Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Clientii RCS & RDS pot opta pentru factura online, "F@ctura mea Digi"

- - - - -
  • Please log in to reply
107 replies to this topic

#37
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008
Eu am caseria la 3 minute de casa si la 1 minut de birou, dar prefer banca de peste drum de birou pentru a scapa de stress-ul casieritelor cu decodor si alte balarii. Coada nu e nici colo nici colo.

Ca mail folosesc 2 ID-uri de Yahoo special create pentru persoanele juridice reprezentate de parintii mei. Una din ele e cam numai a mea si cu ea am creat cele 2 conturi de Digi Care, nu prea ma loghez acolo dar am zis ca un fan RCS & RDS care se respecta trebuie sa aibe. :thumbup:

Edited by Neaceasca85, 04 June 2012 - 01:25.


#38
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,036
  • Înscris: 02.09.2005

 boy4ever, on 3rd June 2012, 22:47, said:

Si asa nu poti plati online?? In fine,nu stiu ca nu m-am interesat.

ba da, se poate plati online, dar mie imi e mult mai usor sa am, atat factura cat si posibilitatea de a o plati, online. La banci nu poti plati decat daca ai factura la tine ceea ce mi se pare extrem de incomod.

#39
cuculili

cuculili

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,291
  • Înscris: 10.05.2005

 boy4ever, on 2nd June 2012, 20:08, said:

INormal ca nu ma intereseaza de ei,cum nu ma intereseaza de nicio companie. Ce,daca ar da faliment plang eu de mila lor?? ...
Daca as primi vreun beneficiu as renunta cu drag la ea,dar asa de ce sa ma complic?


Ei, ei.
Mie personal imi pasa de ei. De ei, de RDS.
Numai cine nu a fost/a stat prin strainatate nu stie cat costa o "duda" de net cu banda macar satisfacatoare.

Pentru mine RDS-ul, cu a lui ieftina si lata conexiune netoasa este a mai mare realizare post `89 pentru amaratul de popor roman.
...........
O sa zici ca: e si ce? Fac profit.

Fac, cum fac toti. Dar macar in aia cativa zeci de lei ai si net (cu fir si fara fir) si Tv si telefon. Ai multe si ai mult la fiecare cu pret minuscul fata de restul lumii si a tarii.
Aa, daca nu inventau ei pachetele astea nu cred ca ailalti, excesiv de lacomi jucatori din piata, sareau cu asa oferta.
..........
In concluzie: ma bucur sa fiu de acord in a renunta la factura celulozica. Ma bucur sa am sentimentul ca fac ceva pentru ei.
Ca ei nu au sarit sa ma jupoaie.

Bun simt si masura din toate lucrurile.
Cam asa.

#40
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

 cuculili, on 4th June 2012, 08:20, said:

Ei, ei.
Mie personal imi pasa de ei. De ei, de RDS.
Pacat ca lor nu le pasa de tine! Ma rog,cu exceptia de a te avea client si a le da bani!

 cuculili, on 4th June 2012, 08:20, said:

Ma bucur sa am sentimentul ca fac ceva pentru ei.
Ca ei nu au sarit sa ma jupoaie.
Daca aveau monopol te jupuiau,iti garantez! Sunt unguri,ce naiba! De fapt nici nu conteaza ce sunt... Si doi la mana,sunt practic obligati sa nu te jupoaie. Uite,cu toate ofertele lor sunt datori-vanduti,clienti nu aveau pe cat anticipau,asa ca acum incearca sa dea telefoane ieftine pentru a-i determina pe oameni sa se aboneze. Iti dai seama ca daca mai aveau si preturi mari falimentau de mult?! Asa ca nu o fac ei din dragoste pentru poporul roman,ce idiot ar crede asta?? E o AFACERE,atat! Nu e niciun "sentiment" la mijloc!

#41
urbanreality

urbanreality

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 25.07.2008

 boy4ever, on 4th June 2012, 16:21, said:

Pacat ca lor nu le pasa de tine! Ma rog,cu exceptia de a te avea client si a le da bani!


Daca aveau monopol te jupuiau,iti garantez! Sunt unguri,ce naiba! De fapt nici nu conteaza ce sunt... Si doi la mana,sunt practic obligati sa nu te jupoaie. Uite,cu toate ofertele lor sunt datori-vanduti,clienti nu aveau pe cat anticipau,asa ca acum incearca sa dea telefoane ieftine pentru a-i determina pe oameni sa se aboneze. Iti dai seama ca daca mai aveau si preturi mari falimentau de mult?! Asa ca nu o fac ei din dragoste pentru poporul roman,ce idiot ar crede asta?? E o AFACERE,atat! Nu e niciun "sentiment" la mijloc!

Scuze de off dar nu ma pot abtine. Pana la urma urmei nu trebuie sa fi atat de sovin si rau intentionat. Uite la RTC - SUNT GRECO-NEMTI ! UPC- sunt americani. Conteaza ? NU. Patronul de la RCS poate sa fie si evreu, nu conteaza atata timp cat majoritatea abonatilor sunt multumiti de cea ce se ofera. Aici ma refer la acei peste 99 % care achita facturile.
P.S. Daca nu era RCS-RDS cat plateai azi pentru net la RTC sau la UPC ? vedeai 100 Mbps la 39 de lei ? Retea de fibra optica ? Net mobil gratuit sau la 10 Lei ? NU cred. Sa nu fim atat de rai, nu are sens, pana la urma urmei e o afacere care e si profitabila la pret mic !

#42
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Acu vreo 12 ani, cand am descoperit gustul internetului, plateam pe impulsuri/dial-up RTC peste 150 ron actual, au venit RDS si mi-au dat net nelimita la 40 ron actual de am incins, atat eu cat si vecinii de palier, cablurile cu conversatiile nelimitate si yahoo moka :D

M-am certat cu ei ca pica netu prin webstar cand ploua, dar la preturile astea nu aveam ce sa le reprosez!
Am facut economie cu ei pt. inca vreo 10 ani de acu incolo, daca as fi ramas pe Romtelecom n-as fi economisit suficient incat sa descopar noile tehnologii....Daca RTC ne-a luat banu pe impulsuri, RDS s-a multumit cu 40 ron, hai, 50 ca mai taxa el aiurea, nici dracu nu-ntelege cum factureaza ei abonamentul de telefonie cu 2 luni in avans si convorbirile cu 2 luni in urma, dar, cata vreme nu ma ard prea tare la buzunar, nu-mi bat capul, exista lucruri mai importante in viata decat vesnica lupta RTC vs. RDS vs. rest of the world!

#43
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

 urbanreality, on 4th June 2012, 16:36, said:

Scuze de off dar nu ma pot abtine. Pana la urma urmei nu trebuie sa fi atat de sovin si rau intentionat. Uite la RTC - SUNT GRECO-NEMTI ! UPC- sunt americani. Conteaza ? NU. Patronul de la RCS poate sa fie si evreu, nu conteaza atata timp cat majoritatea abonatilor sunt multumiti de cea ce se ofera. Aici ma refer la acei peste 99 % care achita facturile.
P.S. Daca nu era RCS-RDS cat plateai azi pentru net la RTC sau la UPC ? vedeai 100 Mbps la 39 de lei ? Retea de fibra optica ? Net mobil gratuit sau la 10 Lei ? NU cred. Sa nu fim atat de rai, nu are sens, pana la urma urmei e o afacere care e si profitabila la pret mic !
Stai linistit,inteleg perfect aceste aspecte,asa este. Insa spuneam ca e o afacere,marketing,nu cum zic unii ca RDS-ului ii pasa de oameni. Nu-mi spune ca si tu renunti la factura fizica din considerente ecologice,sau ca-ti pare rau de ei ca au costuri in plus...

#44
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006

 urbanreality, on 4th June 2012, 16:36, said:

Scuze de off dar nu ma pot abtine. Pana la urma urmei nu trebuie sa fi atat de sovin si rau intentionat. Uite la RTC - SUNT GRECO-NEMTI ! UPC- sunt americani. Conteaza ? NU. Patronul de la RCS poate sa fie si evreu, nu conteaza atata timp cat majoritatea abonatilor sunt multumiti de cea ce se ofera. Aici ma refer la acei peste 99 % care achita facturile.
P.S. Daca nu era RCS-RDS cat plateai azi pentru net la RTC sau la UPC ? vedeai 100 Mbps la 39 de lei ? Retea de fibra optica ? Net mobil gratuit sau la 10 Lei ? NU cred. Sa nu fim atat de rai, nu are sens, pana la urma urmei e o afacere care e si profitabila la pret mic !
+1

#45
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012

 cuculili, on 4th June 2012, 08:20, said:

Pentru mine RDS-ul, cu a lui ieftina si lata conexiune netoasa este a mai mare realizare post `89 pentru amaratul de popor roman.
:thumbup:  

Eram in balarii fara ce a facut rds.

#46
urbanreality

urbanreality

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 25.07.2008

 boy4ever, on 4th June 2012, 20:41, said:

Stai linistit,inteleg perfect aceste aspecte,asa este. Insa spuneam ca e o afacere,marketing,nu cum zic unii ca RDS-ului ii pasa de oameni. Nu-mi spune ca si tu renunti la factura fizica din considerente ecologice,sau ca-ti pare rau de ei ca au costuri in plus...
Eu renunt la factura pentru comoditate. factura emisa in data de 18, eu o achit prin IB in data de 21. Cand imi soseste hartia, o arunc direct.
App. pe o factura RTC apare : Tarif Verde factura - 1,01 lei. No comment

#47
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
:) eu odata cu factura primesc si programul TV de la Digi Film, in acest caz inseamna ca nu voi mai primi nici revista cu pricina, nu? Sincer sa fiu, nu prea o citeam, asadar nu ar fi o problema. Exista programul oricum afisat pe Internet.

#48
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009
decat sa cheltuie banii cu revistele mai bine ar face un canal de info.

#49
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008
In Slatina au canal de Info inca din 1993 de cand exista CATV in oras. Chiar si in perioada 2004-2007, perioada in care emisia postului local de televiziune a fost sistata pe frecventa respectiva a rulat numai Info Channel (Videotext), RDS a cumparat Novel SRL in aprilie 2000 dar nu s-au luat niciodata de Videotext care e plin dintotdeauna de Vanzari/Cumparari/Oferte de Serviciu, in el ruleaza si sectiunea despre ofertele si preturile RDS, inclusiv despre webcamurile Digi Live.

Edited by Neaceasca85, 06 June 2012 - 18:20.


#50
zerookool

zerookool

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 26.02.2006
Am activat "F@ctura mea Digi" luna trecuta (oricum nu primisem de vreo 7 luni factura pana atunci) si azi am primit prin posta factura.  :lol:

#51
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008
Huidesheala mare cu facturile astea.  :lol:

#52
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 boy4ever, on 4th June 2012, 16:21, said:

Pacat ca lor nu le pasa de tine! Ma rog,cu exceptia de a te avea client si a le da bani!

Ca bine zici. Mie nu mi-au raspuns la nici o sesizare in scris, telefonica sau e-mail, am fost in audienta de 2 ori si mi s-au dat la plecare un nr. de telefon si o adresa de e-mail la care sa comunic rezultatele. Nu s-a schimbat nimic, iar la telefon nu raspunde nimeni si la e-mail la fel. Singura grija a rds-ului fata de mine e cand imi vin facturile sau sms-urile care ma anunta ca mai am atatea zile pana sa platesc. rds e ca o dioda. Lasa sa treaca doar problemele lor, niciodata ale clientului. Ceva de genul:

- Buna ziua, am probleme cu serviciile dvs. Internetul merge prost, cu intreruperi, televiziunea se vede cu dungi, pureci, la telefon nu am semnal...
- Cand platiti factura restanta peste 2 luni ?

 catalinman, on 4th June 2012, 22:36, said:

+1
-1 Na !  :kisstogether:

#53
Neaceasca85

Neaceasca85

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,709
  • Înscris: 14.10.2008
Mi-a venit pliantul despre F@c@tura Mea Digi odata cu factura celulozica de acasa, prima care include si tariful pentru internet. Deci pana una alta ei mai multa hartie vor consuma pentru promovarea serviciului cu baiatul care iti iese din leptopiset. :lol:

Edited by Neaceasca85, 09 June 2012 - 16:31.


#54
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008
Deci domnilor erdeeshi, va rog sa nu ma mai agasati sa renunt la factura tiparita. Nu renunt. Nu saraciti dintr-un A4 si un plic pe luna. Daca vreti sa economisiti taiati-va televiziunea politica vuvuzela24HD iasi, timisoara, bucuresti, etc. si pisicadelaliga.sport 1,2,3.

Edited by ParapantaFlavia, 28 June 2012 - 13:18.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate