Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Cel mai bun telefon dual sim

- - - - -
  • Please log in to reply
4614 replies to this topic

#1045
Vittore

Vittore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 27.12.2011
de unde descarcati IGO ?   multumesc

#1046
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Si CoPilot merge foarte bine, iar hartile sunt actualizate. Chiar imi place mult interfata lui.
Este netul plin de softuri. Eu am cumparat iGO-ul.

#1047
redbull_666666

redbull_666666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 23.04.2009
Pe play store ce icoana are Copilot sa încerc și eu.

G


#1048
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Eu il am de la furnizorul chinez. Este si pe Magazin Play - are simbolul unui satelit - cauta-l cu "search".

#1049
redbull_666666

redbull_666666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 23.04.2009

View PostV_i_c_t_o_r, on 11 februarie 2013 - 08:32, said:

Eu il am de la furnizorul chinez. Este si pe Magazin Play - are simbolul unui satelit - cauta-l cu "search".
am gasit ceva e un chenar alb si are o sageata si un marcaj specifice navigatiei...e alb si scrie cu rosu.......o sa il incerc azi....
la messenger am observat ca problema cu sunatul dispare daca inchizi aplicatia de voice and call.....

#1050
leventebest

leventebest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 10.05.2007
Igo primo s a conectat la sateliti pe un mtk6577, in schimb igo myway n a vrut nici dupa 20min de plimbat pe afara. Versiunile pe android sunt mai simple, pe WM6 puteam seta manual pe ce port sa se conecteze, modificam sys ul, aici n am gasit

#1051
redbull_666666

redbull_666666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 23.04.2009

View PostVittore, on 10 februarie 2013 - 19:38, said:

de unde descarcati IGO ?   multumesc
eu il am pe cartela din navigatie....insa daca ai rabdare pana deseara am sa iti spun cum merge CoPilot...de pe playstore....

#1052
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,003
  • Înscris: 20.06.2005

View Postleventebest, on 11 februarie 2013 - 08:57, said:

Igo primo s a conectat la sateliti pe un mtk6577, in schimb igo myway n a vrut nici dupa 20min de plimbat pe afara. Versiunile pe android sunt mai simple, pe WM6 puteam seta manual pe ce port sa se conecteze, modificam sys ul, aici n am gasit
Pai incerca sa dai drumul la gps. Cand e full conectat (vezi cu https://play.google....mdwc3Rlc3QiXQ..) atunci deschide igo-ul.

#1053
florincristea

florincristea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 22.12.2008
Buna seara! Caut un telefon care sa fie dualSIM, rezistent si cu o baterie cat m-ai mare! Am gasit aceste telefoane si va rog sa-mi spune-ti ce parere aveti si daca aveti cunostinta de altceva asemanator, va rog sa-mi spune-ti! Aici sunt telefoanele : http://www.gsmarena...._c3333-5290.php si http://www.solomobil...etalii-768.html . Multumesc!

#1054
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006
La capitolul autonomie, regele era LG GX200 şi doar câteva Philips-uri mai concurau cu el la acest capitol. GX200 nu se prea găseşte nici măcar la mâna a doua, iar acele Philips-uri nu s-au vândut pe la noi (din câte ştiu).
Eu am acum un Samsung C3322 care cred că ar putea îndeplini cerinţele tale. Depinde ce înţelegi prin rezistent şi baterie cât mai mare. Bateria mă ţine cam 3-4 zile (şi eu vorbesc destul de mult). La rezistenţă..., nu ştiu ce să zic. E un telefon normal.

#1055
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Am tot vazut pomenindu-se pe topic de Philips, eu am testat acum vreo 4-5 ani cateva din seria Xenium cu-n singur sim, avand in gand autonomia si n-am fost deloc impresionat de fiabilitate lor, mai toate aveau cate un bug software: fie flash-uia display-ul aiurea, in stand-by, mi se bloca in modul hand-free si daca scoteam HF-ul nu se auzea nimic in difuzor, sunet destul de incet in difuzor, iesea din meniu cand alegeam sa intru in anumite setari,  se bloca desi nu avea instalat nimic pe el java etc. .... Am concluzionat ca da, e bun la autonomie, pe atunci rivaliza cu Nokia care mai tineau 1 saptamana, dar la capitolul software e praf, cel putin era la acea data, din 4 modele testate, niciunul nu era ok, desi era  cu-n singur sim ... Asa ca m-am lecuit de boala Xenium si Philips, mai urmaresc pe gsmarena ce mai scot doar cu titlu informativ, dar nu ma mai risc...

Intre timp s-au mai rezolvat bug-urile soft sau tot mai fac probleme Philips-urile?

Edited by IP-XCENTRIC, 12 February 2013 - 08:49.


#1056
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Care dintre cele 2 chipseturi este mai performant - MTK 6575 sau MTK 6577 ?
Pe dualstore vad ca existe o gramada de modele dua-sim/dual-core cu aceste 2 chipseturi si as dori sa stiu pe care dintre modelele de acolo exista facilitatea de 3G pe ambele sim-uri
As dori sa folosesc cartela de rds ( 3G ) + alt operator , tot in 3G
Nu intreb de 4G dual-sim/dual-core , fiindca de abia a aparut acest nou standard si poate este inca prea devreme de astfel de modele si cel putin in RO , asta fiindca tot se face atata reclama/valva ca de la anul vom aveea si noi 4G
Personal nu stiu in ce masura va fii acest nou standard ca arie , cand practic locuiesc in capitala si nu pot aveea un amarat de semnal GPRS in casa in conditii optime , de 3G nici nu se mai pune prb. , cat despre 4G........... ( Vodafone )

#1057
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006

View PostIP-XCENTRIC, on 12 februarie 2013 - 08:47, said:

Intre timp s-au mai rezolvat bug-urile soft sau tot mai fac probleme Philips-urile?
Personal, n-am avut niciun Philips dual sim şi nu pot da aceste detalii. Dar, doi prieteni de-ai mei au avut aşa ceva şi nu am auzit pe niciunul să se vaite de ceva. Asta nu înseamnă că nu pot fi problemele de care ai amintit.
Pe mine m-a surprins plăcut să constat că foarte multe modele de-ale lor stau foarte bine la capitolul autonomie şi mă face să cred că producătorul este foarte atent la capitolul consum. Philips X622 pare a fi cel mai tare la acest capitol detronând chiar LG GX200. Pe ăsta îl am şi acum, deci ştiu de ce e în stare.

Edited by senator, 13 February 2013 - 10:04.


#1058
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View Postlupull, on 13 februarie 2013 - 09:24, said:

Care dintre cele 2 chipseturi este mai performant - MTK 6575 sau MTK 6577 ?
Pe dualstore vad ca existe o gramada de modele dua-sim/dual-core cu aceste 2 chipseturi si as dori sa stiu pe care dintre modelele de acolo exista facilitatea de 3G pe ambele sim-uri
As dori sa folosesc cartela de rds ( 3G ) + alt operator , tot in 3G
MTK6577T - dual core la 1,2 GHz
Toate au 3G doar pe slotul 1.

#1059
XrainX

XrainX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,469
  • Înscris: 28.09.2011

View Postlupull, on 13 februarie 2013 - 09:24, said:

Care dintre cele 2 chipseturi este mai performant - MTK 6575 sau MTK 6577 ?
Asa cum ti-a zis si colegul cel cu versiunea T ar fi cel mai performant. Plus ca este de asteptat ca un chipset de generatie mai noua sa fie mai performant decat cel vechi.
Daca te-ai gandit acum sa iti iei un telefon dual sim de ce nu mai astepti putin ca sa iti iei un quad core adica un MT6589?
Daca ai pomenit de dualstore inseamna ca vrei sa iti ie din Romania. Poate de ajuta razor cu un sfat bun din generatia 6575 si din 6577. Eu am recomandat aici mai demult pe Lenovo P770 si vad ca lumea m-a ascultat si telefonul are succes.
Plus ca MT6589 in combinatie cu Anrdoid 4.2 suporta Miracast si uite cum iti vei alege un stick Android TV care sa iti ofere si functia de receptie Miracast.
Totul e sa ai o viziune de ansablu si o ordine corecta a prioritatilor pentru eficientizarea achizitiilor.

#1060
mf_iones

mf_iones

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 07.01.2007

View Postflorincristea, on 11 februarie 2013 - 21:03, said:

Buna seara! Caut un telefon care sa fie dualSIM, rezistent si cu o baterie cat m-ai mare! Am gasit aceste telefoane si va rog sa-mi spune-ti ce parere aveti si daca aveti cunostinta de altceva asemanator, va rog sa-mi spune-ti! Aici sunt telefoanele : http://www.gsmarena...._c3333-5290.php si http://www.solomobil...etalii-768.html . Multumesc!

Am avut si eu aceeasi dilema si am ales Nokia X1-01. Recunosc faptul ca nu se ridica la calitatea telefoanelor Nokia de alta data (am si acum pe acasa un N73) dar in ceea ce priveste bateria este extraordinar. Cat am fost plecat din tara, deci nu am vorbit prea mult, a tinut peste 8 zile. Vorbit mult spre foarte mult (Vodafone & Cosmote), chiar si peste o ora pe zi, tine lejer 4 zile. Nu imi place cum arata, nu imi place plasticul lucios, nu imi plac tastele, dar bateria ma face sa nu regret alegerea facuta. Daca vrei Android, Windows phone, IOs mai ia-ti un telefon - eu asa am facut pt Digi Mobil + Net Mobil Asociat

#1061
redbull_666666

redbull_666666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 23.04.2009

View Postmf_iones, on 13 februarie 2013 - 19:31, said:


Am avut si eu aceeasi dilema si am ales Nokia X1-01. Recunosc faptul ca nu se ridica la calitatea telefoanelor Nokia de alta data (am si acum pe acasa un N73) dar in ceea ce priveste bateria este extraordinar. Cat am fost plecat din tara, deci nu am vorbit prea mult, a tinut peste 8 zile. Vorbit mult spre foarte mult (Vodafone & Cosmote), chiar si peste o ora pe zi, tine lejer 4 zile. Nu imi place cum arata, nu imi place plasticul lucios, nu imi plac tastele, dar bateria ma face sa nu regret alegerea facuta. Daca vrei Android, Windows phone, IOs mai ia-ti un telefon - eu asa am facut pt Digi Mobil + Net Mobil Asociat
prietene cred ca esti ''picat ''aici...degeaba aici dezbatem destul de serios problea telefoanelor  android dual sim si vi tu sa ne spui de nokia x1-o1 si varianta cu al 2-lea telefon/.......daca te-ai fi uitat si peste celelalte 58 de pagini ai fi citit ca cei de aici au trecut deja la pasul urmator...si nu mai vor 2 tel....defapt asta era si ideea de a nu mai avea 2 -tel..si vi tu acuma sa ne spui ce ''gandire limpede'' ai si ce sfaturi bune ne dai cu tel tau care tine 8 zile....cauta un alt site /forum si invata pe cineva de acolo...aici santem cu un pas inainte.......si nu mai umple pagina cu prostii...citeste putin inainte sa scrii ceva....si sa iti dai cu parerea......LA REVEDERE....

View Postredbull_666666, on 11 februarie 2013 - 08:53, said:

am gasit ceva e un chenar alb si are o sageata si un marcaj specifice navigatiei...e alb si scrie cu rosu.......o sa il incerc azi....
la messenger am observat ca problema cu sunatul dispare daca inchizi aplicatia de voice and call.....
AM INSTALAT PANA ACUM 3 SOFTURI DE NAVIGATIE.DE NICI UNUL NU AM FOST MULTUMIT...RAMANE SA INCERC I.G.O-PRIMO  ....INSA CEL MAI BUNICEL E CEL DE LA GOOGLE....DAR PROBLEMA ESTE CA LA ACESTA NU SANT F DETALIATE HARTILE...SI MA REFER LA FAPTUL CA CASELE/BLOCURILE NU SANT REPREZENTATE LA NIVEL DE NR....DOAR STRADA....

#1062
xrynth

xrynth

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 13.03.2011
IGO Primo si IGO 8.x.x sunt inca, dupa parerea mea, cele mai bune softuri de navigatie in acest moment. Oricum, "cel mai bun" este o idee atat de subiectiva incat a generat sute de pagini de pareri si argumente pe forumurile de specialitate.
Am ambele variante de IGO atat pe telefon cat si pe device-ul GPS dedicat si pot spune ca nu m-au "mintit" de prea multe ori.
La softul in sine, in primul rand, diferenta o face capacitatea aplicatiei de a-ti alege cel mai bun traseu in functie de parametrii pe care ii introduci, precum  si modul /viteza de procesare a datelor pe care ti le "returneaza" in timp real (asta mai depide si de resursele hardware ale device-ului).
Detalierea la nivel de nr de casa si alte lucruri de genul asta tin mai mult de harta in sine cu care aplicatia lucreaza.
Pentru Romania, si Europa de Est, se recomanda, inca, folosirea hartilor de la TopMap, in detrimentul celor de la Navteq sau TeleAtlas (actualmente TomTom). Insa, dupa ce treci granita de vest a tarii, Navteq-ul preia conducerea. Toata Europa de Vest este cel mai bine reprezentata pe Navteq. Asa ca cel mai bine este sa faci o combinatie intre cele 2.
Cum am mai spus si intr-un post anterior, foarte multe detalii despre partea de gps/navigatie se gasesc pe forumuri / site-uri dedicate, gen gpszone.ro sau gpsunderground.com (daca este considerata reclama, rog sa fie sterse din postare). Cauta acolo si vei gasi toate tipurile de aplicatii de navigatie, unlock-uri pentru device-ul gps si harti updatate la ultima versiune aparuta.
Din experienta personala, precum si a altor utilizatori, pot spune ca IGO 8.x.x "routeaza" mai bine traseul, iar Primo are o interfata mai prietenoasa si cu mai multe gadgeturi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate