Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Aparat facut faguri .. (waffe)

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Danitos

Danitos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 16.11.2007
Buna seara,

In primul rand sper sa fi nimerit corect aria.
In al doilea rand, sper sa reusesc sa si rezolv problema :D

Bun, ideea este ca, caut un aparat de facut faguri (waffe).
Eu nu ma pricep, insa sper sa ii indeplinesc dorinta prietenei..  :thumbup:

Daca cineva are idee de unde pot procura un asemenea dispozitiv (site, magazin), raman dator, sau daca are careva un asemenea dispozitiv, mai vechi, poate ne intelegem..
Atasez si 2 poze pentru a intelege despre ce este vorba.

Multumesc.

Attached Files


Edited by Danitos, 26 June 2012 - 20:59.


#2
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010

 Danitos, on 26th June 2012, 21:57, said:

Buna seara,

In primul rand sper sa fi nimerit corect aria.
In al doilea rand, sper sa reusesc sa si rezolv problema :D

Bun, ideea este ca, caut un aparat de facut faguri (waffe).
Eu nu ma pricep, insa sper sa ii indeplinesc dorinta prietenei..  :thumbup:

Daca cineva are idee de unde pot procura un asemenea dispozitiv (site, magazin), raman dator, sau daca are careva un asemenea dispozitiv, mai vechi, poate ne intelegem..
Atasez si 2 poze pentru a intelege despre ce este vorba.

Multumesc.
Da pe  google si scrie aparat waffe. Eu am gasit o multime printre care cele mai bune ca raport pret calitate mi s-u parut a fi Clatronic.

#3
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 10.04.2006
Astea sunt chestii vechi de cand lumea la noi. Si se numeau faguri. Acum toata lumea le spune waffe si le considera straine. :death:

#4
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
daca vrei electric, am mai vazut prin magazine gen Cora si Media Galaxy. daca vrei din ala
ce poate fi pus pe flacara de la aragaz, gasesti la tiganii cu tuciuri/oale/cratiti de prin piete.

LE: apropo, is buni fagurii astia? n-am mancat niciodata. poate imi iau si eu unu'.

Edited by dygey, 26 June 2012 - 22:17.


#5
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Vafe d'alea gata pregatite se gasesc in Lidl si Mega Image. Am vazut cu miere si cu ciocolata. Mai repede le iei gata preparate decat sa te mai chinui cu masinaria aia. La fel si cu cozonacii.

Daca vreti neaparat proaspete, se gasesc standuri prin mall-uri. Imi scapa numele firmei... Va luati dupa miros. :)

#6
Vladinskaya

Vladinskaya

    Rustproof Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,223
  • Înscris: 06.03.2011

 Puferiu, on 26th June 2012, 23:24, said:

Vafe d'alea gata pregatite se gasesc in Lidl si Mega Image. Am vazut cu miere si cu ciocolata. Mai repede le iei gata preparate decat sa te mai chinui cu masinaria aia. La fel si cu cozonacii.

Daca vreti neaparat proaspete, se gasesc standuri prin mall-uri. Imi scapa numele firmei... Va luati dupa miros. :)
Una e cand faci ceva in casa, cu manutza ta, cu ingredientele tale si alta e cand dai bani pe ceva de care nici nu stii ce contine in mod sigur.

#7
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010

 vlad29marko, on 26th June 2012, 23:32, said:

Una e cand faci ceva in casa, cu manutza ta, cu ingredientele tale si alta e cand dai bani pe ceva de care nici nu stii ce contine in mod sigur.
Am mancat o data in Mamaia. Le faceau acolo si nici nu se comparau cu cele ambalate pe care le gasesti in supermarket. Erau o bunatate dar mare atentie ca ingrasa daca faci pasiune si te apuci sa mananci zilnic.

Edited by Freddy12, 26 June 2012 - 23:14.


#8
Danitos

Danitos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 16.11.2007
Neata,

Nici eu n-am mancat, insa prietena lauda aceasta "delicatesa" ..  :D

Multumesc de raspunsuri, voi casca ochii prin hypermarket, poate gasesc ceva "ieftin" caci daca dau o caruta de bani pe el, mai bine apelez la variantele propuse de voi : gata preparate in magazin.. !

#9
dragosDRG

dragosDRG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 02.01.2011
Vai vai, daca nu ai mancat faguri nu ai habar ce ai pierdut. Si mie imi facea mama cand eram mic, si ce mai mancam cu gem si nutella.
Sunt foarte bune daca si ce bagi in aluat e pe masura, deci atentie. Pe vremea cand eram copil nu existau electrice, doar pe flacara de la aragaz, dar erau :wub:.
Cauta pentru aragaz, am mancat si facute electric si mi se par mai putin gustoase decat cele pe aragaz.

#10
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010
Vezi ca sunt niste aparate  3 in 1 adica au dispozitiv detasabil pentru waffe, pentru friptura la gratar si pentru sandvich. Sunt ceva mai scumpe decat cele simple dar e ca si cum ti-ai lua 3 aparate. Sa te orientezi catre cele cu putere mai mare, peste 1000w.

Edited by Freddy12, 27 June 2012 - 12:00.


#11
zzangaboy

zzangaboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,579
  • Înscris: 14.02.2005
cel mai bine iei de la tiganii din piete care vand si alte chestii din tuci, nu costa mai mult de 20-30 de ron. sunt deliciosi umpluti cu gem sau fineti, nu se compara cu ce gasesti de cumparat

#12
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,002
  • Înscris: 20.06.2005
Cel mai bine cauti una electrica pe net pe la 60 Ron.
Si lasi spoitorii sa se spoiasca intre ei.

Ceva de genul : http://www.team-int....M-6/3-10/2/0-1/

Am asa ceva si merge de minune.

#13
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011

 Puferiu, on 26th June 2012, 23:24, said:

Daca vreti neaparat proaspete, se gasesc standuri prin mall-uri. Imi scapa numele firmei... Va luati dupa miros. :)
http://www.petitpierre.ro/
In stanga gasiti locatiile.

#14
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,279
  • Înscris: 03.08.2004
http://www.magone.ro...st-fa-5303.html

Edited by destrug, 09 July 2012 - 22:30.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate