Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Cel mai bun telefon dual sim

- - - - -
  • Please log in to reply
4614 replies to this topic

#1099
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Am crezut ca MTK6589 Quad-core va oferi avantajul dual-sim activ. Daca-i tot dual-sim stand by atunci care-i avantajul fata de dual-core MTK6577T? Merita diferenta de cateva sute de lei bune numai sa zici ca ai quad-core? Revin cu o intrebare - la aceeasi memorie si soft, exista aplicatii pe care dual core nu le ruleaza iar quad core da?

#1100
rmimail

rmimail

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 12.06.2007
Si eu am asteptat sa apara telefoanele cu MTK6589 in speranta ca vor avea dual sim activ.
In situatia data, cred ca ma indrept spre ZTE V970!

#1101
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Sper sa nu se repete aceeasi poveste si la modelele cu MTK6589 , ca la cele anterioare MTK6575/6577/6577T :

- Dual Sim W+G/G+G

Functionarea in 3G doar pe unul dintre cele 2 sim-uri si asta pe langa prb. descrisa cu dual-sim activ
Pana acum , din descrierea acelui model cu MTK6589 reiese ca are cpu quad-core si costa o "caruta de bani'' , fara a remedia cele 2 prb. ( sper sa numai fie si altele )

#1102
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
S-a lansat si: UMI X1S MTK6589 Quad Core 4.5" Retina Screen 1280*720P Android 4.0 8MP Camera GPS WIFI Smart phone-Black

Highlights
1.  CPU: MTK6589 Quad Core
2.  OS: Android 4.0
3.  Band: 2G: GSM 850/900/1800/1900 MHz
3G: WCDMA 900/1900/2100Mhz
4. Screen: 4.5 inches, HD multi-touch screen, PX:1280×720, 1600k colors
5.  RAM/ROM:  1GB/4GB
6. Camera: Dual camera, 8.0MP back and 2.0MP front camera

Main Features:
Phone Style:
UMI X1S
Phone Standard:
GSM/GPRS/EDGE/WCDMA HSPA
Network Bands:
GSM 850/900/1800/1900MHZ
WCDMA 900/1900/2100Mhz
Operating System:
Android OS4.0
CPU:
MTK6589 Quad Core
Built-in Memory:
4GB ROM + 1GB RAM
Memory Slot Type:
supports Micro SD/T-Flash memory card & expand up to 64GB
SIM Card & Standby:
Dual sim card standby
Screen:
4.5 inches, HD multi-touch screen, PX:1280×720, 1600k colors,
AGC Tempered glass Screen
Camera(s):
Yes, support photo output and video capability
Front camera upto 2.0 Megapixels
Back camera upto 8.0 Megapixels with CMOS flashlight
Multi-Touch:
5 point touch
Stereo FM Radio:
Yes
GPS:
Yes
A-GPS:
Yes
G-sensor:
Yes
Languages(s):
Russian,Hebrew,Greek,Thai,German,English, Spanish, French,Indonesia,Italian,Malay,
Portuguese,Turkish,Vietnamese,Traditional Chinese,Simplified Chinese

Multi-Media:
Audio player
AMR ,MP3, WMA, WAV, MIDI and etc
Video player:
WMV, ASF, MP4, 3GP, 3G2, M4V, AVI full screen play
Sound Recorder:
Yes
Video Recorder:
Yes
Image Viewer:
Yes
Picture Format:
JPG,BMP,PNG and GIF
Ring Tone:
64 chord; Ringtone format: MP3, MP4...
Ebook:
Yes, Support
Data Transfer & Connectivity:
WIFI(WLAN):
supports WiFi with standard IEEE 802-11b/g for data transfering
Short Message:
supports SMS, EMS and MMS
Bluetooth:
Support Bluetooth 4.0
Email:
Yes
Wap:
Yes, WAP 2.0
GPRS:
Yes, Class 12
Applications:
Android Market,Google Map,Gmail,G-Talk,G-Search,G-Voice,.facebook,News and Weather MSN, twitter...
Download thousands of apps thanks to the Android operating system
General Features:
Batteries:
1750mAh rechargeable lithium battery
Dimension:
129 x 68 x 8.5mm (L x W x T)
Color:
Black/White
Weight:
131g(with battery)

Si inca unul: Cubot A6589 MTK6589 Quad Core 5.8 Inch HD IPS Screen Android 4.1 1G 8G 10MP Camera 3G GPS Smart Phone
Highlight:
Band: 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
    3G: WCDMA 850/2100
OS: Android 4.1.1
CPU: MTK6589, Cortex A7 quad core
ROM: 8GB
RAM: 1GB
Screen: 5.8 Inch
Resolution: 1280 x 720 pixels
Camera: front camera 2.0M + back camera 10.0MP
Basic Information
Model
Cubot A6589
Band
2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 850/2100
Sim Card
Dual SIM Card Dual Standby
Service Provide
Unlocked
Style
Bar
Color
White
Shell Material Plastic
System
OS Android 4.1.1
CPU MTK6589, Cortex A7 quad core, 1.2GHz
GPU: PowerVR SGX 544
ROM 8GB
RAM 1GB
Screen
Display Size 5.8 Inch
Type IPS, capacitive touch screen
Resolution 1280 x 720 pixels
Screen Color
16000K Colors
Support Format
Ringtones Type
Polyphonic/MP3
Audio File Format
MP3/WAV/AMR/AWB
Video File Format
3GP/MPEG4
Image File Format
JPEG/BMP/GIF/PNG/GIF
E-book Format
TXT/CHM/DOC/HTML
FM Radio
Yes, earphone needed
Earphone Port
3.5mm
Card Extend
Support TF card up to 64GB extended
Data Transfer & Connectivity
Data transfer
USB/Bluetooth
Mobile internet
WAP/WIFI
General
Camera/Picture Resolution
Dual Cameras, front camera 2.0MP, back camera 10.0MP
with flashlight and auto focus
Language
English, Afrikaans, Bahasa Indoensia, Bahasa Melayu, Ctala,
Cestina, Dansk, Deutsch, Espanol, French, Hrvastki, Zulu,
Italiano, Kiswahili, Latviesu, Lietuviu, Magyar, Nederlands,
Norsk, Polish, Portuguese, Romana, Rumantsch, Slovencina,
Suomi, Svenska, Tagalog, Vietnamese, Turkish, Greek, Bulgarian,
Russian, Serbian, Ukrainian, Hebrew, Bengali, Arabic, Persian,
Hindi, India Urdu, Thai, Korean, Japanese, Simplified/Traditional Chinese
Phonebook
500
Message
SMS/MMS
Input
Handwrite/Keypad
TV
No
GPS
Yes, built in, also support A-GPS
With EPO assistance to speed up postioning
JAVA
No
WIFI
Yes, 802.11 b/g
Bluetooth
Bluetooth 2.0
Gravity Sensor
Yes
Multi-Touch
Yes, 5 point touch
Dimensions
158 x 88 x 10mm
Net Weight(Including battery)
224g
Standby Time
About 2~3 days
Other Feature
3G, WIFI, Play Store, GPS, FM, Bluetooth, Ebook, Email, Messaging,
wallpapers, calendar, calculator, clock, camera, tethering & portable
hotspot, flashight, etc
Package
Size
184 x 100 x 56mm
Weight
403g
Accessories
1 x 3000mAh Battery
1 x 3.5mm Earphone
1 x USB Cable
1 x Charger
1 x Case
1 x Screen Protector
1 x User Manual(English-Russian-Spanish-German)

Si acesta este tot dual sim stand-by. Asadar voi ramane la Lenovo P770.

Edited by V_i_c_t_o_r, 20 February 2013 - 09:04.


#1103
vast

vast

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,471
  • Înscris: 04.05.2008
Dupa cum am scris in trecut, se pare ca doar Qualcomm ofera cipseturi dual sim activ. MTK ramane inca la stadiul de dual sim stand-by.

#1104
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006
D-aia sunt şi mai scumpe mobilele cu astfel de chipseturi.

#1105
orcgrunt

orcgrunt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 06.06.2012
din cate am inteles procesoarele astea sunt mai eficiente ca si consum de energie. Poate o sa tina bateria la fel ca la P770 chiar daca e mai mica.

#1106
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Cred ca trebuie sa mai asteptam cateva luni pana MTK6589 Quad Core isi va dezvalui toate tainele. Daca va ajunge la acelasi pret ca si dual-core-ul 6577 atunci da, merita! Daca se va mentine o diferenta de cateva sute de lei atunci - pas!
Totodata s-ar putea ca nici vanzatorii chinezi sa nu cunoasca deocamdata toate specificatiile modelelor cu MTK6589 Quad Core. Astept sa vedem ce va scoate Lenovo cu acest procesor - mi-as dori ceva pe structura lui P770 (aici ma refer in primul rand la baterie, suport OTG si Android 4.1) dar cu o camera de 8Mp, RAM de 2 Gb, ROM de 8, Glonass, compass. Alo, Lenovo, se aude?!? :)
Apropo de Glonass - se pare ca bate rau la viteza de conectare si precizie GPS-ul american. Asta cel putin in Europa estica. De aceea mi-as dori Glonass-ul.

#1107
bogdan074

bogdan074

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,575
  • Înscris: 11.04.2005
Model  Neo N003
Operation System  Android 4.0
Screen  5.3 Inch IPS HD Capacitive Touch Screen
Resolution 1280 x 720 Pixels
CPU  MTK6589 Quad Core 1.2GHz
RAM  1GB
ROM  8GB
Webcam  Dual Cameras, front camera:3.0MP, back camera:13MP
Wifi  IEEE 802.11 n/b/g
2G  GSM 850/900/1800/1900MHZ
3G  WCDMA 850/2100MHZ
G-sensor  Support
GPS  Yes, Build-in
SIM Card  Dual Sim Card Dual Standby
Bluetooth  Yes
Power
Battery  3000 mAH Rechargeable Li-ion Battery
Working Time  Up to 3 Days
Power Device  AC Adapter Input 100/240V
Device Specification
Color  White
Dimensions  152 x 77 x 10mm
Net Weight  
Software Support
Office  Support MS Office Word, PPT, Excel
Email  Gmail, POP3/SMTP/IMAP4
Others  Gaming Support
Language
English, Chinese
Multi-Media
Video  AVI, MP4, FLV, 3GP, MKV, WMV etc.
Audio  MP3, WMA, OGG, AAC, WAV FLAC etc.
Picture  JPG/BMP/PNG/GIF
E-Book  PDF, TXT etc.
Ports  1 x Mini USB
1 x Earphone Jack
What's in the box  1 x Cellphone
1 x Battery
1 x Charger
1 x Data Cable



Product Name
4.7 Inch Jiayu G4 1GB RAM Quad Core IPS Screen Android 4.1 Smartphone
Band
2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
3G: WCDMA 2100MHz
Sim Card
Dual sim card standby
OS
Android 4.1
CPU
MTK6589 Quad Core 1.2GHz
ROM&RAM
4GB ROM + 1GB RAM
Memory Extend
Support TF card up to 32GB extended
Screen
4.7 Inch HD IPS Touch Screen
Resolution
1280x720 Pixels
Camera
Front camera 2.0MP
Back camera 8MP
FM
Support
WiFi
Yes, 802.11 b/g
GPS
Build-in
Bluetooth
Bluetooth 2.0
Sensors
Gravity Sensor, Proximity Sensor, Light Sensor, Magnetic sensor
Play Store
Build-in
Languages
English, Russian, French, German, Dutch, Greek, Malay, Polish, Swedish, Turkish, Italian, Vietnamese, Indonesia, Spanish, Persian, Portuguese, Thai, Romanian, Brazil Portuguese, Czech, Ukrainian, Bulgarian, Slovenian, Serbian, Arabic
Size
133 x 65 x 8.2mm
Color
White
Net Weight
145g
What's in the box
1 x 1800mAh Battery
1 x Data cable
1 x Charger

Edited by bogdan074, 20 February 2013 - 21:16.


#1108
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006

View Postbogdan074, on 20 februarie 2013 - 21:06, said:

Model  Neo N003
Încă mai există marca asta de mobile? Hmmm, mulţi papagali o mai susţin cumpărându-le produsele.

#1109
XrainX

XrainX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,469
  • Înscris: 28.09.2011

View Postlupull, on 20 februarie 2013 - 04:45, said:

Sper sa nu se repete aceeasi poveste si la modelele cu MTK6589 , ca la cele anterioare MTK6575/6577/6577T :

- Dual Sim W+G/G+G

Functionarea in 3G doar pe unul dintre cele 2 sim-uri si asta pe langa prb. descrisa cu dual-sim activ
Pana acum , din descrierea acelui model cu MTK6589 reiese ca are cpu quad-core si costa o "caruta de bani'' , fara a remedia cele 2 prb. ( sper sa numai fie si altele )
Gogule, ai venit cu "prb."-ulie tale si aici? Daca ai de gand sa incerci sa strici si topicul asta eu sper sa iti dea cat mai multa lume report si sa ne scape moderatorul de tine. Atata timp cat postezi OK si ne scutesti de "prb." tale, n-am nicio problema, dupa cum ai vazut si pana acum, si iti rapsund corect si cat de bine pot, fara sa tin cont de comportamentul tau de pe alte topicuri. Dar daca strici atmosfera intoarcem foaia si mai voi comporta ca atare.

Acum sa revenim la "prb.":
1. care e "prb." cu faptul ca un chipset ofera Dual Sim W+G/G+G ? A zis cineva ca ofera altceva si cei ce au cumparat au remarcat ca e doar Dual Sim W+G/G+G desi ei se asteptau in visele lor umede sa fie Dual Sim W+G/W+G? E ca si cum ai lua un televizor HD ready si ai spune ca are "prb." doar pentru ca nu e Full HD. Te-a pacalit producatorul sau ca sa il iei ca fiind FullHD?
Nu, in ambele cazuri. Asa a fost conceputa acea serie de chipseturi si asa au functionat. Si chiar foarte bine mai ales la preturile cerute.
Asadar nu este nicio "prb.".
2. care e "prb." ca un chipset ofera dual stand-by? Vezi intrebarea de mai sus. A fost cineva pacalit spunandui-se ca e activ si de fapt e pasiv? Si cand zic pacalit ma refer la specificatiile chipsetului de la Mediatek pe site.
3. de unde stii tu ca va fi scump MT6589? Ca vezi preturile la niste "prajituri" abia scoase pe piata? Pai e si normal asa, ca cine e primul castiga mai mult. Cand se ascute concurenta si vor iesi mai multi pe piata, preturile vor scadea. Dar scaderea nu va fi atat de mare ca la actualele telefoane doar din cauza ca trendul actual este pentru displayuri mai mari si alea sunt baza costului, nu chipsetul, care poate e mai scump cu 1 dolar.
Stii ca unii au anuntat un telefon cu MT6589 la sub 100$? Asta e scump, nu? Totul depinde de specificatii si concurenta de moment.

Iar anul asta concurenta va fi si mai acerba deoarece s-au prins unii chinezi ca anul asta e anul telefoanelor chinezesti si se apuca orice chinez mai destupat sa faca un model de telefon. Anul asta se vor vinde quad-core-urile chinezesti in draci. Iar asta se si vede dupa afluenta de la noi de pe topic, care nu era atat de mare anul trecut cand era la putere MT6573, primul chipset bun al unui smartphone chinezesc mai ieftin.
Dar pe de alta parte, multe din anuntatele no-name nici nu vor aparea vreodata pe piata. E doar un fel de trolling chinezesc facut la misto pentru a produce sperante si confuzii.

Asadar nu a fost nicio "prb." cu chipseturile indicate de tine, asa cum nu exista nicio "prb." cu chipsetul actual.
Daca voi vreti sa faceti ca cu drobul de sare, e treaba voastra. Puteti sa dati 1000 de citate; pana nu apare telefonul si se demonstreaza ca nu e active trebuie sa credem ce spune producatorul chipsetului nu un chinez prost de pe nu stiu ce site care abia stie sa scrie in engleza.

V-am pus inca de anul trecut o poza ce contine diferite specificatii ale noului chipset si chiar am scris detalii.
Daca nu credeti poza mea duceti-va la pagina producatorului de chipset si cititi acolo ce scrie el, ca e ditamai firma si nu poate sa minta ca ceva e dual activ si el nu ar fi.
E dual activ din inima chipsetului si ar putea deveni pasiv doar daca vreun chinez indeajuns de cretin ar face ceva software ca sa devina pasiv. Cu dalta sa taie antena aia a doua care il face activ nu poate, ca ar strica tot chipsetul.
Mai scrie si aici, mai detaliat, iar aici cineva o face si mai detaliat.

Edited by XrainX, 20 February 2013 - 22:44.


#1110
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Este clar scris pe pagina fabricantului procesorului: "As a leader in Dual-SIM technology, the MT6589 makes it possible to receive calls on both the SIMs concurrently due to its Dual-SIM, Dual-Active functionality".
Asadar, asa cum va spuneam mai sus, comerciantii chinezi inca nu cunosc "ce stiu sa faca" noile telefoane pe care ei le vor scoate la vanzare. Nu cred ca producatorii de telefoane nu utilizeaza aceasta facilitate a procesorului. Ar avea de castigat...

#1111
clau4x4

clau4x4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 24.08.2009

View Postrmimail, on 19 februarie 2013 - 16:46, said:

Si eu am asteptat sa apara telefoanele cu MTK6589 in speranta ca vor avea dual sim activ.
In situatia data, cred ca ma indrept spre ZTE V970!

Nu vreau sa te influentez , dar am s-o fac totusi , am vazut zilele trecute un ZTE V970 care dupa trei luni de utilizare "normala" avea rama laterala cojita precum un tel. cu vre-o doi ani vechime . Arata infiorator .

#1112
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
XrainX daca ai ceva personal cu mine , poti sa imi scrii in PM si nu sa provoci in thread
Astfel ca ma vad nevoit sa iti scriu dreptul la replica aici
Se vede ca nu ai ochii sa citesti si celelalte topicuri ca sa vezi ca prb. mele nu sunt numai ale mele , ci si a altor useri care au formulat aceeasi idee sub alta forma
Pe viitor incearca si rezumate doar la raspunsuri concrete si fara atac la persoana , ca sa nu incep eu cu reporturi
Ma rezum doar la atat si scuze de off-topic , insa ce sa ii faci cand apar astfel de userii si strica un thread

#1113
clau4x4

clau4x4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 24.08.2009
Sugestie dual sim activ : Coolpad 7728 Cheer .
Bunicel la specificatii , dar datorita displayului mic , nu prezinta interes pt. mine .
Pt. cei interesati de un dual sim activ , poate fii o solutie.

#1114
rmimail

rmimail

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 12.06.2007
Dupa o perioada lunga de gandire (cauzata si de noul an chinezesc) am comandat in sfarsit un V970.

#1115
XrainX

XrainX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,469
  • Înscris: 28.09.2011
Pentru amatorii de ecrane mari, va prezint un telefon frumos, dupa parerea mea, cu MT6589 si care cred ca este primul scos deja la vanzare:

Star N9589 sau Ulefone N9589
  • MTK6589 Quad Core 1.2 Ghz
  • GPU: PowerVR SGX 544 MP
  • 1 GB RAM
  • Android 4.1 Jellybean
  • 5.8 inch IPS HD @ 1280 x 720 pixels
  • 8.0 megapixel @ 3264 x 2448 pixels
  • 3.0 megapixel front facing camera
  • Dual Sim and Dual Standby
  • Battery Li-on @ 3600mAh (in alta parte am inteles ca ar fi 2500mAh)
  • Pret: peste 200$ in China
Pe mine nu ma interseaza deloc daca ar fi clona cuiva, ca eu nu il cumpar ca sa ma dau mare ca am 5amsung si de fapt am un Star. Mai am o clona de Samsung si intotdeauna cand cineva m-a intrebat ce Samsung e ala le-am zis ca telefonul se numeste Star. Nu mi-e rusine deloc cu asta, mai ales ca am dat pe el 170$ anul trecut si inca merge perfect, ecranul fara nicio zgarietura desi il tin fara folie de protectie din prima zi.

[ http://www.brainzum.com/wp-content/uploads/2013/02/Star-N9589.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.brainzum.com/wp-content/uploads/2013/02/Star-N9589-featured.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

N9589 firmware:
http://dl.vmall.com/c0qqeim93r
http://dl.vmall.com/c0glukff51
http://dl.vmall.com/c0otzd9inn
sau aici.

si alte chestii colectionate de mine referitoare si la MT6589 le gasiti aici. Se descurca fiecare cum sa le foloseasca in cazul in care are nevoie vreodata.

Un fel de review aici.

Legat de discutia cu Dual Sim standby vs Dual Sim Active dupa mai multe cautari am ajuns la urmatoarea concluzie: desi chipsetul suporta Active, chinezii cei prosti nu pun si a doua antena pentru a deveni Active si de aceea apare ca Standby. Cuvintele chinezesti pentru Active sunt 双通的吗 si 持双通 asa ca daca cercetati prin China chestii legate de MT6589 stiti ce trebuie sa cautati.

Apoi, din experienta anterioara stiu ca mai toate aparatele ce apar cel putin la inceput pe piata sunf facute de Ningbo (Bird) si de acolo fiecare firmulita isi alege modelul isi isi pune numele pe telefon. Ningbo ies primii deoarece sunt foarte puternici financiar si cumpara primele loturi de chipseturi, probabil la concurenta cu Lenovo, Huawei, ZTE, dar pentru ca la Ningbo testele nu sunt atat de desavarsite ca la ceilalti, ei ies mai repede pe piata.
Si daca Ningbo nu a proiectat placile de baza cu doua antene, atunci firmulitele astea nu au cum sa o scoata la capat si la ei oricum e batalia pentru pret asa ca chiar daca Ningbo ar avea acum si modele cu doua antene deci dual standby, fiind mai scumpe, nu se inghesuie chinezii la ele. Dar cel mai important lucru ramane: MT6589 e in stare de dual sim activ asa ca sunt sanse pentru acei fani. Pe mine nu m-a interesat niciodata asta pentru ca nu am ce face cu simuri active, dual sim si atat, imi ajunge.

Edited by XrainX, 23 February 2013 - 11:56.


#1116
razor1911

razor1911

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,237
  • Înscris: 17.08.2007
Nu e primul, am dat de necunoscutii de la Neo prin China :)
Treaba cu antena ar fi tare simplu de rezolvat, cred ca e perfect pentru retrofit. "双通的吗" = dual SIM activ (DSFA), "持双通" = asta inseamna standby.

Eu inca sunt dezamagit ca nu apar producatorii mai de seama, ma asteptam ca imediat dupa Anul Nou sa am ocazia sa iau un telefon cu ultimul chipset. Furnizorul mi-a zis ca zis ca pe unele cutii scrie inclusiv MT6589T Posted Image, ROM 128 GB. Nu va luati dupa specificatiile aparute. Pana nu cumpara cineva si nu baga un comentariu, mail, specificatiile contin erori.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate