Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Acoperire Cosmorom (Cosmote)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3073 replies to this topic

#2125
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
Banuiesc ca pe Transfagarasan tot pauza de semnal Cosmote e...

#2126
coracao

coracao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 25.04.2008

View Postcosminmares41, on 3rd May 2011, 00:11, said:

Mie imi place expresia "Unde si cat a mai crescut"?
Aaa... spunea cineva,cat a mai crescut? C r e s c u t? N-am citit eu bine? Crescut?
La manastirea Crasna,nasul meu,cu telefon Cosmote de serviciu, nu l-a putut folosi! Si era "un jaf" de Nokia N8! Semnal o linie sau deloc.Nu puteai initia un apel!
Asta,da crestere! Zona turistica,semnal practic inexistent.
La Orange si VDF - semnal de la Teisani,culmea,tot acolo are si Cosmote BTS dar nu razbate pana la Crasna! Cand iesi din zona izolata,cativa KM,situatia se imbunatateste,este semnal OK chiar si RDS apare!
Ar trebui o atentie mai mare in zonele turistice,sa nu avem pe ecranul telefonului "Numai apeluri de urgenta" cand suntem pe Cosmote! Iar cand mai este si telefon de serviciu... si d'ala scump!
=)) ce amuzant esti dumneata. pai sincer lumea merge la manastire sa se roage, sa se reculeaga, nu sa vorbeasca la telefon in interes de serviciu. vorbesti doar ca sa te aflii in treaba...sa mai arunci si tu cu noroi, pac pac...

#2127
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
Aha.. Inseamna ca de asta e pauza de semnal 3G Cosmote in zona manastirii Casin din Bucuresti... ca sa nu stea enoriasii pe "feisbuc". Nu zic ca unii nu au obiceiul sa arunce cu noroi aiurea, dar sa ajungi sa afirmi ca intr-o anumita zona e normal sa nu ai semnal la telefon ca e biserica acolo... Sa fim seriosi.

#2128
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008
Oameni buni, pânã una alta mai este de lucrat la acoperirea de la metrou. Între staþii... jale mare! În special pe magistrala 1. Spui cã intri în tunel ºi gata.

#2129
dan_ionescu

dan_ionescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 04.04.2010

View Posthoria.popescu, on 3rd May 2011, 17:49, said:

Aha.. Inseamna ca de asta e pauza de semnal 3G Cosmote in zona manastirii Casin din Bucuresti...
Nu e nici o pauza de semnal 3G pe Cosmote in locul de care vorbesti. Verifica-ti telefonul, ca are probleme.

#2130
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
Crede-ma, este. Verificat pe doua telefoane, un iPhone 3GS si un Nokia 6230. In zona intersectiei Bd Marasti cu Str Constantinescu Alexandru, langa manastirea Casin si stadionul de rugby, ambele comuta pe 2G. Sau, daca raman pe 3G, convorbirea devine neinteligibila. Trec prin zona zilnic, dar cum telefonul de cosmote a devenit secundar, n-am mai fost atent la el in zona respectiva de vreo 2 saptamani. Deci, daca situatia nu s-a remediat in ultimele (aproximativ) doua saptamani, e asa cum am prezentat-o eu.

Apropo, cum ar putea telefonul sa aibe "o problema" zi de zi intr-o singura zona?

Edited by horia.popescu, 03 May 2011 - 16:33.


#2131
dan_ionescu

dan_ionescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 04.04.2010
Ai mai scris despre acest subiect si in trecut, parca tot pe acest topic. Am testat acoperirea 3 G exact in acel loc, intrucat s-a nimerit sa am drum in zona de cateva ori si citisem de problema despre care spui. Aparatul este un Nokia E63 si nu am avut nici o problema in a folosi reteaua 3G, iar sunetul a fost bun, deci nu mai stiu ce sa cred.

View Posthoria.popescu, on 3rd May 2011, 11:55, said:

Banuiesc ca pe Transfagarasan tot pauza de semnal Cosmote e...
Situatia este neschimbata din punctul asta de vedere, daca te referi la partea de Sud a Transfagarasanului, ca dincolo de bine, de rau mai e semnal de jos.

View Postcosminmares41, on 3rd May 2011, 01:11, said:

Mie imi place expresia "Unde si cat a mai crescut"?
Aaa... spunea cineva,cat a mai crescut? C r e s c u t? N-am citit eu bine? Crescut?
O sa fii surprins sa afli ca acoperirea 2G Cosmote este, din punct de vedere calitativ si cantitativ, superioara aceleia Vodafone, asa ca mai usor cu laudele la adresa unui anume operator rosu.

#2132
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005

View Postdan_ionescu, on 3rd May 2011, 18:00, said:

Ai mai scris despre acest subiect si in trecut, parca tot pe acest topic. Am testat acoperirea 3 G exact in acel loc, intrucat s-a nimerit sa am drum in zona de cateva ori si citisem de problema despre care spui. Aparatul este un Nokia E63 si nu am avut nici o problema in a folosi reteaua 3G, iar sunetul a fost bun, deci nu mai stiu ce sa cred.


Daca nu uit, verific si in seara asta cand plec de la munca si-ti spun cum mai sta situatia. Oricum, problema a aparut dupa demontarea site-ului Zapp din intersectia Turda cu Ion Mihalache... Ciudat e ca exista un site Cosmote aproape de intersectia despre care vorbim, insa acesta nu pare sa aiba (deocamdata, cel putin) si 3G.

#2133
coracao

coracao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 25.04.2008

View Posthoria.popescu, on 3rd May 2011, 16:49, said:

Aha.. Inseamna ca de asta e pauza de semnal 3G Cosmote in zona manastirii Casin din Bucuresti... ca sa nu stea enoriasii pe "feisbuc". Nu zic ca unii nu au obiceiul sa arunce cu noroi aiurea, dar sa ajungi sa afirmi ca intr-o anumita zona e normal sa nu ai semnal la telefon ca e biserica acolo... Sa fim seriosi.
nu am zis ca e bine ca nu e semnal...dar nu vad nicio mare problema in asta. nici nu stiu de ce atata cearta pt ca stiti prea bine ca toti operatorii au belelele lor iar apoi noi nu castigam nimic ca ne certam ca unu ii mai bun ca altu si daca le facem publicitate...sau cel putin nu toti ;))

#2134
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,435
  • Înscris: 20.11.2010

View Postcosminmares41, on 3rd May 2011, 00:11, said:

Mie imi place expresia "Unde si cat a mai crescut"?
Aaa... spunea cineva,cat a mai crescut? C r e s c u t? N-am citit eu bine? Crescut?
La manastirea Crasna,nasul meu,cu telefon Cosmote de serviciu, nu l-a putut folosi! Si era "un jaf" de Nokia N8! Semnal o linie sau deloc.Nu puteai initia un apel!
Asta,da crestere! Zona turistica,semnal practic inexistent.
La Orange si VDF - semnal de la Teisani,culmea,tot acolo are si Cosmote BTS dar nu razbate pana la Crasna! Cand iesi din zona izolata,cativa KM,situatia se imbunatateste,este semnal OK chiar si RDS apare!
Ar trebui o atentie mai mare in zonele turistice,sa nu avem pe ecranul telefonului "Numai apeluri de urgenta" cand suntem pe Cosmote! Iar cand mai este si telefon de serviciu... si d'ala scump!
O fi si Manastirea Crasna noua Mecca a turistilor in Romania si eu n-am auzit de ea. Scuza-mi incultura dar nu am auzit de zona aia. Iti dai seama ca acolo vin zeci de mii de turisti in situatia in care toata familia, toti prietenii si colegii de munca nu au auzit de zona respectiva :lol:
Sa redevenim seriosi. Ne plictisesti, ca de obicei. Esti atat de redundant... Daca ziceai Transfagarasan erai mai credibil stimabile.

Apropo, ce crestere frumoasa are Vodafone... singurul operator cu cele mai multe site-uri demontate in ultima vreme si cele mai multe reclamatii pe forum, legate de calitatea semnalului. Nu va mai permiteti sa platiti chiriile? Ce faceti cu banii aia multi incasati pe facturi? S-au subtiat conturile din vremea cand tarifati minutul in retea cu 25 de eurocenti? Mi-ar fi rusine stimabile... sincer. Nu stiu cum de mai ai tupeul sa scrii ceea ce scrii pe aici.

Edited by SebyD, 03 May 2011 - 23:16.


#2135
obuzul

obuzul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 10.06.2009
prin zonele prin care ma invart eu, clasamentul cu acoperirea este urmatorul:

1. cosmote
2. orange
3. vodafone
4. zapp
5. rds
6. romtelecom

nota: eu am in permanenta la mine orange, vodafone si cosmote.

Edited by obuzul, 04 May 2011 - 07:45.


#2136
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
Spune-ne si care sunt zonele si tipul de acoperire (2G sau 3G).

#2137
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 03.05.2011

View Posthoria.popescu, on 4th May 2011, 09:46, said:

Spune-ne si care sunt zonele si tipul de acoperire (2G sau 3G).
eu nu stiu unde acopera cosmote 3G dar dupa parerea unora nu prea acopera mai ales in zonele rurale unde au printre cei mai multi abonati si mai si mint cei de la clienti imi spun ca in zona in care locuiesc este acoperire edge dar este un site la 5 km care are numai gprs

#2138
lucianbacau2001

lucianbacau2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 04.07.2010

View Postdan_ionescu, on 2nd May 2011, 18:27, said:

A mai crescut acoperirea Cosmote pe undeva? Se mai investeste in acoperirea 2G (eventual 3G) sau lucrurile au ramas ca acum doi-trei ani?

A aparut semnal 3G si in localitatile Scorteni, Floresti, Ardeoani din jud Bacau- toate situate in rural.

:coolspeak:  :thumbup:

#2139
coracao

coracao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 25.04.2008
pentru cei ce se plangeau de semnalul din Iulius Mall Timisoara, tin sa va anunt ca am fost mai devreme si e semnal 3G maxim in aproape tot mall-ul...probabil au montat ceva antene...

#2140
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 03.05.2011
e varza acoperirea cosmote nu au mai acoperit nimic de pe vremea zapp totul e o cacialma ca mai apar cate o zona acoperita din cand in cand mai ales ca acum OTE a vandut 10 % din actiuni la germani astia o sa incerce din prima sa-si recupereze investitia si se vor scumpi toate si nici nu vor mai acoperi

#2141
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
Salina Ocnele Mari (Valcea): Orange si Vodafone da, Cosmote nu.

#2142
gabrielsavin

gabrielsavin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 02.01.2010

View Posthoria.popescu, on 15th June 2011, 14:17, said:

Salina Ocnele Mari (Valcea): Orange si Vodafone da, Cosmote nu.
Nu au celula in salina pusa pentru a face legatura cu exteriorul.Nici la Praid nu era semnal in salina,dar in exterior era.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate