Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 

Cel mai bun telefon dual sim

- - - - -
  • Please log in to reply
4614 replies to this topic

#4393
mobilewave

mobilewave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,674
  • Înscris: 04.12.2008
Un phablet relativ ieftin :

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nzItJQyjMx4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4394
adrianopol

adrianopol

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.06.2008
Salut tuturor!

Eu am un Acer E700 trialsim. Sunt foarte multumit de el! Voiam sa aflu si alte pareri! Daca aveti, va rog frumos sa le postati!

#4395
geluadi2000

geluadi2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,086
  • Înscris: 08.02.2006
Acum ca si one+2 intra in dualsim o sa avem inca o varianta de achiziție care se bate cu oricine...are in spate suport de la producator sigur mai bun decat la altii din aceasta piata..
La 389$ e un must have...

#4396
ade1314

ade1314

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 09.01.2013
S-a umplut topicul de admini.Care mai de care cu doleantele lui(as vrea sa nu mai , as dori sa nu mai...).
Faceti-va fratilor topic pentru voi cu ce vreti voi si mai lasati omu in pace.
Credeti ca adminu e dus cu pluta?Nu vedeti cata publicitate are pagina asta?Pai useri aia simpli, vin sa va vada voua doleantele?Sau niste link-uri cu te miri ce oferte(fie ele si la petarde, nu toata lumea are bani de s6)
Chiar credeti ca intra cineva pe topicul asta sa va "auda pe voi" cum vorbiti de "cel mai bun telefon dual sim"sau ca tine cineva la parera vreunuia vizavi despre un smartphone?(o porcarie de titlu cum am mai zis-o si in trecut, telefon..s-au smartphone dual sim.. si lista de titlu eronat ar putea continua).
Fara link-urile alea topicul asta e mort ,punct.

Edited by ade1314, 29 July 2015 - 09:41.


#4397
electroaudioro

electroaudioro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 23.04.2014

View Postgeluadi2000, on 28 iulie 2015 - 18:06, said:

Acum ca si one+2 intra in dualsim o sa avem inca o varianta de achiziție care se bate cu oricine...are in spate suport de la producator sigur mai bun decat la altii din aceasta piata..
La 389$ e un must have...

Da  dar cine pune mana pe invitatie sa vedem?

Pe alte site-uri sunt deja preturi cu 100 de dolari in plus si livrare din 31 august in colo in ordinea in care pui comanda si ei au stoc!
Dar telefonul promite !

#4398
SERGIUTANDARICA

SERGIUTANDARICA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 19.09.2004
Topicul a fost creat pentru a cere păreri și împărtășirea unor experiențe la subiect. Fiecare intră pe topicul care crede că îi este util (cu păreri care îl interesează) sau al cărui titlu îi este pe plac. Sau inițiază unul nou pentru ceea ce dorește (eventual cere doar link-uri de telefoane ieftine), nu deturnează scopul unui topic deja existent, indiferent de propria părere despre el. Sfaturile sunt oricând binevenite, dar criticile la adresa inițiatorilor sau administratorilor ar trebui să fie fondate. O zi bună și succes într-un topic viu!

A fost pentru @ade1314.

One+2 pare interesant!

#4399
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,294
  • Înscris: 13.01.2011
Asta este pretul ?!  :eek:

Attached Files



#4400
blodwings

blodwings

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,625
  • Înscris: 22.08.2007
Am vazut ca a aparut Meizu M2. M-ar tenta mai mult decat M2 Note, pe care il consider mare. Ecranul de 5 inch mi-e numai bun.

#4401
iditzi23

iditzi23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 05.01.2011
SAMSUNG Galaxy S4 Dual SiM - Full Active, 2GB RAM, 16GB: Smartphone 3G, Android 4.3, ecran Full-HD 5.0", Octa-Core 1.6Ghz, GPS, camera 13mpx, baterie 2600Ah,il are cineva sa spuna si noua cum se comporta ? Multumesc !

#4402
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,294
  • Înscris: 13.01.2011
Elephone P8000 Android 5.1 4G LTE Smartphone 5.5 inch Phablet FHD Screen MTK6753 64bit Octa Core 1.5GHz 3GB RAM 16GB ROM 5.0MP + 13.0MP Cameras Fingerprint ID Function 4165mAh

Ce este de firma asta ?

#4403
Aeryn

Aeryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 19.02.2011
Pe hartie e beton. In realitate au o calitate de 2 lei. Elephone, Ulephone, Bluboo etc.
Orienteaza-te spre Meizu, Xiaomi, Oppo, Zte, Lenovo, Huawei.

#4404
bobo70

bobo70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 28.06.2006

View Postcrisstonne, on 12 august 2015 - 02:31, said:

Elephone P8000 Android 5.1 4G LTE Smartphone 5.5 inch Phablet FHD Screen MTK6753 64bit Octa Core 1.5GHz 3GB RAM 16GB ROM 5.0MP + 13.0MP Cameras Fingerprint ID Function 4165mAh

Ce este de firma asta ?

Din informatiile pe care le am (2 prieteni detin cate un telefon, si anume: P3000s si P7000) sunt foarte multumiti de achizitia facuta. La unul dintre ei, cel cu P7000 a avut probleme la inceput in sensul ca raspundea f greu la comenzi, dar ulterior a facut update de soft, dupa care functiona foarte bine.
M-am jucat si eu cu ele, si pot spune ca au un raport pret calitate foarte bun. Materialele si finisajele nu sunt de cel mai inalt nivel, ci undeva pe la mijloc, dar in rest sunt f ok (display bun, fara probleme de semnal, baterie interschimbalila, procesoare bune, camere ok).
O singur problema semnalata, cel care detine telefonul P3000s (ver. cu 3 Gb RAM), nu ii mergea aplicatia Waze, celalalt nu a incercat Waze daca ii merge sau nu.

Eu personal sunt interesat de Elephone Vowney, telefon care se doreste a fi varful de gama al acestui producator si care se preconizeaza a fi lansat pe la sfarsitul lunii august.

#4405
andrei80

andrei80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 15.09.2005
Pe telefoanele cu gpu Mali760 (tot ce e Mediatek pe 64biti, dar si Galaxy S6 de exemplu) Waze avea probleme de texturi, care se rezolvau de obicei daca intorceai ecranul de pe verticala pe orizontala, apoi se putea intoarce inapoi. Problema s-a rezolvat cu un update la Waze pe la inceputul lunii iulie.
Iar apropo de Elephone, eu am P6000 de prin iunie si e un telefon foarte ok, mai ales daca se ia in considerere pretul. Am schimbat dupa un timp Kik Kat-ul oficial, cu care a venit telefonul, care era dealtfel foarte ok si stabil cu un ROM custom, Vibe UI 2.8, imprumutat de la Lenovo K3 Note, care iar se comporta bine.

Elephone P6000:

+: se misca foarte bine, Antutu da 31k pe Kit Kat si aproape 34k pe Lollipop(in zona LG G3, Nexus 5), nici o problema de fluiditate in jocuri complexe
    GPS ok, mult mai bun decat la generatiile trecute cu chipset Mediatek
    ROM curat, stabil cu putine lucruri instalate in plus(valabil pentru Kit Kat). Vibe UI e chiar reusit si el, multe functii suplimentare. Mai exista si alte ROM-uri custom pentru el, unele suficient de stabile pentru daily use
    semnal bun, se aude clar si bine la ambele capete
    baterie decenta, tine o zi in mod obisnuit, 2 daca e mai putin foit(cu screen time cam 3,5-4h)
    ecran ok, unghiuri bune, culori bune, luminozitate buna, se vede bine in soare
    constructie ok, destul de solid

-: desi s-au laudat ca vine Lollipop inca de la lansare, inca nu a venit vreo versiune oficiala complet stabila si cea care a aparut nu se instaleaza OTA...dar exista variante neoficiale
    camera e interpolata de la 8mpx(exista 3 variante, Omnivision la primele, Sony imx219 ca al meu si Samsung la ultimele), nici o varianta nu e stralucita, mai ales la poze. Nu e nici dezastru, dar nici la nivelul la care sunt telefoanele "de firma" cu camere asemanatoare pe hartie. Filmeaza in schimb ok iar camera frontala e acceptabila pentru ce e conceputa.
    nu are nici giroscop nici busola
    OTG functioneaza doar cu sursa de curent externa(powered usb hub)

Poftim si un review, ca tot era vorba mai sus ca nu sunt.

#4406
in10se_l1fe

in10se_l1fe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 26.01.2011
Mi-a cam ajuns cu problemele pe care le are Zenfone 2 cu bateria, Asus nu prea are de gand sa faca update-ul de la 5.0 la 5.1 si vreau sa il dau si sa imi iau alt telefon Dual SIM dual active. Alegerea ideala pare a fi un Huawei Honor 6, care, pe langa altele, este chiar DSFA. Rog posesorii acestui model sau cunoscatorii sa imi spuna daca alegerea este buna, mai ales venind de la un Zenfone 2, care se misca excelent, singurele mele probleme cu el fiind durata de viata a bateriei si, intr-o anume masura marimea; desi am mana destul de mare si il folosesc usor, as prefera totusi cei 5" ai lui Honor 6.

#4407
SERGIUTANDARICA

SERGIUTANDARICA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 19.09.2004
Eu am Honor 6, modelul H60-L12 de vreo 8 luni și sunt foarte mulțumit de el. Dar să știi că vine cu 4.4.2, încă nu este pentru el Lollipop oficial. Sunt doar promisiuni de update, echipa Huawei tocmai încheie testele. Nu-i fac aici un review fiindcă dacă citești aici: http://forum.softped...huawei-honor-6/ cred că afli cam tot ce te interesează despre el. Părerea mea este că ai face o alegere bună. Are cam tot ce-ți poți dori de la un dualsim, mai ales dacă-i pui ultimul Rom developer oficial și îl root-ezi.

#4408
in10se_l1fe

in10se_l1fe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 26.01.2011
Nu consider un minus faptul ca are momentan 4.4.2, am vazut ca sunt destule probleme cu Lollipop si ca abia de la 5.1 sau 5.1.1 ar fi niste imbunatatiri. Personal, as fi preferat ca si Zenfone 2 sa aiba KitKat si sa nu aiba probleme pe care le are cu softul si bateria, decat 5.0 pe care il are. Multumesc pentru raspuns.

Alta intrebare: exista mai multe modele in afara de H60-L12? O sa caut si eu mai multe informatii despre acest model, dar te intreb si pe tine, pentru ca probabil stii mai bine

#4409
SERGIUTANDARICA

SERGIUTANDARICA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 19.09.2004
Da, sunt mai multe, dar cu specificații mai slabe. Atenție, unele modele nu sunt dualsim.

#4410
in10se_l1fe

in10se_l1fe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 26.01.2011
Da, am vazut, nu am gasit nicaieri varianta Dual SIM, decat pe site-uri obscure. Probabil ca va trebui sa ma orientez spre altceva din pacate.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate