Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

scaun birou

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
riotx

riotx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 19.12.2010
Am nevoie de un scaun la birou . Petrec in jur de 5-8 ore pe zi . Sunt student deci bugetul e destul de limitat . Eu sunt din Iasi . Gasesc prin Carrefour sau Praktiker ceva oke ?

   Buget : 200 RON .


                                                      Multumesc anticipat .

#2
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Incearca la IKEA.
L.E.: Nu lua in considerare, nu am stiut ca esti din Iasi.

Edited by danutz96, 17 July 2012 - 01:36.


#3
B1u2eyes

B1u2eyes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 593
  • Înscris: 12.10.2010
Posibil... iti recomand ca baza stea sa fie metalica. De obicei un plastic slab, in timp duce la indoire sub greutate si se rup. Si atentie si la role, ele sunt primele care cedeaza. Pe mine ma tinut aproximativ 2 ani un scaun economic la buzunar la uzura de acasa, deci implicit ore putine petrecute in fata pc-ului. Recentul ma ajuns undeva la 300 de lei dar deja sunt trecuti 4 ani ! Bafta !

#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Pe cat posibil incearca sa nu alegi unul de "piele"  sau piele, ca in timp se face ca naiba. Iar cele de material textil perforat aduna foarte usor scame si firimituri/coji sub primul strat de material.

#5
catcit

catcit

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 30.01.2011
Incearca aici:

http://www.vreaumobi...aune-ergonomice
http://www.scauneonl...caune-de-birou/

Pe primul site gasesti cam tot ce gasesti si pe al 2-lea, insa la al 2-lea ai si transportul inclus. In functie cat ar costa curierul pana in Iasi, daca ar fi sa-l platesti tu, te poti orienta intre cel cu transport inclus (al 2-lea site) sau cel la care va trebui sa platesti tu taxa.

Vreau sa va intreb si eu ceva in legatura cu scaune de birou, si sper ca o sa-i de folos si lui riotx.

In caz ca are cineva modelul urmator, as vrea sa va cer parerea referitoare la cat de comod e si la cat de fiabil e reglajul lombar:
http://www.vreaumobi...ice-off-910.htm

Si eu sunt tot student, insa lucrez si stau aprox 8-10h/zi pe scaun si chiar daca m-ar tenta un Herman Miller Aeron, deocamdata va trebui sa-l aman cel putin pana anul viitor, din cauza bugetului. Cu toate acestea, daca stiti si alte modele care in mare sa aiba reglaj lombar, spatar din mesh si inaltimea bratelor reglabila (preferabil sa se incadreze undeva pana in 700 de ron) si de care sunteti foarte multumiti, v-as fi foarte recunosctor daca le-ati recomanda aici.

Va multumesc, sper sa-ti fie de folos site-urile riotx, si de asemenea scuze ca am intervenit cu intrebarea mea, insa nu cred ca era foarte apreciat de catre moderatori inca un nou topic pe aceeasi tema! :)

Edited by catcit, 23 July 2012 - 11:07.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate