Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Cel mai bun telefon dual sim

- - - - -
  • Please log in to reply
4614 replies to this topic

#3583
Aeryn

Aeryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 19.02.2011
La o scurta analiza: bateria Xiaomi 3200mAh - bateria Coolpad 2500mAh, ecran Xiaomi 5,5" - ecran Coolpad 5", in rest, eu chiar nu vad vreo diferenta intre ele. Xiaomi are update constant la MIUI, Coolpad - nu se stie.
Oi fi eu mai chior asa, poate ma lamuresti de ce "deja parca e mai bine" cu Coolpad fata de "slabutul" Redmi Note? Posted Image Posted Image Posted Image

#3584
ducipalu

ducipalu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 05.12.2007

View Postsilwer, on 28 august 2014 - 12:45, said:

prima data imi 'luase ochii' un Kingzone K1 Turbo dar un coleg de pe alt forum mi-a deschis ochii
multumesc de apreciere.
vezi daca te intereseaza F1, am deschis un topic separat.
si eu oscilam intre xiaomi note (buna alegere) si coolpad. am ales varianta de 5 inch, pentru ca 5,5 mi se pare prea mare.
am F1 de 5 saptamani. in afara de problema cu OTG (nefunctional din cauza romului), nu am ce-i reprosa.
acum se gaseste cu 158 de usd, mult sub limita ta de buget.
http://forum.softped...651-coolpad-f1/

#3585
cpaun

cpaun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 23.04.2013
@razor1911
E mai complicat, ca am platit in 2 transe... prima data un telefon si a 2-a oara, dupa multe saptamani de discutii, o diferenta (pentru un alt telefon + transportul EMS). Am deschis dispute pt ambele tranzactii, mentionand ca este vorba de aceeasi comanda (asta se vede usor din descrierea celor 2 plati). Prima tranzactie cam depasise termenul de 45 de zile... oricum eu sper sa-mi trimita de data asta telefonul, pe bune.
Dar ca idee, ca sa stiu si eu, ca e prima disputa pe Paypal :) : in ce consta "protectia Paypal"? Iti dau ei banii inapoi? Momentan eu discut pe Paypal (in Resolution center) cu Fastcardtech. Abia dupa cateva saptamani intervine si Paypal-ul... Asa functioneaza de obicei?

#3586
silwer

silwer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 30.05.2008

View PostAeryn, on 28 august 2014 - 12:58, said:

Oi fi eu mai chior asa, poate ma lamuresti de ce "deja parca e mai bine" cu Coolpad fata de "slabutul" Redmi Note? Posted Image Posted Image Posted Image
il comparam cu Kingzone K1 Turbo... :)

#3587
Aeryn

Aeryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 19.02.2011
Nu zic ca ar fi o alegere rea Coolpad, dimpotriva. La banii pe care ii dai pe el e un telefon Posted Image
Pacat de OTG ala (e super misto sa pui un mouse pe portul usb si sa te dai pe net cu el - la cremwurstii mei de degete...Posted Image ...rar nimeresc tap unde vreau). Plus faptul ca daca ai memoria cam plina dai imediat pe un stick ce ocupa spatiu. Diferenta o fac detaliile pana la urma, clasa de pret e cam tot pe acolo. Posted Image

#3588
ducipalu

ducipalu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 05.12.2007
nu simt din plin nefunctionalitatea OTG.
am un card de 32 gb, iar pe telefon nu ma uit la filme.
prin bluetooth cu pc imi rezolv problemele.
astept AOSP KitKat, cica e "pe vine". si atunci rezolv si cu OTG

#3589
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
@cpaun: Discuti pe platforma lor, ei au acces la mesaje. Daca nu esti multumit de ce solutii/variante/dovezi aduc, poti cere PayPal-ului sa intervina. Ai un termen limita si pentru escaladarea disputei la rangul de claim.
Arunca-le link-uri cu numerele de urmarire bagate pe 17track, Posta Romana, orice. Tocmai sa dovedesti ca tu nu ai primit nimic. Citeaza-i din propriile mail-uri (pe cei de la fastcardtech)

#3590
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009

View PostAeryn, on 28 august 2014 - 14:48, said:

Pacat de OTG ala (e super misto sa pui un mouse pe portul usb si sa te dai pe net cu el - la cremwurstii mei de degete...Posted Image ...rar nimeresc tap unde vreau).

Incearca o tastatura de IOS .  SI eu am aceiasi problema dar am gasit pe Miui una si e brici .

#3591
Aeryn

Aeryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 19.02.2011

View Postggelu, on 28 august 2014 - 18:25, said:

Incearca o tastatura de IOS .  SI eu am aceiasi problema dar am gasit pe Miui una si e brici .
Poate mai gasesti link sau macar cum se cheama...

#3592
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Stai ca o am arhivata.......are 11,1 mb si SPD imi spune ca e prea mare . Daca poti primi fisiere asa mari pe mailul personal da un mesaj.

#3593
Aeryn

Aeryn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 19.02.2011
pai daca o ai arhivata zii cum se cheama, o gasesc eu.

#3594
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Pe PC-ul meu . Lasa ca am gasit sursa

#3595
silwer

silwer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 30.05.2008
dar asta: http://rodroid.ro/pr...ovo-vibe-z-k910 ?

#3596
JOSEPH

JOSEPH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 17.06.2006
E vreo sansa sa gasesc Xiaomi 1s pana in 600 ron cu transport inclus si sa fie livrat pana Vineri 05 Septembrie ?

#3597
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Nou gasesti doar la quickmobile aproape de buget, 650 lei. In rest poti cauta pe olx/tocmai/okazii/forum-uri.

#3598
JOSEPH

JOSEPH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 17.06.2006

View Postrazor1911, on 29 august 2014 - 13:28, said:

Nou gasesti doar la quickmobile aproape de buget, 650 lei. In rest poti cauta pe olx/tocmai/okazii/forum-uri.

Thanks, am dat comanda, vine Luni :)

Can't wait to see it.

#3599
JOSEPH

JOSEPH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 17.06.2006
Tocmai ce m-a sunat o alta persoana sa imi spuna ca nu e pe stoc si ca il aduc in 10-15 zile :(

(Sunasem mai devreme sa intreb daca il pot ridica din vreun magazin).... ma uit acum pe alte site-uri.....

#3600
JOSEPH

JOSEPH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 17.06.2006
Si in final am gasit pe olx pe cineva care aduce asa ceva in mod regulat dar si acesta primeste tot joi-vineri din pacate :(

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate