Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 

Cel mai bun telefon dual sim

- - - - -
  • Please log in to reply
4614 replies to this topic

#3871
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View PostUrsu82_Kiki, on 18 noiembrie 2014 - 09:10, said:

Caut un sfat! Vreau sa-i iau sotiei un P7 dual,  si vreau sa-l comand in Romania ca daca il comand in Belgia(unde stau) iar ma iau astia la purificat!  Am vorbit cu cei de la Huawei si mi-au zis ca ma ajuta sa-mi treaca pe colet valoare de 50 de euro sau sa zica ca sunt accesorii, ceva de genul! Voi ce ziceti este sigur asa? Cum e cu vama in Ro? Ca astia aici ma pun sa le trimit print screen cu plata de pe paypal, copie dupa factura etc si nu o sa-mi mearga cu valori mici declarate pe pachet!!
Vorbeste cu comerciantul chinez sa-i faci plata in doua transe. Sa zicem ca aparatul este 200$ - odata 150$ si peste cateva ore sau a doua zi 50$. Duci print-ul si extrasul bancar in care se vede plata celor 50$.

#3872
Ursu82_Kiki

Ursu82_Kiki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 29.12.2008
Da buna idee, sa vedem ce zic cei de la Huawei! Dar daca il comand in Ro, care-i procedura? NU-i mai simplu? Tot asa te verifica?? Pe cine recomandati la transport? Multumesc!

#3873
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View PostUrsu82_Kiki, on 18 noiembrie 2014 - 17:55, said:

Da buna idee, sa vedem ce zic cei de la Huawei! Dar daca il comand in Ro, care-i procedura? NU-i mai simplu? Tot asa te verifica?? Pe cine recomandati la transport? Multumesc!
Treaba e ca citesc si ei forumurile... Daca spunem ce, vor sti cum. :)

#3874
Ursu82_Kiki

Ursu82_Kiki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 29.12.2008
Poate ma ajuta cineva in privat! Multumesc!

#3875
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Ce parere aveti de acesta?: http://www.vickmall....0-13mp-gps.html
Mie mi se pare ca ofera destul de multe la pretul ala. Nelamurirea mea e urmatoarea: la specificatii spun ca are Snapdragon 615, dar GPU-ul e Mali-450 MP4. Greseala pe site sau e varianta cu Mediatek? Inainte de urmatoarea achizitie vreau sa fiu sigur ca fac alegerea cea mai buna. Deocamdata inclin 80% spre Moto G 2014 dual-sim

Edited by CristianLC, 18 November 2014 - 19:29.


#3876
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Coolpad F2 are procesor MTK, deci e greseala.
Eu recomand ceva de top cu procesor de ultima generatie cu 3Gb ram la doar 299$.

#3877
Ursu82_Kiki

Ursu82_Kiki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 29.12.2008
Are cineva modelul asta  http://www.zopomobil...smartphone.html ?? Cu toate ca nu l-am recomandat, un prieten este interesat de el si vreau sa-l ajut prin niste pareri aflate de la voi !! Mie imi pare mica tare bateria de 2700 ptr 5.5inch !!! Voi ce parere aveti? Multumesc!

#3878
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Modelul are abia o saptamana de cand a aparut pe piata, la alte magazine nici macar nu e pe stoc ci doar la precomanda.
Procesoare MTK nu sunt asa de gurmande cum sunt cele snapdragon, asa ca 2700mA cu MTK tine cat una de 4000mA cu procesor snapdragon.

#3879
Ursu82_Kiki

Ursu82_Kiki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 29.12.2008
Exceptand pretul ridicat ce ati alege
1. Lenovo vibe k920 Z2. http://www.to2c.com/...m-32gb-rom.html

2.Huawei Ascend Mate 7. http://www.to2c.com/...bile-phone.html

Care credeti ca isi merita banii?
Daca nu din astea, care ar fi urmatorul telefon cu specificatii asemanatoare care l-ati alege!
Mersi @kiario

Edited by Ursu82_Kiki, 19 November 2014 - 15:21.


#3880
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Exceptand si dimensiunile, nici unul.
Sa-mi fie cu iertare dar astea nu mai sunt telefoane, la 16cm cu 8cm sunt tablete in toata regula, nu m-as vede la ureche cu asa ceva.

Si eu caut un telefon de rezerva (am deja un Lg G2) si de vreo doua zile tot rasfoiesc netul dupa un telefon cat mai dotat cu ecran de maxim 5,5 inch (carcasa nu mai mare de 15cm).
La ora actuala cel mai dotat / performant / pret este ZOPO 3X totusi are cateva minusuri; nu are led notificare, nu are senzor IR, estetic nu te da pe spate, in schimb are knock knock si alte gesture sensing si pentru mine e un mare plus (sunt obisnuit de la G2).

#3881
Ursu82_Kiki

Ursu82_Kiki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 29.12.2008
nu ma deranjeaza dimensiunea!! Din contra sa fie de la 5.5 in sus sau egal! am avut un zopo zp990+ cu 6 inch si mi-a placut! exceptand marimea, per total, la ecran, la cum se misca(daca stie cineva) ce pareri sunt! La huawei doar pentru finger touch-ul ala cu amprenta nu cred ca se merita suma asa mare, dar lenovo nu stiu cum sta la baterie!

#3882
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Nu mai e o afacere sa cumperi chinezarii daca pretul lor e mai mare de 400 usd, de aici incolo gasesti telefoane de firma.
De exemplu in locul tau nu m-as uita la Ascend Mate 7 care costa 700 euro ci la Motorola Nexus 6 .

Edited by kiario, 19 November 2014 - 19:01.


#3883
Ursu82_Kiki

Ursu82_Kiki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 29.12.2008
Pai care nu mai sunt chinezarii in ziua de azi? Toate se fac in China! Si mai exact ce crezi tu ca nu e chinezarie! Am zis ca Lenovo, Huawei, Sony sunt firme bune (posibil sa ma insel?)!

#3884
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Una e conceput in china si alta e asamblat in china.

#3885
ducipalu

ducipalu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 05.12.2007
Dintre Lenovo si Huawei, alege Huawei. Ambele sunt firme care isi vand scump brandul, dar huawei macar exceleaza la partea de soft.

#3886
Ursu82_Kiki

Ursu82_Kiki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 29.12.2008
Nu vad de ce este asa scump ascend mate 7 ! Nici macar nu poti face switch la 4g sau 3g ! Sim 2 este doar 2g !

#3887
Ursu82_Kiki

Ursu82_Kiki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 524
  • Înscris: 29.12.2008
M-am uitat un pic la pareri despre motorola nexus 6 pe gsm arena si nu prea este laudat! Multi lauda Note 4 !

#3888
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 28.02.2007
Hmm, după destule comenzi fără probleme de produse electronice&telefoane pt uz personal comandate din China , am reușit și eu sa mi-o iau în bot, în sfârșit... Cine a reușit asta? Cei de la vifocal.com... Ma hotărâsem sa-mi repar acel Jiayu G5S, asa ca am comandat un display si decorațiunile din sticla de pe spate, in total 108$ cu transportul DHL. M-au ținut ăștia aproape o săptămână cu statusul "processing", dupa care au trecut direct la "order complete" , ceea ce însemna ca am primit produsul. Mi-au răspuns doar pe pagina lor de facebook, mi-au dat un tracking number DHL invalid, abureli de genul mai așteaptă 2-3 zile ca sa ajungă întâi la Hong-Kong, etc...
Am deschis deja disputa la pay-pal, sa vad dacă rezolv ceva...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate