Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Champions League !

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
101 replies to this topic

#91
rubinho

rubinho

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.05.2006
sincer, mie nu-mi plac englezii.

ma bucur pt barsa.

#92
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
mie imi place de henry. dar tot pentru barca ma bucur... :coolspeak:

#93
Neuron

Neuron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 11.09.2002

View Postmufă, on May 18 2006, 04:58, said:

Cu gol marcat din offside.
Si golul lui Arsenal a fost marcat dintr-o lovitura libera acordata pentru un fault inexistent. :death:
Ca sa nu mai zic ca Barca marcase cu tot cu faultul lui Lehman (situatie in care eu zic ca regulamentul sa fie de asa natura incat sa lase golul) :angry:
Astia de la Arsenal ar trebui sa o lase mai moale in a critica arbitrul care i-a favorizat enorm la unele faze decisive.

Edited by Neuron, 18 May 2006 - 15:13.


#94
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Bravo lor. Arsenal a cazut pe final...s-a vazut ca au jucat in 10 atata timp. Plus ca portarul de rezerva nu a fost asa bun. Ambele goluri din vina lui. Goluri luate pe coltul scurt.
Finala pierduta pe mana celor de la Arsenal. Se jucau cu ocaziile la 0-1.

View PostReKo, on May 16 2006, 11:13, said:

daca lehman prinde o zi buna.... :P

Mda..a fost eliminat :)

@Neuron
Daca a apucat sa fluiere este 100% regulamentar ce a facut arbitrul.

#95
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,785
  • Înscris: 13.01.2005

View PostNeuron, on May 18 2006, 16:10, said:

Si golul lui Arsenal a fost marcat dintr-o lovitura libera acordata pentru un fault inexistent. :death:
Ca sa nu mai zic ca Barca marcase cu tot cu faultul lui Lehman (situatie in care eu zic ca regulamentul sa fie de asa natura incat sa lase golul) :angry:
În asemenea faze arbitrul poate alege: fie lasă legea avantajului și pe urmă îi dă jucătorului cartonaș galben, fie fluieră fault și elimină jucătorul. Cum ar fi fost să lase legea avantajului și scorul să rămînă 0-0?

Nu vreau să fiu înțeles greșit, îmi place Barca, îmi plac Rijkaard, Ronaldhino, Eto'o ș.a.m.d., dar în optimile cu Chelsea au beneficiat de un jucător englez lejer eliminat în meciul tur, în semifinala cu Milan italienilor li s-a refuzat un gol perfect valabil, în finală au înscris un "binemeritat" gol din poziție de offside. Oare chiar aveau nevoie de toate astea ca să cîștige liga campionilor? :(

#96
fandel_viorel

fandel_viorel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 01.08.2005

View Postmufă, on May 18 2006, 21:07, said:

În asemenea faze arbitrul poate alege: fie lasă legea avantajului și pe urmă îi dă jucătorului cartonaș galben, fie fluieră fault și elimină jucătorul. Cum ar fi fost să lase legea avantajului și scorul să rămînă 0-0?

Nu vreau să fiu înțeles greșit, îmi place Barca, îmi plac Rijkaard, Ronaldhino, Eto'o ș.a.m.d., dar în optimile cu Chelsea au beneficiat de un jucător englez lejer eliminat în meciul tur, în semifinala cu Milan italienilor li s-a refuzat un gol perfect valabil, în finală au înscris un "binemeritat" gol din poziție de offside. Oare chiar aveau nevoie de toate astea ca să cîștige liga campionilor? :(

  :confuzzled: si toate astea sa se bucure dintzosul ala de Ronaldinho , lasati-ma cu faze de genu ca ar fi cel mai bun  jucator din lume sau chestii din astea . Cand juca la PSG era un zero  "cu dinti de rezerva ".Daca ramanea in Franta ajungea probabil la Lyon si n-ar mi fi fost bagat in seama asa tare.

   Barca l-a facut jucator mare ( de fapt publicitatea excesiva ) . Mie unu nu-mi place deloc de dintos.

#97
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Dupa parcursul senzational al echipelor romanesti in cupele europene, cu precadere in ultimul an, Romania are o sansa imensa de a intra cu drepturi

depline in cea mai importanta competitie fotbalistica intercluburi a planetei, UEFA Champions League.

Astfel, atat Steaua cat si Rapid, in conditiile in care ar castiga competitia interna, ar beneficia de statutul de cap de serie, atat in tururile 2 si 3 preliminare pentru CL.

Daca in urma cu o saptamana Gigi Becali afirma ca “e spre binele Romaniei sa castige Steaua campionatul, pentru ca vom fi capi de serie in Champions League, spre diferenta de Rapid”, rezultatul oficial al coeficientilor UEFA il contrazic.

Steaua conduce, ce-i drept si datorita parcursului mai lung din acest an, dar si datorita evolutiei bune din sezonul trecut. Stelistii au un coeficient de 46,381 puncte, pe cand Rapidul a acumulat doar 30,381.

In aceste conditii, tot ce le ramane de facut bucurestenilor este sa cucereasca titlul. Avand in vedere ca pot intalni formatii mult mai slab cotate, precum Hearts, St. Liege, Maccabi Haifa sau FC Copenhaga. Asta, bineinteles, in conditiile in care romanii nostri vor trece si de turul 2 preliminar. Aici nu se pune insa problema ca vreuna dintre formatiile noastre sa se impiedice, mai ales cu gandul ca vor evita mai departe cluburi precum Inter, Real Madrid sau Liverpool.

Singura echipa care nu se va intalni cu acest statut in turul 3 preliminar este Sportul Studentesc. Studentii vor fi capi de serie in turul 2, insa nu vor avea aceeasi pozitie in urmatorul tur, din cauza coeficientului UEFA aproape inexistent.

#98
JMG

JMG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 27.07.2006
Cand se joaca supercupa Europei?

er: exprimare neadecvata

Edited by ciuly, 17 August 2006 - 14:47.


#99
maktub

maktub

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.07.2005
Pe 24 august si se pare ca va fi in direct la Antena1.

#100
ion_cta

ion_cta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 18.08.2006
Castiga Lyon CH

Eu astept meciul anului chelsea - barcelona ! S-ar putea sa apere john terry daca se accidenteaza si al treilea portar laugh.gif

#101
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004

View Postion_cta, on Oct 16 2006, 23:52, said:

Castiga Lyon CH

Eu astept meciul anului chelsea - barcelona ! S-ar putea sa apere john terry daca se accidenteaza si al treilea portar :lol:

SUB TOPIC SCRIE CLAR, SEZONUL 2005/2006  <_<

#102
kainstah

kainstah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 21.10.2006
Celtic 0 : 0 AC Milan
Lille 0 : 1 Manchester Utd.
Real Madrid 3 : 2 Bayern Munchen
PSV Eindhoven 1 : 0 Arsenal

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate