Si de fapt nu asta vrem toti?
ICS , JELLYBEAN ,totul sa functioneze perfect?Posted Image

#5
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,103
  • Înscris: 22.11.2011

View Postdigital67, on 12 octombrie 2012 - 20:23, said:

Si de fapt nu asta vrem toti?
ICS , JELLYBEAN ,totul sa functioneze perfect?Posted Image
si crezi ca daca bagi ICS sau JB pe un telefon din asta cu procesor de 1ghz su ecran de 4.3 inchi o sa functioneze perfect?ma refer la L7 ,L9 probabil va rula bine ICS,dar ecranul il trage in jos,cum procesorul si ecranul il trag in jos mult pe L7 ,sa nu mai zic si de altele....

#6
marius_yo21

marius_yo21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 28.09.2005

View PostDaniJ90, on 12 octombrie 2012 - 20:49, said:

si crezi ca daca bagi ICS sau JB pe un telefon din asta cu procesor de 1ghz su ecran de 4.3 inchi o sa functioneze perfect?ma refer la L7 ,L9 probabil va rula bine ICS,dar ecranul il trage in jos,cum procesorul si ecranul il trag in jos mult pe L7 ,sa nu mai zic si de altele....

acum, depinde mult si de logica gandirii, care poate fi diferita de la individ la individ. De ce ai baga ~2000 de lei intr-un telefon????...doar pentru ca are quad-core si mai stiu eu ce procesoare grafice....asta ne e mentalitatea...daca nu e Galaxy sau cu I in fata la "phone" nu ne "simtem" bine, nu putem avea un biznis prosper :|....nu putem rula jocuri cool , nu putem avea rabdare 2-3 secunde pana ce imi deschide un continut web bogat,...nebunie totala, haos, disperare........iar cand vine umila intrebare "ce optiune de net ai pe telefon?" raspunsul este "la ce imi trebuie doar am wireless" Posted Image

Edited by marius_yo21, 19 October 2012 - 11:03.


#7
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,103
  • Înscris: 22.11.2011

View Postmarius_yo21, on 19 octombrie 2012 - 11:03, said:

acum, depinde mult si de logica gandirii, care poate fi diferita de la individ la individ. De ce ai baga ~2000 de lei intr-un telefon????...doar pentru ca are quad-core si mai stiu eu ce procesoare grafice....asta ne e mentalitatea...daca nu e Galaxy sau cu I in fata la "phone" nu ne "simtem" bine, nu putem avea un biznis prosper :|....nu putem rula jocuri cool , nu putem avea rabdare 2-3 secunde pana ce imi deschide un continut web bogat,...nebunie totala, haos, disperare........iar cand vine umila intrebare "ce optiune de net ai pe telefon?" raspunsul este "la ce imi trebuie doar am wireless" Posted Image
Eu nu stiu ca am Lg optimus 2x :D,problema e ca cine are da ,cine nu are nu da,e simplu si intotdeauna va fi asa,doar ca vorbeam de L7 si L9 ,L9 care va avea un pret destul da maricel si ecranul se va vedea urat .

#8
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011

View PostDaniJ90, on 11 octombrie 2012 - 21:27, said:

Din pacate densitatea pixelilor este prea mica pentru cat de mare este ecranul,de fapt,toate seria L nu exceleaza deloc la ecran,prin acest lucru Lg reuseste sa aiba un pret mic la telefoanele din aceasta seria,adica iti da un ecran de 4.3 (L7) si un pret de 1000 de lei,asta fura ochii la cei mai multi,mai baga si ICS si problema e rezolvata,asa va fi si cu L9 ,probabil va fi undeva la 1500 de lei.
Pai exceleaza la ceva? Toate modele din seria L sunt niste porcarii de telefoane, astia de la LG sunt mai prosti pe zi ce trece.

Edited by Papillon_, 19 October 2012 - 15:51.


#9
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,103
  • Înscris: 22.11.2011

View PostPapillon_, on 19 octombrie 2012 - 15:45, said:

Pai exceleaza la ceva? Toate modele din seria L sunt niste porcarii de telefoane, astia de la LG sunt mai prosti pe zi ce trece.
Exact! Eu nu inteleg de ce nu isi pot updata telefoanele la timp,au scos Optimus 4X care e super,arata bine si chiar e imi place,dar cred ca va ramane la ICS ,nu a fost inclus in ultima lista cu telefoanele ce vor primii JB,sunt incredibili.

#10
marius_yo21

marius_yo21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 28.09.2005

View PostPapillon_, on 19 octombrie 2012 - 15:45, said:

Pai exceleaza la ceva? Toate modele din seria L sunt niste porcarii de telefoane, astia de la LG sunt mai prosti pe zi ce trece.

nu sunt prosti, sunt deosebit de isteti ;)...ne ofera noua, astia fara bani, posibilitatea sa avem ceva util in buzunar :P,..., la fel de util ca si un alt telefon de 3 ori mai scump. e pacat ca romanul este atat de snob de cele mai multe ori......ne plangem ca "e" scumpe toate dar ne oblojim buzunarele cu gorila glass

#11
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Coreeni altceva in afara de specificatii si benchmarkuri nu stiu. De altfel se vede ca nu avut si nu au nici o treaba cu telefoanele mobile.
Daca vrei inovatie, calitate si suport te orientezi spre HTC, Sony sau Motorola. La anul o sa se vada prezenta Google in produsele celor de la Moto.

#12
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010
De acea au vanzare coreeni.........
Iar cu ultimul HTC One X...m-am lamurit.

Iar vanzariile lui Sony si Moto....au explodat,de aia sunt asa de cautate.

Edited by feribalint, 20 October 2012 - 16:18.


#13
digital67

digital67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 19.03.2008

View Postferibalint, on 20 octombrie 2012 - 16:17, said:

Iar cu ultimul HTC One X...m-am lamurit.

In ce sens ? pozitiv sau negativ ? L-am vazut si eu la Vodafone,si mi se pare foarte bun .Sau n-am fost atent:
Specificaţii
  • Acumulator Li-Ion, 1800 mAh
  • Dimensiuni 134.4 x 69.9 x 8.9 mm
  • Greutate 130 g
  • Memorie internă 32 GB / 1 GB RAM
  • Procesor Quad-core 1.5 GHz nVidia Tegra 3
  • Sistem de Operare Android 4.0 Ice Cream Sandwich ?Posted Image
Poate te referi la HTC Desire X care e sub asteptari.

Edited by digital67, 20 October 2012 - 16:32.


#14
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Pentru ca majoritatea se uita doar la pret si specificatii iar apoi vad calitatea indoilenica si suportul care lasa de dorit.
LG pe partea de vanzari si profit e dezastru...la Samsung insa le merge bine, ii prostesc usor pe potentiali clienti.

#15
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010

View Postdigital67, on 20 octombrie 2012 - 16:29, said:

In ce sens ? pozitiv sau negativ ? L-am vazut si eu la Vodafone,si mi se pare foarte bun .Sau n-am fost atent:
Specificaţii
  • Acumulator Li-Ion, 1800 mAh
  • Dimensiuni 134.4 x 69.9 x 8.9 mm
  • Greutate 130 g
  • Memorie internă 32 GB / 1 GB RAM
  • Procesor Quad-core 1.5 GHz nVidia Tegra 3
  • Sistem de Operare Android 4.0 Ice Cream Sandwich ?Posted Image
Poate te referi la HTC Desire X care e sub asteptari.

M-am referit la problemele pe care le are.....vezi problemele de display...

#16
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
La produsele "excelente" pe care le fac coreeni acestia lipsesc pana si lucruri de baza cum ar fi ledul de notificari. Mai bine ar implementa asa ceva in loc sa puna ca idioti 10GB Ram sau nu stiu ce procesor hexa core...

#17
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010
In oferta la Orange ;)
https://www.orange.r...e/lg-optimus-l9

#18
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,103
  • Înscris: 22.11.2011
Undeva la 1200 de lei, se merita oare investitia? E mai bun ca O2X? Mie mi se pare ca Lg ii da o importanta extrem de mica si iar o sa apara update dupa update....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate