Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Apel in asteptare

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Am cartela prepay si am observat acum ceva timp ca nu pot pune un apel pe asteptare ( hold ), indiferent daca schimb telefonul. Daca nu pot rezolva de unul singur, o sa ma duc la ei sa vad ce are..

#2
astateoftrance

astateoftrance

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 16.09.2011
apai du-te, dar incet, ca e rece.

#3
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
sters.

Edited by kaytar, 17 May 2012 - 23:48.


#4
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007

 k0r3k7, on 17th May 2012, 20:36, said:

Am cartela prepay si am observat acum ceva timp ca nu pot pune un apel pe asteptare ( hold ), indiferent daca schimb telefonul. Daca nu pot rezolva de unul singur, o sa ma duc la ei sa vad ce are..


Ca sa poti pune un apel in asteptare, trebuie sa ai ai activat si un serviciu la nivel de retea. Conform cu ce scrie aici, serviciul asta ar fi doar pentru abonamente.

#5
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,549
  • Înscris: 07.02.2003

 k0r3k7, on 17th May 2012, 20:36, said:

Am cartela prepay si am observat acum ceva timp ca nu pot pune un apel pe asteptare ( hold ), indiferent daca schimb telefonul. Daca nu pot rezolva de unul singur, o sa ma duc la ei sa vad ce are..
Suna la relatii si cere activarea serviciior call hold si call waiting. La Orange eu nu am reusit niciodata sa fac din setari asta, a trebuit sunat la relatii sa activeze ei.

Edited by andreic, 18 May 2012 - 08:14.


#6
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Am fost si s-a rezolvat.

#7
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

 andreic, on 18th May 2012, 09:13, said:

La Orange eu nu am reusit niciodata sa fac din setari asta
*43#, apesi tasta OK, sau send, sau corespondenta de pe telefonul tau. Activarea se confirma imediat.

#8
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007

 biogood, on 18th May 2012, 20:58, said:

*43#, apesi tasta OK, sau send, sau corespondenta de pe telefonul tau. Activarea se confirma imediat.
Asa era dar nu mergea.

#9
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

 k0r3k7, on 18th May 2012, 21:11, said:

nu mergea.
Imposibil; sunt comenzi de sistem, nu de telefon.

#10
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,549
  • Înscris: 07.02.2003

 biogood, on 18th May 2012, 20:58, said:

*43#, apesi tasta OK, sau send, sau corespondenta de pe telefonul tau. Activarea se confirma imediat.
Nu merg setarile astea, sunt blocate probabil din centrala, trebuie discutie cu operator altfel iei doar erori la incercarea comenzilor.

Edited by andreic, 18 May 2012 - 21:19.


#11
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
Activare:
*43# APEL

Dezactivare:
#43# APEL


Testat acum 2 minute pe un prepay si pe un abonament. Merge pe amandoua.
Bafta!

Edited by AirBoy, 19 May 2012 - 13:11.


#12
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,549
  • Înscris: 07.02.2003
Am reusit sa activez si la tata cu comanda, s-ar putea ca cei de la tehnic sa fi rezolvat problema probabil de la multe sunari la relatii si sa mearga la toate, anul trecut nu mergea la niciuna din comenzi :(

Edited by andreic, 21 May 2012 - 22:06.


#13
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 k0r3k7, on 17th May 2012, 19:36, said:

Am cartela prepay si am observat acum ceva timp ca nu pot pune un apel pe asteptare ( hold ), indiferent daca schimb telefonul. Daca nu pot rezolva de unul singur, o sa ma duc la ei sa vad ce are..
Salut,
Incearca sa afli daca ai serviciul Apel in asteptare activ.Pentru asta apeleaza secventa *#43#. Daca serviciul este in stare inactiva, pentru activare apeleaza din nou *#43#. Mai multe detalii gasesti aici : http://www.orange.ro...ie_uti/iq/38122
O zi buna,
Orange Helpers

#14
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007

 Orange_helper, on 22nd May 2012, 14:42, said:

Salut,
Incearca sa afli daca ai serviciul Apel in asteptare activ.Pentru asta apeleaza secventa *#43#. Daca serviciul este in stare inactiva, pentru activare apeleaza din nou *#43#. Mai multe detalii gasesti aici : http://www.orange.ro...ie_uti/iq/38122
O zi buna,
Orange Helpers
Am rezolvat la Orange Shop.

#15
lone-wolf

lone-wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 27.06.2007
Apropo de apeluri in asteptare. La Orange, daca interlocutorul pune apelul in asteptare (hold), auzi repetindu-se la infinit mesajul:
"Momentan, destinatarul apelului tau este angajat intr-o alta convorbire. Te rugam sa astepti.
For the moment, your correspondent is busy answering another call. Please hold the line
."
Asta cind  ambele numere sint Orange. Cind numarul "in asteptare" e din alta retea, dupa ce se repeta de citeva ori mesajul de mai sus, se aude un sunet ca si cind apelezi la nesfirsit un numar care nu raspunde.
Daca persoana care te pune in asteptare se lungeste cu apelul celalalt si trebuie sa astepti vreo 2-3 minute, simti ca o iei razna si inchizi, ca altfel iti vin idei criminale.Posted Image Eu, cel putin, cam asa patesc...
Pentru comparatie, la Vodafone se aude o melodie "chill", iar la DigiMobil nu se aude nimic. La Cosmote nu am avut ocazia sa incerc.

Intrebarea e: nu poate fi inlocuita "picatura chinezeasca" cu o melodie, un ton, ceva? O fi greu?

@Orange_helper, se poate face o propunere catre "departamentul de specialitate"?
Multumesc.

Edited by lone-wolf, 09 January 2014 - 23:35.


#16
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
Ar putea fi inlocuita cu o melodie vesela, cum ar fi marsul funebru.

#17
Fin

Fin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 09.10.2012

 lone-wolf, on 09 ianuarie 2014 - 23:30, said:

Apropo de apeluri in asteptare. La Orange, daca interlocutorul pune apelul in asteptare (hold), auzi repetindu-se la infinit mesajul:
"Momentan, destinatarul apelului tau este angajat intr-o alta convorbire. Te rugam sa astepti.
For the moment, your correspondent is busy answering another call. Please hold the line
."
Asta cind  ambele numere sint Orange. Cind numarul "in asteptare" e din alta retea, dupa ce se repeta de citeva ori mesajul de mai sus, se aude un sunet ca si cind apelezi la nesfirsit un numar care nu raspunde.
Daca persoana care te pune in asteptare se lungeste cu apelul celalalt si trebuie sa astepti vreo 2-3 minute, simti ca o iei razna si inchizi, ca altfel iti vin idei criminale.Posted Image Eu, cel putin, cam asa patesc...
Pentru comparatie, la Vodafone se aude o melodie "chill", iar la DigiMobil nu se aude nimic. La Cosmote nu am avut ocazia sa incerc.

Intrebarea e: nu poate fi inlocuita "picatura chinezeasca" cu o melodie, un ton, ceva? O fi greu?

@Orange_helper, se poate face o propunere catre "departamentul de specialitate"?
Multumesc.

pai tonul de asteptare nu cu asta se ocupa?

#18
lone-wolf

lone-wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 27.06.2007

 Fin, on 10 ianuarie 2014 - 06:53, said:


pai tonul de asteptare nu cu asta se ocupa?

Cu ce?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate