Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...
 Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 

Depanare frigidere

- - - - -
  • Please log in to reply
1555 replies to this topic

#955
stelica_33

stelica_33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 712
  • Înscris: 12.03.2011
Intradevar,nu-ti poate spune nimeni ce sa faci in legatura cu frigiderul tau,dar acel mester nu are chef de munca sau cine stie cum te-a citit si a renuntat.Cauta altul si vezi ce-ti zice.E drept ca unele frigidere sint mai slabe ca cele sh de afara,dar si aici e dicutabila problema.
Tu alegi!!!

#956
b44efs

b44efs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.01.2010
Salut,

Am o combina frigorifica Bosch KSU 32620 si am aceleasi probleme descrise de "marius72us" in postul #872. Daca are cineva o idee de la ce poate fi si cum se poate rezolva as fi recunoscator. Un manual de service daca aveti.

Multumesc

#957
nervu

nervu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 15.07.2006
Va rog sa ma scuzati ca sunt off-topic , dar as avea putin nevoie de niste sfaturi.Am cumparat un frigider Hotpoint care din pacate nu intra pe usa de la bucatarie.Este vorba despre: http://www.emag.ro/f...w/pd/DK39LBBBM/
Noroc ca are usi reversibile si ca sa pot sa-l bag in bucatarie ar trebui sa dau usile jos.Mai e o problema si cu un cablu care se conecteaza la displayul de pe usa de la congelator , sper sa aiba vre-un conector care sa iasa usor.
Exista vreo procedure de demontare remontare a usilor?

#958
pb70

pb70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 27.07.2010

Quote

Mai e o problema si cu un cablu care se conecteaza la displayul de pe usa de la congelator , sper sa aiba vre-un conector care sa iasa usor.

Nu cunosc tipul de combina ,dar de obicei exista o mufa la unele combine in dreptul balamalelor (sub un anumit capac) atit pe stinga cit si pe dreapta .
Explicatia cu demontarea ,montarea trebuie sa existe in manualul de utilizare.

#959
Frunzaalexandru

Frunzaalexandru

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.01.2015
Am si eu o mica problema la o lada frigorifica.
Am schimbat filtru si incarcare cu freon..dar filtru e aproape inghetat.
Care ar putea fi problema?

#960
anyshor

anyshor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 09.11.2013
Salutare,

Imi poate spune si mie cineva care este temperatura de condensare si puterea compresorului la un congelator cu 4 sertare? sau si mai mult decat atat cu ce dimensiune de capilar trebuie sa-l inlocuiesc pe cel actual pe care l-am rupt si numai pot sa-l folosesc si pe care vreau sa-l inlocuiesc

    multumesc

#961
stelica_33

stelica_33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 712
  • Înscris: 12.03.2011
Temperatura de condensare e greu de stabilit,dar nu trebuie sa treca,la iesirea din compresor, de 70 grade.Daca congelatorul; e arctic,astea merg un pic alt fel,adica filtrul poate fi si el un pic caldut dat fiind faptul ca au sistemul de pre-racire.Daca il inlocuiesti si ramai pe sistemul vechi e ok,daca nu, grija-caci capilarul vechi pe 134 sau chiar 12 era de 0,7 ce se gaseste acum e de 0,6 deci trebe un pic mai scurt,undeva pe la 1,8 m.
Putere  compresor?te referi la wati?

#962
anyshor

anyshor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 09.11.2013
Salut,

Am uitat sa spun ca freonul este R600a iar in privinta la ce ai spus decapilare vreau sa-ti spun ca dimpotriva,eu am gasit pe piata alte marimi de capilare si nu 0,6 care de fapt este pe congelatorul meu,dar din pacate am cautat peste tot dar nu am gasit decat 0,75 sau mai mare de atat; "putere compresor" ma refer la puterea frigorifica a lui nu la cea electrica

#963
pb70

pb70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 27.07.2010
Noi ,cei de pe aici de unde sa stim ce compresor ai poate  la- 25 grade GL 80; NL 7F;  NL9F; etc.

#964
anyshor

anyshor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 09.11.2013
Ok,

compresorul este ACC    HTK95AA

#965
pb70

pb70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 27.07.2010
Attached File  17.pdf   104.15K   106 downloads acuma daca intelegi ceva ,am spus sa-mi confirmi ca esti din Bucuresti
La Bucuresti este;Curs Frigotehnisti ing, Olteanu Mircea :

Edited by pb70, 21 January 2015 - 10:08.


#966
anyshor

anyshor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 09.11.2013
Stiu de cursul Dl Olteanu Mircea,acum nu stiu cat de bun este,stiti ceva despre acest curs?

Edited by anyshor, 21 January 2015 - 12:36.


#967
stelica_33

stelica_33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 712
  • Înscris: 12.03.2011
Sa ne spui si noua cum ai rezolvat.

#968
anyshor

anyshor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 09.11.2013
Ok,acum plec spre client

#969
pb70

pb70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 27.07.2010
?????????? Ai fost atacat de pacient ,l-ai halit sau t-ea halit?Posted Image
Nu te supara ,am glumit nu sint atit de rau ,dar suntem curiosi.

Edited by pb70, 27 January 2015 - 22:35.


#970
anyshor

anyshor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 09.11.2013
Sa-ti raspund cu aceeasi moneda,sa nu-ti raspund,........,nici nu stiu ce sa fac,.......,dar hai totusi sa-ti raspund altfel decat in NE Romaniei si sa-ti spun ca orice i-am facut si orice i-as mai fi putut face tot nu a mers si am renuntat la lucrare

#971
stelica_33

stelica_33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 712
  • Înscris: 12.03.2011
Ori in V,ori in S  la tine,reusite de 100% nu or sa fie,cu toate ca se doreste asta.
Nu fi rau,dar se pare din N-E ai fost ajutat(macar sa incerecat)cel mai mult.
Fara sa spui model sau o poza ceva.La o problema ca a ta trebuie sa fii acolo,daramite oline.
Iti multumim pt faptul ca ne-ai raspuns cum ''ai rezolvat'' Fata de altii ...E bine si atit

#972
anyshor

anyshor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 09.11.2013
Nu am vrut sa fiu rau,dar pune-te in locul meu la o asa intrebare cum ai fi raspuns? chiar si eu am stat putin pe ganduri cum sa raspund,daca am fost rau,scuze

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate