Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

usi metalice baron

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
koarna

koarna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.07.2012
Buna ziua.

Doresc sa fac o sesizare asupra calitatii indoielnice a usilor de apartament Baron - am cumparat din Oradea in 13.07. 2012 o usa de genul (model BR07), m-a costat 820 de lei cu tot cu montaj si am constatat  a doua zi ca are un joc foarte larg in momentul in care se inchide cu yala, adica orificiul unde se inchide cilindrul e prea larg.
Am sesizat in numeroase randuri comerciantul- DECORAL S.R.L. ORADEA - care mi-a raspuns ca nu are cum sa remedieze problema, ca asa sunt toate usile Baron si daca vreau sa imi fac bucse pentru cilindri, evident pe banii mei.
Probabil voi face o plangere la OPC, dar am decis sa informez si alti "amatori" despre aceste vicii ascunse, de care bineinteles ca d-l comerciant stia, dar a tacut milc.

Sunt foarte curioasa daca au observat si altii acest aspect referitor la aceste modele si ce solutie au gasit.

#2
mocanu_bogdan

mocanu_bogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 12.03.2007
Buna.
Si noi am patit acelasi lucru cu o usa Baron A02C cumparata de la Brixia Arad, are loc sa joace aproape 0.5cm intre cilindrii si usa.
Noi insa nu le-am platit toata valoarea usi, le-am retinut 100 ron din factura pana la remedierea problemei. Binenteles ca dupa vreo doua saptamani a venit "expertul" firmei, a incercat sa carpeasca ceva dopuri la incuietori, si a concluzionat ca asa fac toate ca doar din China le aduc si nu au cum sa comande bucsi la cilindrii. A incercat si cu amenintari ca vin sa ne dea jos usa daca nu platim diferenta...
In caz ca nu rezolva ei voi incerca sa fac eu ceva adaptare acolo, dar diferenta de bani nu or s-o mai vada, si daca mai insista cu amentintari le facem reclamatii la politie si OPC.
Din partea noastra o bila neagra ptr usile Baron si Brixia Arad.

#3
Cristy123

Cristy123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 04.04.2013

View Postkoarna, on 17 iulie 2012 - 12:50, said:

Buna ziua.

Doresc sa fac o sesizare asupra calitatii indoielnice a usilor de apartament Baron - am cumparat din Oradea in 13.07. 2012 o usa de genul (model BR07), m-a costat 820 de lei cu tot cu montaj si am constatat  a doua zi ca are un joc foarte larg in momentul in care se inchide cu yala, adica orificiul unde se inchide cilindrul e prea larg.
Am sesizat in numeroase randuri comerciantul- DECORAL S.R.L. ORADEA - care mi-a raspuns ca nu are cum sa remedieze problema, ca asa sunt toate usile Baron si daca vreau sa imi fac bucse pentru cilindri, evident pe banii mei.
Probabil voi face o plangere la OPC, dar am decis sa informez si alti "amatori" despre aceste vicii ascunse, de care bineinteles ca d-l comerciant stia, dar a tacut milc.

Sunt foarte curioasa daca au observat si altii acest aspect referitor la aceste modele si ce solutie au gasit.

Si eu am cumparat luna trecuta o usa baron, 880 ron de la Valea Cascadelor, fara montaj, pe acela l-am platit separat 150 ron. O regret si acum. In afara de faptul ca are acel joc despre care zici si tu, mai are si o alta problema grava, pe care nici pana acum nu au venit sa o rezolve, cu toate ca i-am sunat de cateva ori. Daca e lumina aprinsa in casa si in hol e lumina stinsa se vede lumina din casa pe sub usa! Inadmisibil...
M-am invatat minte, data viitoare nu mai iau chinezarie... si iau de la o firma serioasa, nu astia care nu-ti raspund la telefon sau zic ca vin cei de la service si nu mai vin!

Edited by Cristy123, 04 April 2013 - 22:50.


#4
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
Usa metalica baron (nu mai stiu modelul) la intrarea in apartament am si eu. Usa are prag iar cand se inchide nu se vede nicio lumina pe nicaieri.
Usa mea are doua incuietori. Daca o incui cu incuietoarea de sub clanta, nu are niciun joc. In schimb, daca o inchui doar din a doua incuietoare ( de deasupra clantei), atunci are un joc cam de 5 mm.
Usa o am de cca 1 an si in ultima luna, incuietoarea principala (de sub cleanta) se blocase din interior. Nu mai puteai invarti cheia in ea. Tocmai ieri am sunat la garantie si s-a rezolvat. La ora 13 am sunat iar la ora 15:30 erau deja ajunsi.
PS: stau in Bucuresti.

Edited by Lolopoco, 04 April 2013 - 23:46.


#5
Cristy123

Cristy123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 04.04.2013

View PostLolopoco, on 04 aprilie 2013 - 23:44, said:

Usa metalica baron (nu mai stiu modelul) la intrarea in apartament am si eu. Usa are prag iar cand se inchide nu se vede nicio lumina pe nicaieri.
Usa mea are doua incuietori. Daca o incui cu incuietoarea de sub clanta, nu are niciun joc. Inc schimb, daca o inchui doar din a doua incuietoare ( de deasupra clantei), atunci are un joc cam de 5 mm.
Usa o am de cca 1 an si in ultima luna, incuietoarea principala (de sub cleanta) se blocase din interior. Nu mai puteai invarti cheia in ea. Tocmai ieri am sunat la garantie si s-a rezolvat. La ora 13 am sunat iar la ora 15:30 erau deja ajunsi.
PS: stau in Bucuresti.

Inseamna ca esti mai norocos! Dar eu in viata mea nu mai iau baron si nici nu recomand!

#6
scopert

scopert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 11.04.2011
Cu usi de interior de la Baron Doors a avut cineva probleme ? Tocmai mi-au tras o teapa frumoasa, am confirmat cu ei montajul azi in urma cu 1 sapt. Au confirmat de 2 ori. Cand sun dimineata ... da, acum se incarca usile, revenim noi cu un tel. Sun la 12, da ... revenim noi. Sun la 15, da ... revenim noi. Sun la 16, da .. ne pare rau, nu are sens sa va mai mint, avem o pb si nu le putem monta astazi. Superb ... ce pot sa zic. Am si usa de metal de la ei, sper sa nu fie tot Baron si sa am probleme cu ea ca mai sus ... ma gandesc sa anulez deja comanda pt usa de exterior si sa iau alta. Sper sa se termine cu bine povestea, va tin la curent

Edited by scopert, 05 May 2015 - 16:24.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate