Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

combina frigorifica - sfat cumparare

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
alin97

alin97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 12.12.2009
doresc sa cumpar o combina frigorifica  beko 147130dx, ce spuneti? se merita? are cineva sau a auzit de ea, cateva comentarii , daca se poate

#2
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
In ziua de azi, sa cumperi un produs electrocasnic, e o adevarata loterie. Poti da 2000 de lei pe un produs care sa se strice la o saptamana dupa expiarea garantiei sau 1000 de lei pe alt produs care sa te tina 10-15 ani.

Parerea mea: nu lua Beko sau Arctic ! Mai pune niste bani si ia Indesit sau Ardo sau Electrolux sau chiar Gorenje. Sunt multe firme care se aprovizioneaza cu materiale de la acelasi producator. Consacrat e/era motorul produs de Danfoss, dar sunt din ce in ce mai rare.

Macar vezi ce volum are, clasa de consum (majoritatea sunt A sau A+, tot pe-acolo) si de pe ce site sau din ce magazin faci achizitia. De inceput: ce buget ai ?

Edited by Puferiu, 25 August 2012 - 19:27.


#3
alin97

alin97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 12.12.2009

View PostPuferiu, on 25th August 2012, 20:26, said:

In ziua de azi, sa cumperi un produs electrocasnic, e o adevarata loterie. Poti da 2000 de lei pe un produs care sa se strice la o saptamana dupa expiarea garantiei sau 1000 de lei pe alt produs care sa te tina 10-15 ani.

Parerea mea: nu lua Beko sau Arctic ! Mai pune niste bani si ia Indesit sau Ardo sau Electrolux sau chiar Gorenje. Sunt multe firme care se aprovizioneaza cu materiale de la acelasi producator. Consacrat e/era motorul produs de Danfoss, dar sunt din ce in ce mai rare.

Macar vezi ce volum are, clasa de consum (majoritatea sunt A sau A+, tot pe-acolo) si de pe ce site sau din ce magazin faci achizitia. De inceput: ce buget ai ?
specificati sunt aicihttp://www.flanco.ro/electrocasnice/aparate-frigorifice/combina-frigorifica-beko-cn-147130-dx-bk-no-frost-474-l-clasa-a-antibacteria-inox-antiamprenta.html
cine l-a recomadat  - produsul, nu sunt facute in Romania, ma ajuta cineva???

Edited by alin97, 25 August 2012 - 19:55.


#4
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Cred ca am nevoie de subtitrare.

Daca nu primesti alte sfaturi, ia-l p'asta, daca iti place tie. Vad ca e No Frost (ai scapat de grija dezghetarii), macar atat. Stiu ca se vad toate urmele pe inox, da' asta cica e antiamprenta. Gandeste-te daca e destul de incapator pentru ce vrei sa tii la rece, dar si daca are loc unde vrei sa il instalezi. Cat de fiabil va fi in timp doar tu vei sti. Neaparat sa te asiguri ca ai garantia completata cum trebuie si sa verifici, la livrare, sa nu aiba zgarieturi sau lovituri.

#5
alin97

alin97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 12.12.2009
cam greu m-am exprimat. produsul este la fff magazine. ma interesa calitatea si cum se comporta in timp, daca este fiabil, poate gasesc pe cineva care a auzit de el sau macar pareri despre beko, dar facute in Romania si in 2012

#6
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Ia uitate dupa unul ca asta LG GR-B652YVSK.

#7
alin97

alin97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 12.12.2009
in primul rand e frigider cu 2 usi, pe urma e lg, nu e tv, marca de mana a 2- sa zicem, exclus, etc

#8
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Pai si beko ala tot 2 usi are, frigider si congelator, nu?

Si daca e LG, cu tablele facute in acelasi spatiu unde se fac si de la alte firme care ii spilul. Tot fier, aluminiu, plastic, spuma au toate frigiderele. Ce conteaza mult este electronica si motorul.

#9
novigelu

novigelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 20.11.2010

View Postalin97, on 25th August 2012, 21:33, said:

in primul rand e frigider cu 2 usi, pe urma e lg, nu e tv, marca de mana a 2- sa zicem, exclus, etc


Cu banii astia mai bine iei Liebherr CN5113!!!!

#10
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
2700 = 4000 ?

La ce ai vrut sa te referi cand ai zis cu banii astia?

#11
alin97

alin97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 12.12.2009
din 27 mil se fac 40 mil, nu cred, iar beko este 24, pana pe aici ma potȚintindeȚ,
mai astept pareri despre combina asta sau despre marca beko

#12
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Intrebarea este adresata lui @novigelu cand s-a referit ca poti sa iei in aceiasi bani ce a specificat el.

Iar ce ti-am recomandat eu poti gasi aproape de 2400. Mai sunt magazine care fac reducere daca duci un alt frigider vechi. Cand l-am gasit eu era mai peste tot 2600 iar la unul din comercianti daca duceai un frigider vechi primeai o reducere de 250 lei.

#13
alin97

alin97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 12.12.2009
de o combina samsung din seria G , spre exemplu RL60GQERS , ce stit? cum sunt combinele frigorifice modelele noi, din seria G , cu led? are cineva o astfel de combina, 56,58,60 sau 50?

#14
alin97

alin97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 12.12.2009

View Postalin97, on 26th August 2012, 14:02, said:

de o combina samsung din seria G , spre exemplu RL60GQERS , ce stit? cum sunt combinele frigorifice modelele noi, din seria G , cu led? are cineva o astfel de combina, 56,58,60 sau 50?
chiar nu stie nimeni de aceste combine samsung , seria G?

#15
alin97

alin97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 12.12.2009
HOTPOINT-ARISTON EBQH20243F - am gasit in magazine acest produs, e fiabil, etc? se poate ceva pareri despre el

#16
myryella

myryella

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.04.2012
Buna,

Ai cumparat HOTPOINT-ARISTON EBQH20243F? ma intereseaza si pe mine acest produs sau combina frigorifica Hotpoint Ariston EBYH 20303 F
Cateva pareri despre acestea? De marca ce spuneti?


Multumsc!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate