Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Acoperire Cosmorom (Cosmote)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3073 replies to this topic

#2863
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 10.10.2011
Stai pe orange si nu te mai chinui cu Telekom, unde reteaua are 2 MNC-uri si nu-stiu-ce (de parca e vina ta ca ei n-au fost in stare sa castige licenta 3G si i-au cumparat pe altii), semnalul e cum e, iar preturile sunt ca la orange sau mai mari. Daca vezi ca-ti merge bine pe orange, go for it si gata.

#2864
alexandruprodan

alexandruprodan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.02.2009
ai dreptate, am fost saptamana trecuta pe Svinita si acolo doar Orange are semnal, daca vrei sa orbesti din roaming ( bineinteles ca la Sarbi sunt 3 retele disponibile) trebuie sa te tina buzunarul ... am platit 2.3 EURO pe minut ....
ce am gasit eu de codurile de reatea pentru cosmote este asta: "03 ro Romania 40 Cosmote"

Edited by alexandruprodan, 26 September 2014 - 12:34.


#2865
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,083
  • Înscris: 04.10.2005
E deschis drumul?

#2866
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 03.05.2011
Pacat ca nu au reusit sa faca o retea nationala 3G ca pana si tarani vor net nu numai oraseni care de ce sa nu spunem ca trebuie sa fii un pic masochist sa iti iei net mobil in oras unde abunda provideri cu viteze mult peste ce ofera 3G.

Edited by marcu35, 26 September 2014 - 19:45.


#2867
hupogramos

hupogramos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 25.03.2009

View Postbiogood, on 26 septembrie 2014 - 06:12, said:

Managerii respectivi chiar nu se uita in jurul lor, macar putin, asa?

Managerii aceia, chiar daca sunt nemti, credeti ca sunt diferiti de managerii comunisti Romtelecom? Eu cred ca DT e exact ca Romtelecom, o adunatura de fosile ramolite. Mai sunt si unii buni printre ei dar prea putini si rezultatele globale sunt in general proaste.

Edited by hupogramos, 26 September 2014 - 21:09.


#2868
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Sincer? Da, cred ca sunt sau cel putin ar trebui sa fie diferiti. Sau, chiar daca nu sunt, probabil ar trebui sa aiba o echipa interna, sau sa contracteze o companie, care sa le faca un studiu SWOT serios, ca la carte, din care sa reiasa ce au de facut. Sau macar sa dea pe aci din cand in cand, sa mai citeasca lucruri.

Edited by biogood, 26 September 2014 - 21:13.


#2869
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 03.05.2011
Ei sunt pe facebook dar nici acolo nu raspund sau daca raspund raspunt "robotic" sau daca ii critici iti sterg mesajele.

Acum eu mai tin minte tot asa o companie de telecomunicatii cu asa o aroganta fata de abonatii, ZAPP -ul si nu ia fost bine dar de fapt ce ma mir ca se poate ca multi din dinozaurii de la zapp sa fie pe la telekom chiar daca au dus o companie aproape de faliment.

#2870
hupogramos

hupogramos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 25.03.2009
Au ajuns si pe la altii, nu numai pe la Romtelecom :)

#2871
alexandruprodan

alexandruprodan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.02.2009

View Postkhristian78, on 26 septembrie 2014 - 19:24, said:

E deschis drumul?

da este dechis ( merge doar pe o banda intre Oravita si Svinita, noi am fost prin Orsova,

#2872
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Telekom chipurile lucreaza la acoperire dar sunt convins ca pun cel mult 4G, ca 2G si 3G merg oribil. Semnalul este fluctuant in multe zone si se poate vorbi doar pe 3G (pe 2G auzi dar nu poti fi auzit), netul merge ca un EDGE putin mai rapid si esti nevoit sa apelezi la concurenta ca backup. Am ajuns sa folosesc netul Digi prin hotspot pe un telefon cu sim Telekom, intr-o zona unde harta Telekom arata acoperire full 3G. Jenant pentru Telekom care in afara de reclama nu a facut absolut nimic. Evitati Telekom daca nu vedeti antena lor pe blocul de vizavi pentru ca in casa au semnal 2 luni, 2 luni pauza, faci reclamatie, astepti, te chinuiesti, se rezolva cat de cat, dureaza o luna sau doua si o iei de la capat. Telekom ar trebui sa aiba sloganul "Nervi impreuna". Nu mai cred in minuni. Telekom va exploata ce este, investitiile se duc in reclame.

#2873
MoshuXXL

MoshuXXL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,180
  • Înscris: 05.04.2007
Oare vor face ceva vreodată cu semnalul la metrou? Între stații se pierde semnalul.

#2874
hupogramos

hupogramos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 25.03.2009
Ehe, si la ceilalti se pierde. Nu ca la Cosmote dar calitatea e asa de proasta si probabillitatea sa se intrerupa asa de mare ca mai bine inchizi. Sa nu mai spunem de intrarile si iesirile spre suprafata ca e la fel (mai ales la Orange, "campionii").
Pana nu o sa mearga Beckers cu metroul si nu o sa ii se intrerupa apelul nu o sa se faca nimic.

#2875
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 03.05.2011
Trebuie schimbat si numele topicului in :Acoperire cosmorom,  cosmote, telekom sau acoperire pe unde merge Bekers ,acum cine o mai fi si asta

#2876
gabrielsavin

gabrielsavin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 02.01.2010
Este CEO-ul Telekom.

#2877
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 03.05.2011
Sa ii fie de bine si dupa cateva luni o sa plateasca el abonament ca eu il inchid pe al meu.

#2878
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Posthupogramos, on 13 octombrie 2014 - 20:57, said:

Pana nu o sa mearga Beckers cu metroul si nu o sa ii se intrerupa apelul nu o sa se faca nimic.
Daca pana acum Beckers nu a observat nimic din toate astea inseamna ca e pe Orange. Posted Image

#2879
hupogramos

hupogramos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 25.03.2009
Stai linistit, se intrerupe intr-o veselie si la ei; mai nou si la corespondentele cu suprafata, aproape la oricare statie.

Edited by hupogramos, 16 October 2014 - 20:50.


#2880
MoshuXXL

MoshuXXL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,180
  • Înscris: 05.04.2007
E vreo rețea care are acoperire bună la metrou? Când eram pe Vodafone țin minte că între stații intra pe Edge, dar nu pierdea de tot semnalul. Nu prea se putea naviga pe internet între stații, dar o convorbire telefonică se putea face. La Telelom se pierde complet semnalul între stații. Speram măcar Orange să fie mai breaz din moment ce și-au făcut reclamă că au 4G la metrou.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate