Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

CASTRAVETI

- - - - -
  • Please log in to reply
1105 replies to this topic

#307
biburadu

biburadu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 26.09.2012
Ai dreptate,m-a luat gura pe dinainte,l-am confundat cu Actara..Uite-asa,daca nu gandim inainte,oferim informatii si solutii eronate pentru rezolvarea unor probleme..imi cer scuze.

#308
chiperr

chiperr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 28.10.2011
am si eu rahatei de aia negri  pe frunze.  eu saptamanal le dau un cocktail din actara , mospilan, milbenok,  mai dau si dithane cand nu am altceva. n am nimic , fara boli si animalute. productie insemnata. 1 kg npk saptamanal la radacina .  Am trecut la Mirabell , anul trecut am avut kybria . sau cum se scrie. de departe mirabel este fenomenal , tien la boli si produce in nestire. apa la 2 zile cate 3 ore pe zi , caldura, aer, si ceva tratamente de preventie .

#309
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
pai daca le dai saptaminal cu cocteilu de insecticide care l-ai spus ........eu nu as minca de la tine.
si eu am avut castraveti ......da le dadeam un insecticid la 20 de zile nene......

#310
amitaf

amitaf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 893
  • Înscris: 17.03.2008
De castravetii Capricorn,stie cineva ceva?

#311
SmartVantage

SmartVantage

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 28.08.2008
eu anul trecut am mers pe Chaikovskiy, Lenara si Kybria de rijk Zwaan. Produc f bine dar trebuie fertilizare buna ca sa sustii tot ce produc

#312
ionutz1988

ionutz1988

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 09.01.2015
Buna tuturor! Pentru anul asta mi-am luat seminte de castraveti Mirabelle F1 si Ekol F1, v-as ruga sa-mi spuneti daca e bun cropmax-ul ca ingrasamant sau sa iau ceva mai bun?!

#313
novo2015

novo2015

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 24.02.2015
Poti sa bagi ceva complex la pregatirea terenului si in vegetatie sa dai cu cropmax.

#314
SmartVantage

SmartVantage

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 28.08.2008
Daca dai doar cu cropmax nu te astepta la minuni. In general orice hibrid de castraveti necesita fertilizare la greu, ca la carte ca sa dea tot ce poate. Sfatul meu ar fi pentru cei care vor castraveti hibrizi dar nu vor sa le bage chimicale multe macar sa bage balegar sau alte chestii gen orgevit, fertipolina, italpolina saptamanal.

#315
ionutz1988

ionutz1988

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 09.01.2015
Multumesc pentru raspunsuri!

#316
horia100

horia100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 19.02.2011
Fiind vremea achizitionarii de seminte m-am gindit sa atasez citeva tabele cu hibrizi si soiuri de castraveti.Rog eventualele greseli  sa-mi fie scuzate deoarece au fost facute printre picaturi si ma descurc mai greu cu tehnica.
Tabelul cu castravetii cornison a trebuit sa il pun din 2 bucati deoarece nu imi dadea voie sa il pun intreg.La sfr. tabelelor sunt trecute soiurile daca sunt la categoria respectiva iar pe ultima coloana pretul pe saminta.Pretul este relativ dar diferentele intre vinzatori nu este mai mare de 10 la%.La cele in oferta este calculat cu pretul din oferta.In tabele se regasesc principalele soiuri comercializate.O zi buna.

Attached Files


Edited by horia100, 18 January 2016 - 10:04.


#317
anasstasia

anasstasia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,278
  • Înscris: 30.07.2013
Ce recomandari aveti pentru castraveti? Eu am cumparat anul trecut de la Florian semplus si nu pot spune ca am fost multumita. Nu s-au imbolnavit, insa nici mare productie nu am avut.

#318
vdingo11

vdingo11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 24.08.2005
Eu am pus anul trecut kybria si am fost foarte multumit.
As fi incercat si Mirabelle, foarte laudat pe forum sa vad care este mai bun, dar sunt multe seminte (la kybria am cumparat cu colegii de serciciu ca nu aveam ce face cu 250 de seminte)

#319
anasstasia

anasstasia

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,278
  • Înscris: 30.07.2013
Au citit aici si am vazut ca este laudat Mirabelle, insa am vazut ca sunt vandute multe seminte intr-un pachet, iar eu vroiam 30 de seminte. O sa caut kybria.
Multumesc!

#320
vdingo11

vdingo11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 24.08.2005
Kybria sunt tot la 250 de seminte ca si Mirabelle (doar ca Mirabelle este mai scump, cred ca analizand doar pretul ar fi o diferenta de performanta)
Nu prea se gasesc hybrizii la cantitati mici.

Edited by vdingo11, 24 January 2016 - 11:13.


#321
adrianborcea

adrianborcea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 17.04.2013
Anul asta merg la cornison, exclusiv pe Mirabelle.Am avut vreo 6 hibrizi anul trecut cel mai productiv in conditiile mele a fost mirabelle.La gust nu au fost cei mai cei,foarte buni as zice nu excelent.Inca nu i-am vazut afara sa vad cum se descurca dar vad anul asta.

#322
vdingo11

vdingo11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 24.08.2005

 adrianborcea, on 24 ianuarie 2016 - 11:17, said:

Am avut vreo 6 hibrizi anul trecut
Ai avut si kybria ca sa imi poti spune care a fost mai bun pentru tine dintre cei doi? (mirabelle si kybria)

#323
adrianborcea

adrianborcea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 17.04.2013
Da si kibria am avut.Mai bun mirabelle.

#324
vdingo11

vdingo11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 24.08.2005

 adrianborcea, on 24 ianuarie 2016 - 12:22, said:

Mai bun mirabelle.
Ca si productie, rezistenta la boli sau gust?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate