Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

Nokia Asha 302

- - - - -
  • Please log in to reply
393 replies to this topic

#361
alesss

alesss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 23.01.2010
Am o intrebare si eu , se pot bloca pe acest telefon apelurile si sms`urile de la numere private sau de la un anumit numar, exista vreo aplicatie sau vreo modalitate sa poti bloca?

#362
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Sorry, din câte ştiu pentru S40 nu există niciun app care să facă asta.

#363
FloriNNN69

FloriNNN69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 13.02.2014
Salut, am si eu un asha 302 si acum o zi am actualizat CHatul si aplicatia de mail originala a telefonului si cand dau sa intru imi zice ca este incompatibila cum fac sa resetez aplicatiile cum erau inainte.

#364
stephano

stephano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,893
  • Înscris: 27.01.2008

 atana94, on 30 septembrie 2012 - 15:42, said:

Buna! De o zi imi tot apare, clipeste langa "baterie" semnul de la usb. Nu este conectat niciun usb si imi tot zice sa deconectez sau sa conectez la un aparat pentru a functiona. Ce sa fac?
si la mine la fel face?si nici calc.nu l mai vede...

#365
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Factory reset. Dacă nu se rezolvă e posibil să fie defect.

#366
stephano

stephano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,893
  • Înscris: 27.01.2008
tot asa face dupa factory reset..alte idei

#367
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Mai poţi încerca să-l laşi o vreme cu bateria scoasă.

#368
FloriNNN69

FloriNNN69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 13.02.2014
Salut, am si eu un asha 302 si acum o zi am actualizat CHatul si aplicatia de mail originala a telefonului si cand dau sa intru imi zice ca este incompatibila cum fac sa resetez aplicatiile cum erau inainte.

#369
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007
Bună ziua (seara, dimineața, etc).
Soția mea deține un Nokia 302 pe care, de câteva zile, nu se mai poate conecta la chat-ul Feisbuk:lol: . Adică în aplicația "Chat" nativă a telefonului primește cod eroare 409 (username or password greșit). În același timp și din același loc (chat) se poate conecta la gtalk și YMess. Face la fel (error cod 409) atât pe wifi cât și pe net mobil. Se poate conecta normal în aplicația de Feisbuk a telefonului.
Eu înclin să cred că e o setare pe undeva prin contul ei de Feisbuk (eu am butonat dar n-am găsit). Am făcut o probă și s-a conectat normal la chat-ul altui cont feisbuk-ez :blink:
Telefonul are varianta de soft 14.78 (parcă), blocat în Vodafone.
Știe cineva vreo rezolvare la această problemă? Eu am săpat azi toată după-amiaza pe "goagle" dar fără succes.
Mulțumesc.

#370
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,189
  • Înscris: 22.03.2008
Cei care mai detineti un astfel de telefon si va mai ocupati de update-uri, cum ati reusit sa faceti update la ultima versiune 15.09 pentru ca eu am facut un update prin Nokia Suite, dar mi-a gasit versiunea 14.72, iar prin wifi nu-mi gasea nici o actualizare? Singurile schimbari pe care le-am observat  au fost acea optiune pentru luminozitate si limba romana care a disparut.
P.S.; versiunea Nokia Suite pe care am folosit-o este 3.8.48.

Edited by gabybcr, 02 March 2014 - 20:33.


#371
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Salut, detin si eu un Asha 302. Am o mare problema, pe care nu pot sa o mai suport mult timp, si anume, nu pot sa vad videoclipuri pe youtube cand sunt pe wi-fi, se blocheaza pe la 60-70%. In schimb, pe datele mobile youtube merge bine mersi, stiti cum pot face sa mearga si pe wi-fi?
PS: Eu cred ca e ceva personalizare din partea Vodafone asupra softului, ce nesimtiti!  (Se deduce de aici ca sunt pe Vodafone)

#372
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007
Nu mai e nimeni pe aici cu probleme la chat-ul telefonului? În special la conectarea pe Facebook chat? Dacă da, a rezolvat cumva?

#373
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Poate şi-a schimbat Facebook între timp chat-ul. Şi 302 n-a mai primit actualizări.

#374
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007
Poate. Dar pot intra pe  chat-ul unui alt  cont de Facebook de pe același telefon. Așadar, cred că e o setare schimbată în contul cu pricina care nu mai permite conectarea. Dar nu știu  care.

#375
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009
Vad ca modelul Asha 201 n-are topic dedicat, asa ca intre aici, 302 pare cea mai apropiata ruda. Am pe telefon aplicatia "Retele Sociale", insa nu reusesc sa ma conectez nici la facebook, nici twitter. Eroarea pe care o primesc este: "Eroare de conexiune, incercati mai tarziu".

Din browserul telefonului merge fara probleme conectarea.

#376
AlexRoacker

AlexRoacker

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.07.2014
BUna ziua, am si eu o problema cu telefonul.
Il am de un an si cateva luni si ama vut mai multe probleme minore dea lungul timpului dar acuma am mai multe si sunt strsante.
Nu vrea sa isi faca update la versiunea 15.09 deloc si nu merg deschise retelele sociale si nici sa instalez unele aplicatii pentru ca imi zice certificat de date invalid si pot sa le instalez dupa ce am instalat o versiune mai veche si dupa am instalat cversiunea ce o vrea eu si tot nu merge perfect.
Si am revenit la setarile din fabrica de mai mnulte ori si acuma nu ami stiuc e sa fac

#377
gino...

gino...

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 14.04.2007
Salut!!
Am telefonul asta de la vodafone ,si dupa expirarea perioadei contractuale l-am deblocat si am introdus o cartela pe abonament  DIGI.Mobil .Pot vorbi la el dar nu-i pot configura internetul.Va rog ajutati-ma .
Multumesc

#378
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Soft mai prost ca pe telefoanele din gama Asha n-am mai vazut vreodata.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate