Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

Masini de spalat cu dubla alimentare - apa calda / rece

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Salut.
In prezent am o masina cu bule de aer de la daewoo cu dubla alimentare apa calda si rece, o am de mai bine de 10 ani si e f buna.
Vreau sa cumpar pentru o alta locatie o masina de spalat tot cu dubla alimentare respectiv apa calda / rece si pana acum am vazut in magazine doar un model de la daewoo care este urmatorul ca sa zic asa in serie fata de ce am eu si anume:
Daewoo DWF 806 MPS

vanzatorii de electrocasnice nu prea stiau de alte modele. voi stiti daca exista pe piata si alte modele de masini de spalat de genul asta?

#2
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Wow! ce raspuns rapid si la subiect!

Am cautat in urma cu mai putin de un an asa ceva si atunci se pare ca si acum, in categoria de masini de spalat normale doar cea de la Daewoo era cu alimentare dubla. Mai gasisem un model dar era de 10Kg parca, cu uscator si o conosla de comanda de jurai ca e Enterprise din Star Treck. Parca era de la Samsung masina si costa peste 7000lei.

#3
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Multumesc Materium, probabil tot spre daewoo o sa ma indrept daca nu aflu de vreun alt model aparut intre timp de la alt producator cel putin la fel de fiabil

#4
orlandobarbulescu

orlandobarbulescu

    Craiova

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,341
  • Înscris: 26.02.2008
ELECTROLUX EWH127310 ARE ALIMENTARE DUBLA, 3 ANI GARANTIE SI INCA CEVA: DACA SE OPRESTE CURENTUL, RETINE OPERATIA SI LA REVENIRE REIA DE ACOLO. CHIAR SI DUPA O ZI.

#5
dave

dave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 18.09.2005
exista si masini spalat cu dubla alimentare dar numai in USA (masini spalat cu incarcare verticala dar consuma f multa apa, procedeul de spalare f diferit de cel european) vezi pe youtube
in Europa, sunt inexistente

#6
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
stiu dar mie imi trebuie una care sa se gaseasca in mod curent in magazine. daewoo se gaseste inca, programele de spalare sunt cam simpliste insa.
electroluxul ala e interesant dar nu dau de el in lanturile de retail, cica ar mai fi una de la whirlpool

Edited by onlyone, 16 July 2012 - 19:43.


#7
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002

 orlandobarbulescu, on 15th July 2012, 07:34, said:

...: DACA SE OPRESTE CURENTUL, RETINE OPERATIA SI LA REVENIRE REIA DE ACOLO. CHIAR SI DUPA O ZI.

din cate stiu, orice masina de spalat automata are aceasta facilitate
programul automat se reia din punctul in care s-a oprit curentul
inclusiv vechitura indesit de peste 9 ani pe care o am face acest lucru

pana la urma, care e avantajul alimentarii cu apa calda? masina de spalat consuma relativ putina apa, temperatura e destul de scazuta (40-60 grade uzual), consumul de curent chiar nu e de speriat
daca are si uscator, consumul acestuia in 5 minute depaseste probabil curentul necesar incalzirii apei pentru spalare

#8
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
unul dintre avantajele alimentarii cu apa calda, pe langa faptul ca nu consumi curentul electric necesar incalzirii apei, e ca scapi de calgon.
eu nu am bagat deloc in daewoo si merge de mai bine de 10 ani.

#9
vladfane

vladfane

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.07.2008
are si Gorenje doua modele faine si foarte economice (A+++++) care stiu sa ia apa calda si rece dar sunt undeva la 2000 lei.
W9865E - 9kg
W8865E - la fel dar doar 8 kg
Sunt bune daca ai panouri solare si ai apa calda in exces.
Cred ca o sa iau Electrolux-ul mentionat mai sus , ca e mai ieftin si e suficient de destept pt mine.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate