Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Ce congelator sa cumpar? Ajutor! Staturi

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
mirela82danut

mirela82danut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 25.11.2009
Buna.
        Am un congelator vechi arctic de 15 ani la care sa stricat motorul, si nu cred ca merita reparat ptr 300 ron un motor la mana a doua. Vreau sa cumpar altul nou dar nu stiu de care? Ce ma sfatui-ti?
Am auzit ca gorenje ar fi mai trainice.
  Intre congelator si lada frigorifica  care ca si aici sunt multe pareri?
  Astept parerile voastre.
Multumesc!

#2
novigelu

novigelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 20.11.2010

 mirela82danut, on 21st July 2012, 13:15, said:

Buna.
        Am un congelator vechi arctic de 15 ani la care sa stricat motorul, si nu cred ca merita reparat ptr 300 ron un motor la mana a doua. Vreau sa cumpar altul nou dar nu stiu de care? Ce ma sfatui-ti?
Am auzit ca gorenje ar fi mai trainice.
  Intre congelator si lada frigorifica  care ca si aici sunt multe pareri?
  Astept parerile voastre.
Multumesc!



Ia-ti o lada frigorifica Liebherr GT4221 de 391 l,Stop frost (deci nu se depune gheata) , garantie 6 ani ,costa 1675 Ron, dar merita!!!

#3
mirela82danut

mirela82danut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 25.11.2009

 novigelu, on 21st July 2012, 16:08, said:

Ia-ti o lada frigorifica Liebherr GT4221 de 391 l,Stop frost (deci nu se depune gheata) , garantie 6 ani ,costa 1675 Ron, dar merita!!!






Buna.
  Multumesc pentru sfat. Mi s-a spus sa i-au o lada in loc de congelator. Sincer mi se pare mai usor cu congelatorul ptr ca poti vedea mai usor in sertare pe cand la lada mi se pare dificil, incerci sa le asezi cat de cat in ordine ca sa stii ce si cum sunt asezate. Voi lua in calcul si varianta asta mai bine si voi cauta si modelul specificat de tine.
     Marca asta cine o produce?
M-ai astept sfaturi.

#4
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,853
  • Înscris: 12.05.2006

 mirela82danut, on 21st July 2012, 18:41, said:

Buna.
  Multumesc pentru sfat. Mi s-a spus sa i-au o lada in loc de congelator. Sincer mi se pare mai usor cu congelatorul ptr ca poti vedea mai usor in sertare pe cand la lada mi se pare dificil, incerci sa le asezi cat de cat in ordine ca sa stii ce si cum sunt asezate. Voi lua in calcul si varianta asta mai bine si voi cauta si modelul specificat de tine.
     Marca asta cine o produce?
M-ai astept sfaturi.

daca vrei congelatoare verticale - o optiune mai pot fi acestea. Mai ales ca in perioada asta au si 5 ani garantie. Iar mai tarziu, iti poti lua si frigiderul separat, le unesti, si-ti faci ditamai Side by Side-ul :-)

#5
mirela82danut

mirela82danut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 25.11.2009

 plimbaretul, on 23rd July 2012, 00:15, said:

daca vrei congelatoare verticale - o optiune mai pot fi acestea. Mai ales ca in perioada asta au si 5 ani garantie. Iar mai tarziu, iti poti lua si frigiderul separat, le unesti, si-ti faci ditamai Side by Side-ul :-)






Foarte frumos, este pretul un pic mare pentru bugetul meu de acum dar i-mi place f mult.
Multumesc.

#6
MartinMann

MartinMann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 04.06.2013
Salutare ! Vreau sa cumpar un congelator vertical cu rafturi si sunt in dilema urmatoare :  Gorenje F6181AW

( care are toate clasele de temperatura , dar este mai mic in ceea ce priveste litri , doar 270 de ltri net )  http://www.gorenje.r...atoare?c=444744

sau  Liebherr  G 3513 ( are doar clasele de temperatura SN - T , aici nu prea inteleg , le are si acesta pe toate sau doar SN - T ,  volum mult mai mare litri - 356 de litri ).  http://www.ideall.ro...13/produs-24912

Din cate stiu , LIEBHERR are fabrica si in Bulgaria ( ceea ce nu prea mi ar place ) , in schimb GORENJE in Slovenia sau mai nou Serbia.  

Are vreun coleg / colega unul din aceste modele sau recomandari ?  Multumesc.

Edited by MartinMann, 15 December 2013 - 13:11.


#7
MartinMann

MartinMann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 04.06.2013
Nimeni , nimic ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate