Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
completare ulei

Turul I - prezenta, estimari, sus...

Ce cariera ati alege in locul meu?

Anulare amenda Politia Locala pen...
 "revanzare" teren

fotografia documentar

Ce fel de boxe imi trebuie ca sa ...

Traficul twitch.tv a fost limitat...
 Unde pot sa ma angajez dupa facul...

Cardul bancar, sensul vietii

Eroare delay.exe - fost "Prob...

Otrava șobolani Galați
 Cum pot face un iso cu windows.ul...

Vreau sa cumpar un mouse:

SCX-4200 problema printare etichete

Garantie la OBI

Forumul Softpedia folosește "cookies" pentru a oferi utilizatorilor o experiență completă. Vezi detalii sau închide mesaj (x)

Cursuri profi de croitorie

• Please log in to reply
28 replies to this topic

slow_and_easy

slow_and_easy

Junior

• Grup: Banned
  • ID membru: 456,084

Buna,

Sunt foarte interesata de cursuri de tipare, croitorie,design vestimentar,fashion marketing si am gasit pe net cateva scoli as vrea sa imi dati detalii despre ele ,daca ati absolvit vreuna:

1.Institutul de Moda Salomeia Truta
2.Curs UCECOM
3.Curs Adrian Oianu-Sala Dalles
4.Curs firma Brother
5.Curs confectii camasi Bespoke
6.Curs online EUROCOR

Ma intereseaza sa fac ceva PRACTIC cu masina proprie si intr-o grupa mica de max 8 cursanti ca sa pricep ceva, nu pe vorbe si vrajeli de genul 20 cursanti 2 utilaje si sali inchiriate, vreau o scoala PE BUNE CA AFARA!!!!!!!!!!!!!!!

MULTUMESC

funkypair

funkypair

By Softpedia

• Grup: Senior Members
  • ID membru: 742,975
  • Locație: Panama City
Chiar nu inteleg ori faci reclama ori faci reclama  la salomeia truta sau cum ii spui tu  ce vad ca ai pus-o number 1,sau tu crezi ca toata lumea este idioata si nu isi da seama , Restul 5,6   nu fac ceea ce pretinzi ca vrei tu  ci doar le-ai pus la gramada doar sa nu fii suspectat pe aici  .Nu tu mi-ai raspuns ca ai rezolvat si ca nu ai nevoie de alte pareri ?? Este a 2 -a oara . Asta era raspunsul tau .Citeste-l mai jos

Buna,

Banii .....800 euro sunt pt tot cursul , pe luna trebuie sa dau 80 euro....noua nu ni se pare mult ( au si materialele si ce lucrezi incluse ), oricum azi am fost pe la ei si e chiar ce se scrie pe site, basca ca au si 4 sali separate si echipate corespunzator....programa e cea vestica asa ca deja fica-mea isi cauta colege sa mearga la curs. Bye!

http://forum.softped...;#entry11456229

Edited by funkypair, 16 May 2012 - 09:18.

slow_and_easy

slow_and_easy

Junior

[quote name='funkypair' date='16th May 2012, 09:50' post='11484510']
Chiar nu inteleg ori faci reclama ori faci reclama  la salomeia truta sau cum ii spui tu  ce vad ca ai pus-o number 1,sau tu crezi ca toata lumea este idioata si nu isi da seama , Restul 5,6   nu fac ceea ce pretinzi ca vrei tu  ci doar le-ai pus la gramada doar sa nu fii suspectat pe aici  .Nu tu mi-ai raspuns ca ai rezolvat si ca nu ai nevoie de alte pareri ?? Este a 2 -a oara . Asta era raspunsul tau .Citeste-l mai jos

Amice,

le-am pus aleatoriu, toata lumea pune aici link-uri si alte chesti ba chiar si adresa in clar , eu m-am orientat dupa ce am gasit pe net. Trebuie sa recunosc ca desi sunt nitel cam scumpi Institutul de Moda pare cel mai in masura sa ma satisfaca ,dar.......voiam si alte pareri.........nu trebuie sa te enervezi, in fond e libertate si aici daca respecti regulile totul este ok.

Pentru cei ce vor sa ma verifice daca am sau nu dreptate pun link.

[url="http://institutuldemoda.ro/?page_id=313"]http://institutuldemoda.ro/?page_id=313[/url]

Sanatate!

funkypair

funkypair

By Softpedia

• Grup: Senior Members
  • ID membru: 742,975
  • Locație: Panama City
Nu e vb de respectat reguli ,Intr-un singur mesaj te-ai constrazis de 2 ori .

Cum sa treci Eurocor cursuri online si  confectii camasi cand pe tine te intereseaza altceva .E logic ca din alea 6 de fapt iti raman 2 care respecta cat de cat standardele tale .Dar vezi tu ca spuneai ceva de regulament .Toata lumea da adrese aici dar tu te-ai acoperit destul de bine cu celelalte denumiri .Sincer nu stiu daca faci reclama sau nu dar pe mine unul nu m-ai convins de intentiile tale .

Iar aici (nu pe vorbe si vrajeli de genul 20 cursanti 2 utilaje si sali inchiriate, vreau o scoala PE BUNE CA AFARA!!!!!!!!!!!!!!!) Nu se contrazice cu aici ? (oricum azi am fost pe la ei si e chiar ce se scrie pe site, basca ca au si 4 sali separate si echipate corespunzator)  ????????????

Edited by funkypair, 16 May 2012 - 20:03.

slow_and_easy

slow_and_easy

Junior

View Postfunkypair, on 16th May 2012, 20:57, said:

Nu e vb de respectat reguli ,Intr-un singur mesaj te-ai constrazis de 2 ori .

Cum sa treci Eurocor cursuri online si  confectii camasi cand pe tine te intereseaza altceva .E logic ca din alea 6 de fapt iti raman 2 care respecta cat de cat standardele tale .Dar vezi tu ca spuneai ceva de regulament .Toata lumea da adrese aici dar tu te-ai acoperit destul de bine cu celelalte denumiri .Sincer nu stiu daca faci reclama sau nu dar pe mine unul nu m-ai convins de intentiile tale .

Iar aici (nu pe vorbe si vrajeli de genul 20 cursanti 2 utilaje si sali inchiriate, vreau o scoala PE BUNE CA AFARA!!!!!!!!!!!!!!!) Nu se contrazice cu aici ? (oricum azi am fost pe la ei si e chiar ce se scrie pe site, basca ca au si 4 sali separate si echipate corespunzator)  ????????????

Amice, esti chiar disperat...........nu mai am ce comenta

karl_lagerfeld

karl_lagerfeld

Junior

• Grup: Members
  • ID membru: 761,949

View Postslow_and_easy, on 18th May 2012, 16:14, said:

Amice, esti chiar disperat...........nu mai am ce comenta

Disperat si chiar batut in cap, are nevoie de ajutor ....poate se ofera cineva, oricum sunt destul de in tema(abia am aterizat din Italia), acolo e smecherie mare cu moda , faci bani grupa mare daca stii meserie.
Habar nu am ce cursuri sunt astea din Romania ,dar ma pun eu la punct de pe net si revin....la prima vedere numai Institutul de Moda seamana cu ce-i afara....
Mai vorbim..

slow_and_easy

slow_and_easy

Junior

View Postkarl_lagerfeld, on 18th May 2012, 20:06, said:

Disperat si chiar batut in cap, are nevoie de ajutor ....poate se ofera cineva, oricum sunt destul de in tema(abia am aterizat din Italia), acolo e smecherie mare cu moda , faci bani grupa mare daca stii meserie.
Habar nu am ce cursuri sunt astea din Romania ,dar ma pun eu la punct de pe net si revin....la prima vedere numai Institutul de Moda seamana cu ce-i afara....
Mai vorbim..

Buna !

deci te-ai informat sau nu...ca dupa nume esti maestru, oricum eu zic in continuare ca pe www.#### ai cea mai buna oferta si pentru adulti si pentru copii.

Bye!

karl_lagerfeld

karl_lagerfeld

Junior

View Postslow_and_easy, on 28th May 2012, 12:13, said:

Buna !

deci te-ai informat sau nu...ca dupa nume esti maestru, oricum eu zic in continuare ca pe www.#### ai cea mai buna oferta si pentru adulti si pentru copii.

Bye!

Ai dreptate o sa o dam pe cea mica la scoala lor de vara mai intai....revenim cu opinii dupa 1 iulie cand va incepe...

adina_tudor

adina_tudor

Junior

• ID membru: 767,356

View Postslow_and_easy, on 16th May 2012, 09:34, said:

Buna,

Sunt foarte interesata de cursuri de tipare, croitorie,design vestimentar,fashion marketing si am gasit pe net cateva scoli as vrea sa imi dati detalii despre ele ,daca ati absolvit vreuna:

2.Curs UCECOM
4.Curs firma Brother
6.Curs online EUROCOR

Ma intereseaza sa fac ceva PRACTIC cu masina proprie si intr-o grupa mica de max 8 cursanti ca sa pricep ceva, nu pe vorbe si vrajeli de genul 20 cursanti 2 utilaje si sali inchiriate, vreau o scoala PE BUNE CA AFARA!!!!!!!!!!!!!!!

MULTUMESC

Buna!

Institutul asta de moda Salomeia Truta chiar e de locul I cu laude nu am ce sa zic de rau ,mai ales ca acum sunt si acreditati CNFPA, creste standardul si ne face sa uitam cursurile alea tinute de vreo baba cu fata de mare croitoreasa de cartier prin nu stiu ce maghernita sordida care nici macar diploma aia de participare nu ti-o da si sa nu mai zic de cursurile online de parca imi fac eu fusta virtual cu cu acul si ata in mana si tinandu-ma dupa tipa(nu ala de burda).
Poate se termina o data cu tepusele specific romanesti ...........

Sa fiti sanatosi!

carmen_p09

carmen_p09

Junior

• ID membru: 749,547

View Postslow_and_easy, on 16 mai 2012 - 08:34, said:

Buna,

2.Curs UCECOM
4.Curs firma Brother
6.Curs online EUROCOR

MULTUMESC

uite un curs serios, cu diploma recunoscuta de Ministerul muncii si cel al Educatiei. "programa cuprinde:
- bazele confecțiilor textile
- procesul de producție și etapele lui
- preformarea reperelor ce formează produsul, asamblarea și finisarea
- tipuri de materiale textile
- lucrul cu diferite tipuri de mașini de cusut și asamblat
- realizarea tiparelor
- lucrul pe mașini de cusut simple, automate sau semiautomate
- lucrul pe mașini de cusut speciale, cum ar fi: uberdech, surfilat, butonieră, nasture
- noţiuni generale despre protecţia muncii şi a mediului și ergonomia la locul de muncă."  - restul informatiilor le gasesti aici: http://www.lipscaniivechi.ro/

am vzt ca scoala are parteneriat cu o firma de profil, deci cursul nu va fi doar teoretic, ci si practic :)

karl_lagerfeld

karl_lagerfeld

Junior

View Postcarmen_p09, on 17 septembrie 2012 - 13:14, said:

uite un curs serios, cu diploma recunoscuta de Ministerul muncii si cel al Educatiei. "programa cuprinde:
- bazele confecțiilor textile
- procesul de producție și etapele lui
- preformarea reperelor ce formează produsul, asamblarea și finisarea
- tipuri de materiale textile
- lucrul cu diferite tipuri de mașini de cusut și asamblat
- realizarea tiparelor
- lucrul pe mașini de cusut simple, automate sau semiautomate
- lucrul pe mașini de cusut speciale, cum ar fi: uberdech, surfilat, butonieră, nasture
- noţiuni generale despre protecţia muncii şi a mediului și ergonomia la locul de muncă."  - restul informatiilor le gasesti aici: http://www.lipscaniivechi.ro/

am vzt ca scoala are parteneriat cu o firma de profil, deci cursul nu va fi doar teoretic, ci si practic Posted Image

Am intrat si eu pe asa zisa scoala care pregateste de la faianteri la fotografi si de la croitori la ce vreti voi, preturile la cursuri sunt intre 2000-2500 lei ,nimic despre programa despre sali de curs ,ceva foto de la cursuri, o mareeeeeeeee teapa comunista o noua ,,fabrica de diplome,, .
Daca dati un ban cereti frate sa va arate si pe ce dati banii ca e plin de scoli pe care le faci de pomana si cand e sa te angajezi te scuipa in ochi patronul daca nu stii ce iti cere sa faci si se sterge la cur cu diploma ta pe care ai facut eforturi sa o platesti.
Oricum eu stiu una si buna o scoala care face 100 de meserii nu va face nimic ca lumea, daca vrei sa te faci bucatar , cofetar, zugrav,croitor sau mai stiu eu ce tr sa te duci la o scoala care numai asta pregateste si unde are multe specializari toate acreditate .
Si in final ca sa fie clar scoala e la metrou Republica in fund de bucuresti si nu pe Lipscani si oare daca cladirea este a lui Silviu Prigoana oare si scoala o fi a lui?????
Mai jos aveti un citat de pe site-ul lor, unde zic ca vaiiiiiiiiii ei nu sunt o fabrica de diplome :
Școala de Meserii ”Lipscanii Vechi” nu este o fabrică de diplome. Aici te învățăm nu numai o meserie, te învățăm și cum să fii un om de valoare în meseria aleasă. Mai mult, îți punem la dispoziție un program de practică în mediu real unde îți vei dubla cunoștințele teoretice cu deprinderi practice solide. Suntem singura școală unde cursanții beneficiază, mulțumită partenerilor de prim rang, de aparatură, unelte, mașini și sisteme specifice.
Taxele de școlarizare sunt diferențiate, după cum urmează:
1. Agent imobiliar - 2500 lei
2. Instalator - 2000 lei
3. Fotograf - 2000 lei
4. Tamplar mobilier - 2000 lei
5. Bucatar - 2200 lei
6. Ospatar - 2000 lei
7. Croitor - confectioner - 2000 lei
8. Cameraman evenimente - 2000 lei

Sfat:   Cascati bine ochii !!!!!!!!!!!!!!!

carmen_p09

carmen_p09

Junior

sunt de acord cu sfatul tau "karl_lagerfeld", dar doar cu atat, restul sunt vorbe nefondate. vad ca pe site ai gasit sectiune de taxe scolare, dar nu si pe cea de programe (unde, pentru fiecare curs este prezentata programa).

daca te uiti pe site si la altceva decat partea legata de costuri, vei gasi informatii si despre salile de curs si despre practica si vei vedea, ca pt fiecare categorie de curs, Scoala are semnate parteneriate cu firme de top din domeniul respectiv. urmand modelul, cu copy/paste de pe site:

"Școala de Meserii ”Lipscanii Vechi” este o instituție care are ca scop pregătirea cursanților pentru a deveni profesioniști de excepție pentru o piață în care specialiștii sunt la mare căutare și prețuiți pe măsură. Aceste ambiții nu pot fi împlinite decât în colaborare cu lideri ai industriei, printr-un efort comun. Sunem mândri să vă prezentăm partenerii noștru cu sprijinul cărora cursanții Școlii de Meserii ”Lipscanii Vechi” își vor desăvârși pregătirea:
- Grupul Romstal – Instalatori
- ACRM/Farest – Tâmplărie și mobilier
- Grupul de restaurante City Grill - Bucătari – Ospătari
- Grupul Tanex – Croitori-confecționeri
- Agenția imobiliară ”Regata” - Agenți imobiliari
- Școala de Televiziune ”TUDOR VORNICU” – Fotografi, Operatori evenimente"

asta ar tb sa iti demonstreze ca poti sa scolesti si mai mult de o specializare, cata vreme nu exista un singur profesor pt toate.

scoala nu garanteaza un loc de munca, insa 80 % dintre cursanti sunt angajati in momentul asta in domeniul in care s-au pregatit, prima optiune in ai oferta o au chiar firmele la care au facut practica.

cursurile sunt acreditate si recunoscute de Ministerul Muncii si cel al Educatiei.

cat despre taxa, poate ca nu e o suma mica, dar ma gandesc ca este justificata de conditiile oferite la cursuri. daca la final te alegi cu o diploma acreditata si mai ales cu o meserie pe care o poti practica o viata, nu cred ca e un pret prea mare pentru asta.

despre locatie nu pot sa spun decat atat: cine zice ca numele scolii tb sa fie legat de locul unde se desfasoara cursurile?

la final , pt a evita discutiile inutile, vreau doar sa mai precizez ca nu am nici o legatura cu aceasta scoala, vreau sa ma inscriu la cursurile de fotograf si cunosc pe cineva care a facut cursurile cameraman, iar acum lucreaza la Realitatea. Posted Image

karl_lagerfeld

karl_lagerfeld

Junior

View Postcarmen_p09, on 24 septembrie 2012 - 21:37, said:

sunt de acord cu sfatul tau "karl_lagerfeld", dar doar cu atat, restul sunt vorbe nefondate. vad ca pe site ai gasit sectiune de taxe scolare, dar nu si pe cea de programe (unde, pentru fiecare curs este prezentata programa).

daca te uiti pe site si la altceva decat partea legata de costuri, vei gasi informatii si despre salile de curs si despre practica si vei vedea, ca pt fiecare categorie de curs, Scoala are semnate parteneriate cu firme de top din domeniul respectiv. urmand modelul, cu copy/paste de pe site:

"Școala de Meserii ”Lipscanii Vechi” este o instituție care are ca scop pregătirea cursanților pentru a deveni profesioniști de excepție pentru o piață în care specialiștii sunt la mare căutare și prețuiți pe măsură. Aceste ambiții nu pot fi împlinite decât în colaborare cu lideri ai industriei, printr-un efort comun. Sunem mândri să vă prezentăm partenerii noștru cu sprijinul cărora cursanții Școlii de Meserii ”Lipscanii Vechi” își vor desăvârși pregătirea:
- Grupul Romstal – Instalatori
- ACRM/Farest – Tâmplărie și mobilier
- Grupul de restaurante City Grill - Bucătari – Ospătari
- Grupul Tanex – Croitori-confecționeri
- Agenția imobiliară ”Regata” - Agenți imobiliari
- Școala de Televiziune ”TUDOR VORNICU” – Fotografi, Operatori evenimente"

asta ar tb sa iti demonstreze ca poti sa scolesti si mai mult de o specializare, cata vreme nu exista un singur profesor pt toate.

scoala nu garanteaza un loc de munca, insa 80 % dintre cursanti sunt angajati in momentul asta in domeniul in care s-au pregatit, prima optiune in ai oferta o au chiar firmele la care au facut practica.

cursurile sunt acreditate si recunoscute de Ministerul Muncii si cel al Educatiei.

cat despre taxa, poate ca nu e o suma mica, dar ma gandesc ca este justificata de conditiile oferite la cursuri. daca la final te alegi cu o diploma acreditata si mai ales cu o meserie pe care o poti practica o viata, nu cred ca e un pret prea mare pentru asta.

despre locatie nu pot sa spun decat atat: cine zice ca numele scolii tb sa fie legat de locul unde se desfasoara cursurile?

la final , pt a evita discutiile inutile, vreau doar sa mai precizez ca nu am nici o legatura cu aceasta scoala, vreau sa ma inscriu la cursurile de fotograf si cunosc pe cineva care a facut cursurile cameraman, iar acum lucreaza la Realitatea. Posted Image

Bai Carmen sa mor eu daca tu nu lucrezi la astia.....ca vad ca esti in stare sa scrii romane numai sa ii aperi, insa iti aduc aminte ca subiectul este despre croitorie asa ca daca vrei sa faci publicitate la alte cursuri ai atatea discutii deschise.....asa ca sa fii iubita!!!!!!!!!

carmen_p09

carmen_p09

Junior

View Postkarl_lagerfeld, on 25 septembrie 2012 - 19:50, said:

Bai Carmen sa mor eu daca tu nu lucrezi la astia.....ca vad ca esti in stare sa scrii romane numai sa ii aperi, insa iti aduc aminte ca subiectul este despre croitorie asa ca daca vrei sa faci publicitate la alte cursuri ai atatea discutii deschise.....asa ca sa fii iubita!!!!!!!!!

sa fiu Posted Image

ps: au si curs de croitorie, deci nu eram off topic Posted Image)

adina_tudor

adina_tudor

Junior

• ID membru: 767,356
Eu va recomand ceea ce fac eu si anume Institutul de Moda Salomeia Truta si pentru cine este curios au inceput sa bage pe you tube si filmulete asa ca cel mai bine sa vedeti cu ochisorii vostri ce si cum se face acolo.

In fond fiecare e liber sa decida ce face cu banii lui si unde ii investeste insa sincer recomand celor ce vor sa faca carte sa mearga mai intai sa vada cum arata scoala daca au profesori, materiale,daca sunt cursurile acreditate daca au un parteneriat cu o firma de confectii sau producator de tehnica folosita in confectii(Brother,Singer,Janome,Juki), daca si zic eu cel mai important se face si practica dupa cursul teoretic.

Succes tuturor !

karl_lagerfeld

karl_lagerfeld

Junior

Eu am gasit ceva despre Institutul de Moda la cursurile de copii si las catevafilmulete pentru cei interesati
Partea 1a
Partea 2a
Partea 3a

Sa aveti vizionare placuta !

karl_lagerfeld

karl_lagerfeld

Junior

Iata ce am gasit eu pe net aici: http://www.lucrudema...rie-unde#280936 despre cursurile Atelierului Gabriel Bespoke cum comenteaza un cursant cam ce face acolo:

gabrielb a scris:Curs pentru incepatori, curs de hobby organizeaza si atelierul Gabriel Bespoke sub proiectul Academia de Croitorie
Nu este un curs profesional, deci nu elibereaza atestate profesionale.
Costa 900 de lei, dureaza 2 luni, cu 3 sedinte pe saptamana.

Iata ce zice fosta lui cursanta:

Reclama este, fara indoiala, sufletul comertului !
Mesajul de mai sus este postat de insusi patronul firmei.
Am facut si eu cursurile cu dna Rodica Cismaru, NU VA RECOMAND pe langa faptul ca este rea, nu va explica nimic. Este tot timpul deranjata de cineva. Vine suparata si in prima ora se reface, mananca si aranjeaza diverse lucruri prin sala de curs. Apoi este chemata de angajatii firmei pentru diverse lucruri, timp in care cursantii stau si asteapta sa inceapa dna cursul. Va pot spune in cunostinta de cauza,ca in general, cursul dnei se desfasoara intr-o deosebita si neterminabila lene( da, lene). tiparele pe care le veti face sunt facute pe muteste, adica nu va spune nimic, pur si simplu trage linii si atat, fara absolut nici o explicatie. daca intrebi, o deranjeaza si te cearta. Spune ca dansa a invatat singura tot ce inseamna croitorie si noi venim sa-i furam meseria - a doua parte este ceea ce eu am dedus. 10 cursanti sunt foarte multi la ritmul si la cheful pe care-l are dna Cismaru, oricum la cusurile dansei nu se incheie niciodata cu un efectiv complet. Din 10 cursanti spre final raman mai putin de jumatate. Explicatia ar fi ca nu sunt in stare, nicidecum ca dna nu doreste sa explice asa sa inteleaga toata lumea. Eu sunt una care a rezistat pana la sfarsit. am invatat sa fac fusta si pantalon, nu stiu insa sa fac tipar, pentru ca , repet, NU EXPLICA, NU VORBESTE CAND FACE TIPARUL.
O avea experienta, nu contest, dar NU ESTE DISPUSA SA TRANSMITA MAI DEPARTE DIN CE STIE.
Masinile de cusut sunt foarte greu de folosit. La acest curt veti invata sa bagati ata in acul masinii, intrucat se rupe foaaarte des ata. Masinile cred ca au fost cele mai ieftine de pe piata. Nu stiu unde le-au gasit , dar sunt imposibil de folosit, eu am avut masina mea de acasa.
NU VA RECOMAND

Puteti sa intrati si singuri pe link-ul pe care l-am pus sus sa vedeti singuri articolul, in rest traiasca scoala in Romania!!!!!!

karl_lagerfeld

karl_lagerfeld

Junior

Ce naiba frate s-a umplut de tepari dupa asta cu Rodica lui care vad ca a predat si la ,,vestitele cursuri ,, de la Sala Dalles astia au bagat pe site ca au cursuri acreditate de design vestimentar, si intru pe site si ce gasesc......ACREDITARE DOAR PENTRU CROITOR.....UITE AICI LINK: http://www.updalles....-ioan-i-dalles/
Am cautat pe mai multe forumuri ce se face acolo.....si ce am gasit :http://www.lucrudemana.com/t388p15-curs-de-croitorie ,unde.....sincer habar nu am daca profa era tot aia de la Academia aia lu' Bespoke de croitorie dar e clar ca dati banii de pomana si mai e si teapa cu diploma , ce sa zic .........Traiasca scoala in Romania!!!!!!!!!!

PS: Cele ce au facut cursuri la Sala Dalles sau mai stiu eu unde sunt rugati sa ne impartaseasca si noua din ceea ce au invatat acolo sa stim si noi pe ce dam banul nu sa ne trezim dupa 2-3 sedinte si f....t  si cu banii luati!!!!!!!!

Edited by karl_lagerfeld, 01 December 2012 - 15:27.

Reclamă

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users