Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nexus 7/2012 vs nexus 10/2012 pen...

modificare asociatie in club spor...

convietuirea intre romani si magh...

Acte studii pentru infiintare PFA
 radio cd vw golf 4

Landrover Freelander 2 vs Honda C...

Sfat achizitie boxe PC (ieftine)

Guvernul vrea sa introduca intern...
 Cum scot mufele acestea?

Problema flashplayer(linux)

Pariuri Sigure

Soft pentru a aranja un calendar ...
 Telefonul nu mai recunoaste carte...

blocare 30 de zile facebook

Geam cu vedere in curtea vecinului

Windows vista pe un sistem vechi

Forumul Softpedia folosește "cookies" pentru a oferi utilizatorilor o experiență completă. Vezi detalii sau închide mesaj (x)

Fiare plug arat

• Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
7 răspunsuri în acest subiect

topyion

topyion

Junior

• Grup: Members
  • ID membru: 617.458

A incercat cineva sa ascuta fiarele de plug confectionate din material care se ascute singur la arat?Deci cele care au partea de jos din sormail sau cum se numeste .Sunt interesat cum se comporta la ascutit ,daca se pot intinde bine la cald ,se crapa materialul la batere sau se pot ascuti normal?
Rog ,cine s-a lovit de acest lucru sa-si spuna parerea si sfatul.Multumesc.

Editat de topyion, 18 iulie 2012 - 18:49.

raul_16nic

raul_16nic

Member

• ID membru: 429.495
nu s-a inventat pana acuma de alea care se ascutesc singure.:)

florinfwf

florinfwf

Junior

• ID membru: 737.228
  • Locație: buzau undeva la tara

Vizualizare mesajraul_16nic, pe 18th July 2012, 19:55, a scris:

nu s-a inventat pana acuma de alea care se ascutesc singure.:)
se gasesc in magazine la vanzare !

Vizualizare mesajtopyion, pe 18th July 2012, 19:36, a scris:

A incercat cineva sa ascuta fiarele de plug confectionate din material care se ascute singur la arat?Deci cele care au partea de jos din sormail sau cum se numeste .Sunt interesat cum se comporta la ascutit ,daca se pot intinde bine la cald ,se crapa materialul la batere sau se pot ascuti normal?
De ce trebuie sa le ascuti , deoarece se ascut intradevar singure dupa ce le folosesti .

Editat de florinfwf, 18 iulie 2012 - 19:51.

IdI1

IdI1

?????!!!!!!????

• Grup: Senior Members
  • ID membru: 254.830
  • Locație: La un praz verde
eu nu am fazut decat unele care pe dos au avut practicat un mic sentulet umplut cu un cordon de sudura mai rezistent la uzura decat materialul cutitului. In momentul in care acel cordon s-a uzat se termina repede acele cutite daca nu ajung la un meserias sa le refaca ( intinse si refacut acel  cordon de sudura )

sa nu intelgea careva ca doar pune electrodul da un cordon de sudura si rezolva problema. Se taie precis acel sant aproape de taisul cutitului, adancime mica, dupa care se umple cu un electrod mai special si se polizeaza astfel incat o sa se vada doar diferente de culoare a materialului, iar la mana sa nu se simta nici o diferenta de nivel.

Herculet

Herculet

Junior

• ID membru: 738.400

Vizualizare mesajtopyion, pe 18th July 2012, 19:36, a scris:

eu  am patit pe propie piele, le-am dus la fierar si cand le-a incalzit si a batut fierele a crapat si cazut  sormail de pe ele.In final sa intins dar am mai facut 2 perechi de fiere din foaie de arc(sunt net superioare si mult mai ieftine).

katlin

katlin

Active Member

• Grup: Senior Members
  • ID membru: 387.048
  • Locație: Galati, DN 25

Vizualizare mesajHerculet, pe 18th July 2012, 21:27, a scris:

eu  am patit pe propie piele, le-am dus la fierar si cand le-a incalzit si a batut fierele a crapat si cazut  sormail

Subscriu.

TudorCJ

TudorCJ

Member

• ID membru: 677.264
  • Locație: Turda
Daca tot vrei de ce nu iti cumperi 2 cutite sau 3 cate coarne are plugul si ai rezolvat problema.Eu am luat cutie cu cioc in varf si pe spate cu sudura pentru intarire si uzura mai mica.Eu chiar ieri am bagat plugul la arat cateva brazde sal mai reglez in miriste dar ii tare ca betonul deabia poti ara am tras 10 brezde dar ii tare rau numa bolovani scoti si de la un timp ii tare pe unele locuri de nu se baga plugul,asa ii la mine sper ca la voi sa nu fie noroc ca nu am de arat pe miriste anul asta.

zscf

zscf

Member

• ID membru: 682.732

Vizualizare mesajtopyion, pe 18 iulie 2012 - 18:36, a scris:

Pana la urma ce fiare ti-ai luat?

Reclamă

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 0

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi