Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Acoperire Cosmorom (Cosmote)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3073 replies to this topic

#2971
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,436
  • Înscris: 20.11.2010
Nu prea. La vodafone ai optiunea sa alegi Voce/3G/4G/Magazine/Vodafone wi-fi. Daca te intereseaza doar 3G, debifezi tot si vezi nivelul acoperirii. Telekom o dau deja in magarii neoferind o asemenea optiune pe harta de acoperire. Deh, principiul daca ascund mizeria sub pres poate nu se vede, nu prea functioneaza.

#2972
pukurealid

pukurealid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 31.12.2011
La mine arata semnal 4g și nici măcar outdoor nu am. 3g ul dispare cu ușurință indoor deși pe harta este excelent. 2g se aude de zici ca au intrat broaștele în telefon. telekk este mai varza și decât digi în unele zone.





#2973
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,191
  • Înscris: 22.03.2008
Da, dar la vodafone nu iti arata nivelul acoperirii 3g asa cum au facut orange sau telekom si te duce in eroare ca acoperirea 3g ar fi la nivel national "excelenta".

Edited by gabybcr, 21 March 2015 - 10:21.


#2974
pukurealid

pukurealid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 31.12.2011
Asta așa e. Oricum la Vodafone am semnal 2g full, 3g 2-3 liniuțe, 4G încă nu am. La Telekom pe 3g internetul merge cu 0,14 pe download și 0,03 upload. La Vodafone măcar ating 8 pe download și am și oferte mult mai bune. mai am 3 sapt și scap de Telekom. Și voi mai lua aproape 10 numere în vodafone prin portare

#2975
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,436
  • Înscris: 20.11.2010
Hai, ca-i tot mai bine la Telekom. Experiente impreuna spre un faliment usor. Astia n-au inteles nici acum si nici macar de la concurenta ca fara investitii nu faci niciun rahat? Astia-s cu ani lumina in urma concurentei si forteaza angajatii sa atraga clienti. Vai de steaua lor... http://m.hotnews.ro/stirecom/19696809

#2976
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View PostSebyD, on 21 martie 2015 - 18:19, said:

Astia n-au inteles nici acum si nici macar de la concurenta ca fara investitii nu faci niciun rahat?
Nu ii cred chiar asa de incuiati, e posibil sa fie doar o campanie voita de depreciere a valorii companiei, ca sa cumpere cat mai ieftin participatia statului roman (care ar trebui sa intervina vazand ce se intampla), dupa care sa inceapa sa mulga serios din pdv comercial.

#2977
marius_megane

marius_megane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 10.07.2007
Clar este voit ce fac sa puna mana pe ce pot cat mai ieftin...daca te gandesti numai la cate cladiri au....

#2978
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,909
  • Înscris: 22.01.2008
Eu cred ca atat 2G, cat si 3G au zilele numarate. Se va renunta la analog-ul 2G si mai apoi urmeaza implacabil 3G!  Eu la mine am doar 2G si ala cu probleme! Garantat ramane 4G! In Statele Unite deja T-Mobile a trecut direct de la 2G la 4G!


El operador móvil estadounidense T-Mobile reveló que modernizará casi toda su red 2.5G EDGE a LTE para mediados de 2015, como parte de un esfuerzo por expandir su cobertura de servicios de cuarta generación.
La compañía celular planea completar 50 por ciento del trabajo este año, y espera modernizar su programa para tenerlo casi totalmente terminado a mitad de 2015.
Aunque T-Mobile está modernizando su red EDGE, el operador dejará una porción de su red para que funcionen los teléfonos más antiguos y la tecnología machine-to-machine (M2M).
Un vocero declaró que “aunque actualmente tenemos 2G en nuestras PCS, algunas de ellas serán redistribuidas para 4G-LTE. Aun así, habrá suficiente ancho de banda para soportar el tráfico 2G y no afectará a los usuarios de 2G o de M2M”.
La estrategia de T-Mobile es distinta a la de AT&T Mobility, la cual ha anunciado que apagará su red 2G para 2017.
Por otra parte, un comunicado de prensa anunció que T-Mobile planea comenzar el despliegue de LTE en 2014 mediante el uso de su nuevo bloque A de la banda de 700 MHz que está en proceso de adquisición de Verizon Wireless. No obstante, no se ha publicado ninguna fecha para su lanzamiento comercial.
Hace menos de un año T-Mobile anunciaba el despliegue de su red 4G que actualmente atiende a 20 millones de usuarios en 270 áreas metropolitanas.
T-Mobile espera incluir su red HSPA+ como 4G-LTE, lo que potenciaría su cobertura.



[ http://s3.postimg.org/7tiaf38ir/4_G_970_80.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by favoritul, 27 March 2015 - 21:51.


#2979
hupogramos

hupogramos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 25.03.2009
:D 2G-ul numai analog nu e. T-Mobile USA e cea mai vai de capul ei firma de telefonie mobila de acolo; un fel de Digi-Mobil de la noi. Nu si-au permis la vremea potrivita sa puna 3G si acum "trec direct" la 4G.

#2980
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 30.09.2012
eu as compara Tmobile usa cu vodafone pe de o parte si cu telekk pe alta parte. cu vodafone ca a sărit peste Edge,cu telekk ca visează la 4G si ei nu au 3G peste tot unde au ceilalti .in Mehadia este semnal 3G telekom doar la intrare ,apoi papapa

#2981
fabytm

fabytm

    4G+

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,643
  • Înscris: 30.06.2009

View Postmircea_kevin, on 28 martie 2015 - 16:11, said:

eu as compara Tmobile usa cu vodafone pe de o parte si cu telekk pe alta parte. cu vodafone ca a sărit peste Edge,cu telekk ca visează la 4G si ei nu au 3G peste tot unde au ceilalti .in Mehadia este semnal 3G telekom doar la intrare ,apoi papapa

T-mobile USA are Edge implementat iar acoperirea lor 4G începe sa devina tot mai buna, vitezele fiind clar peste cele de la At&t ai Verizon. Preturile sunt mult mai mici ca la concurenta și au o grămadă de plusuri (Music freedom - poți streamui muzica fără sa iti ia din tariful lunar)

#2982
fabytm

fabytm

    4G+

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,643
  • Înscris: 30.06.2009
Exista acoperire Telekom 2G/3G in statiunea montana Rausor din Hunedoara?

#2983
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,587
  • Înscris: 31.01.2010
Da

Grig

#2984
aloha2015

aloha2015

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 341
  • Înscris: 26.12.2014
Pana la urma, a mai iesit Cosmote-ul din spectrul E-GSM prin schimbul de frecvente cu Vodafone? Mai sunt bruiati in estul tarii?

#2985
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,587
  • Înscris: 31.01.2010
Nu, e rindul lui Vodafone.

Grig

#2986
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
M-a omorât azi rețeaua Telekom mobile, fluctuează semnalul ca un vu meter la o simfonie.
A apărut pentru prima dată HSPAP și se comută când pe EDGE, când pe HSPA, când pe HSPAP într-un ritm haotic. Zona e Pîrscov, județul Buzău. Se lucrează în zonă la rețea sau o fi de la condițiile meteo (bate vântul foarte puternic în rafale) ?


#2987
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 04.09.2006
Semnalul Telekom  ajuns atât de penibil încât îl ia vântul...Posted Image .Posted Image Posted Image țineți-o tot așa înspre un rușinos exit de pe piața românească!

#2988
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 30.09.2012
ce m-aș bucura

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate