Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Telefoanele Lumia nu sunt destul de performante

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

 wolfydRg, on 17th July 2012, 09:45, said:

Pai amicii mei cu smatphoane .. si android pe ele, injura in draci, ba blocaje, ba restarturi, ba nu suna , ba trafic pe la spate, ba ba ba .... pe cine sa cred acum.
Exceptand vreo doua blocaje, disparute imediat dupa update (update venit rapid dupa precedentul, cred ca special cu acest bug-fix, ca alte schimbari n-am sesizat), n-am avut nici una dintre problemele respective.   Poate pt ca folosesc ROM stock, nu vreun custom ROM facut pe WC, cu laptopul pe genunchi...


 December, on 17th July 2012, 09:58, said:

Nevasta-mea are Lumia de o luna de zile. E multumita de el, nu i s-a blocat sau sa-i de erori. Oricum il foloseste doar pentru a vorbi, sms si internet. Si Talking Tom :)
Nu blocajele sau erorile sunt problema Win Phone, ci, dpmdv, limitarile.

Tu stii bine ca eram fan WM; am fost tentat sa trec la WP, dar am renuntat dupa ce-am citit mai multe despre el, optand pt Android.




L.E.  Si se pare ca nu sunt singurul care are o problema cu noua politica Microsoft in domeniul telefoanelor mobile: Lumia 900 a scazut la 50 $ (la conectare) pt a impulsiona vanzarile.

#20
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

 wolfydRg, on 17th July 2012, 08:45, said:

Pai amicii mei cu smatphoane .. si android pe ele, injura in draci, ba blocaje, ba restarturi, ba nu suna , ba trafic pe la spate, ba ba ba .... pe cine sa cred acum.
Haha, aproape am facut pe mine cind am vazut asta, combinata cu lista celor 121 (o suta douazeci si unu) de motive ca sa nu-ti iei windows phone 7.5 (sint 1001+1 variante ale listei). Da, unele sint puerile, altele pot fi rezolvate cu aplicatii. Oricum:

Numarul 53:

53. If both wi-fi and data connection are available which one it chooses to use is unpredictable.

Numarul 120:

120. No data usage monitor and no app to do it.

Din nou, cine e cu traficul pe la spate?

P.S. pe android exista firewall-ul default linux iptables (inclusiv cu logging, policy bazat pe aplicatie, interfata, etc), inclusiv cu diferite aplicatii care il manipuleaza din mod grafic.

#21
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Nu stiam toate motivele/limitarile, dar au fost suficiente cele pe care le stiam ca sa spun "pas".     :thumbdown:
Acum, c-am citit toata lista aia, am mai gasit cateva chestii care pe mine personal ma deranjeaza (m-ar fi deranjat), asa ca am inca un motiv sa ma felicit ca nu mi-am luat WP.    :thumbup:

#22
cristos_07

cristos_07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 08.04.2007
Si eu am avut aceeasi parere proasta pana la ultimul update din 31 ianuarie
Detin un Lumia 710 si era cat pe ce sa-l vand
Dar acum e ok
Singurul lucru acum ce-l mai astept e '' call log '' sau  ''data counter'' ,desi au scos o aplicatie ce nu-si face treaba bine.Poate un update

#23
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Păcat de limitări că altfel se mișcă foarte bine prin meniuri, nu ca Lagdroid

#24
cln84

cln84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 13.10.2013
Salutare. Ce sa aleg intre Lumia 520 si Galaxy Young? Trebuie sa renegociez abonamentul la portocala, si imi doresc unul din aceste telefoane. Momentan nu am smartphone, dar detin o tableta si un tv box cu android 4.2...si sincer, nu prea imi place androidul (parerea mea, nu ma intrebati de ce), dar nici despre WM nu cunosc mare lucru. Asa ca astept pareri...pertinente si obiective, de ele va depinde alegerea mea. Va multumesc!

#25
ygor

ygor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 23.02.2007
Lumia fara dubii. Daca oscilai intre 520 si un android mai performant,erau discutii.
Are cel mai bun raport calitate/pret si aici ma refer la sistemul de operare.
Plus ca vine si Windows phone black acu'.

#26
cln84

cln84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 13.10.2013
Alte pareri?

#27
sorin83

sorin83

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,262
  • Înscris: 19.08.2007
Exista o sectiune numita Versus unde sunt multe discutii pe tema 520 vs...
Si ca sa nu zici ca sunt rău... Nu exista nici un telefon cu Android mai bun ca 520-ul in aceiasi categorie de pret.

Edited by sorin83, 14 January 2014 - 21:30.


#28
cln84

cln84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 13.10.2013
Multumesc de raspunsuri....in final m-am orientat la Orange Reyo, de care sunt multumit.

#29
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009

 sorin83, on 14 ianuarie 2014 - 21:23, said:

Exista o sectiune numita Versus unde sunt multe discutii pe tema 520 vs...
Si ca sa nu zici ca sunt rău... Nu exista nici un telefon cu Android mai bun ca 520-ul in aceiasi categorie de pret.

Ei, zici tu? Motorola Moto G :D Eu vineri mi-am dat 520-ul pentru ca sa-mi comand unul :D

#30
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Lumia 520 e aprox. 550 de lei. Moto g incepe  de pe la 1000 in magazinele de la noi. E cu totul alta liga

#31
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009

 CristianLC, on 26 ianuarie 2014 - 14:13, said:

Lumia 520 e aprox. 550 de lei. Moto g incepe  de pe la 1000 in magazinele de la noi. E cu totul alta liga
compari mere cu calorifere :lol:
Ala care e la noi, e dual sim. Single sim e 770 RON si 520 e aprox 600 RON. Deci fac parte din aceeasi categorie de pret :P (400-800/ 500-1000 )

#32
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,735
  • Înscris: 28.12.2008
Arată-mi şi mie Moto G la 770 lei la un magazin din RO.

#33
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014
Vorbeam de magazinele de la noi. Arata-mi te rog unde gasesti moto g single sim la noi. Daca vorbim de amazon, Lumia gasesti si la 100-110$. Tot e diferenta mare de pret intre ele.

#34
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Lumia e 100 GBP, Moto G 120 GBP.
Dual Sim a aparut la 1000 RON, asa ca single sim e foarte posibil sa apara la maxim 800 in viitorul apropiat si in romania.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate