Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

Barbatii si purtatul pantalonilor scurti pe strada

- - - - -
  • Please log in to reply
182 replies to this topic

#1
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,381
  • Înscris: 10.03.2009
Ca sa trec peste descrierile inutile intru direct in subiect, vreau sa nu mai port pantaloni scurti vara pe strada (doar la plaja, pe munte, prin casa, si... cam atat). Cu toate ca pana acum n-am purtat pe strada pantaloni foarte scurti ci doar 3/4 si decenti ca si culori si aspect (clasici, simpli), din vara asta vreau sa renunt la a mai purta si acest tip de pantaloni si orice fel de pantaloni scurti.

Ce spuneti, sunt eu un ciudat prin faptul ca mi se par penibili barbatii ce poarta pantaloni scurti pe strada ? (in padure, la plaja, prin casa, evident sunt admisi in viziunea mea). Nu mai spun de barbatii ce poarta sandale sau, cel mai grav, PAPUCI  :confuzzled:

In 2012 cand mai toti se imbraca precum niste clovni, mai ales cei tineri de varsta mea (20-25 ani) un asemenea angajament vestimentar pe care vreau sa-l fac cu mine insumi trebuie sa recunoasteti ca e impresionant. Probabil fetele cu stelute pe tricou, adidasi sclipitori si freza emo or sa rada de mine dar.... cu timpul o sa ma obisnuiesc, sper.

In pozele atasate aveti cateva exemple de pantaloni decenti (in viziunea mea) de vara. Oare o sa trec vara cu ouale intregi ? Clima noastra accepta astfel de provocari ?  :lol:

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   29.83K   176 downloads
  • Attached File  2.jpg   35.57K   154 downloads
  • Attached File  3.jpg   96.04K   173 downloads
  • Attached File  4.jpg   189.86K   196 downloads
  • Attached File  5.jpg   58.41K   149 downloads


#2
buleala

buleala

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,481
  • Înscris: 02.03.2007
Nu-i o tragedie purtatul pantalonilor scuti si nici a sandalelor.

#3
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Tu crezi ca pantalonii scurti purtati de un barbat pe strada sunt naspa ?! Ce sa mai zic de cei care umbla cu blugii gauriti si taiati. Sau, mai rau, cu pantalonii aia stransi pe ei (skinny). WTF ? In viziunea lor sunt trendy, dar, pana mea, mie mi se par gay (nu am nimic cu gay-ii). Pai, ori esti barbat, ori fatalau ?

#4
Charger

Charger

    Viitor baștan

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,874
  • Înscris: 12.01.2011
Primii nu-mi plac, urmatorii sunt de birou, ceilalti 3 sunt ok.

Da, esti ciudat. Care e problema in a purta asa ceva la 35-40 de grade?

#5
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006

 alex-softpedia, on 13th April 2012, 20:32, said:

Ce spuneti, sunt eu un ciudat prin faptul ca mi se par penibili barbatii ce poarta pantaloni scurti pe strada ? (in padure, la plaja, prin casa, evident sunt admisi in viziunea mea). Nu mai spun de barbatii ce poarta sandale

da, ești un ciudat dacă sandalele ți se par nepotrivite pe stradă. Nu vorbim aici de dineul oficial cu președinții Băsescu și Obama, ci simpla stradă. Atîta vreme cît nu puți, nu descoperi chestii dizgrațioase pe care unii n-ar vrea să le vadă, în rest e ok. Picioarele de bărbați nu sînt ceva indecent...

#6
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Esti un ciudat....desi la birou nu m-as duce in sandale/papuci sau pantaloni scurti, vara port des astfel de tinuta. Daca eram in sec. XIX ti-as fi dat dreptate dar in vremurile noastre nu e nimic iesit din comun.

#7
_Thomas_

_Thomas_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 24.12.2011

 alex-softpedia, on 13th April 2012, 20:32, said:

Ce spuneti, sunt eu un ciudat prin faptul ca mi se par penibili barbatii ce poarta pantaloni scurti pe strada ?

Si mie mi se par usor ridicoli, dar, asta e, trec peste.

#8
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
daca ai o padure tropicala pe picioare e normal sa porti izmene in miez de vara.
pantalonii scurti si sandalele se poarta de milenii...

[ http://spartacus-blood-and-sand.maxupdates.tv/wp-content/uploads/2010/04/spartacusbloodandsandseason1e10.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Sa stai vara la pantaloni lungi cand nu e nevoie de o tinuta ofice, oparit la cur si cu floacele de pe picioare siroind de transpiratie mi se pare hidos.

#9
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,381
  • Înscris: 10.03.2009
@Buleala

Depinde, ai dreptate, am vazut si pantaloni 3/4 foarte eleganti care se potrivesc in special cu pantofi si camasa insa trebuie sa si arati intr-un mare fel ca sa-ti lasi camasa deschisa destul de mult, sa ai si un lant ceva impresionant (nu prin grosime), pantofi din piele intoarsa scumpi si eventual de culoare rosie. Daca as trai in San Tropez si as avea foarte multi bani, as purta asa ceva  :D Dar 1. N-am bani de asemenea tinuta 2. Chiar daca as avea in activitatea mea nu m-as putea imbraca asa, asta e tinuta de mers seara pe bulevarde scumpe.

#10
Charger

Charger

    Viitor baștan

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,874
  • Înscris: 12.01.2011
Iisuse Cristoase, urmeaza sa puna astia si cu pubipla lui Segovax.

#11
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

 lawrence38, on 13th April 2012, 20:47, said:

desi la birou nu m-as duce in sandale/papuci sau pantaloni scurti, vara port des astfel de tinuta.
La birou/scoala/intalniri/etc nu, nu merge sa te duci in bermude, dar pe strada nu vad care e problema. N-am nimic nici cu sandalele si nici cu pantalonii scurti.

Unii chiar arata super bine in pantaloni scurti.
Ex:
[ http://shopping.flu.ro/files/clients/2/2/p/96/bermude-67766.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#12
buleala

buleala

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,481
  • Înscris: 02.03.2007

 alex-softpedia, on 13th April 2012, 20:49, said:

@Buleala

Depinde, ai dreptate, am vazut si pantaloni 3/4 foarte eleganti care se potrivesc in special cu pantofi si camasa insa trebuie sa si arati intr-un mare fel ca sa-ti lasi camasa deschisa destul de mult, sa ai si un lant ceva impresionant (nu prin grosime), pantofi din piele intoarsa scumpi si eventual de culoare rosie. Daca as trai in San Tropez si as avea foarte multi bani, as purta asa ceva  :D Dar 1. N-am bani de asemenea tinuta 2. Chiar daca as avea in activitatea mea nu m-as putea imbraca asa, asta e tinuta de mers seara pe bulevarde scumpe.
Si eu am purtat "in oras" pantalon scurt, o vreme. (da, in genul S.tropez, pantalon alb cu donga si pantof de vara)... Acu depinde si cum te aseaza. Apoi, este bine sa fii si un pic bronzat, etc.

 malls, on 13th April 2012, 20:52, said:

La birou/scoala/intalniri/etc nu, nu merge sa te duci in bermude, dar pe strada nu vad care e problema. N-am nimic nici cu sandalele si nici cu pantalonii scurti.

Unii chiar arata super bine in pantaloni scurti.
Ex:
[ http://shopping.flu.ro/files/clients/2/2/p/96/bermude-67766.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Is naspa rau astia :deadtongue:

#13
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011
mi se par ok pantalonii de la genunchi in sus, sau cei trei sferturi. mai scurti deja par penibili. si faza cu papucii mi se pare aiurea :P niste adidasi mai comozi merg. ziceai ceva de sandale, pentru barbati? asta chiar e de prost gust.

 onlyone, on 13th April 2012, 20:49, said:

Sa stai vara la pantaloni lungi cand nu e nevoie de o tinuta ofice, oparit la cur si cu floacele de pe picioare siroind de transpiratie mi se pare hidos.
aveam eu niste pantaloni, care, te asigur, erau 3 sferturi si dintr-un material foarte racoros. eram mult mai protejat de caldura decat unu in chiloti. pentru ca pe ala dezbracat il bat razele solare direct, in schimb, in pantalonii aia subtiri nici nu ma incalzeam deloc nici nu ma batea soarele. stateam la umbra, cum ar veni.
in fine, nu vreau sa credeti ca i-as omori pe astia in sandale, papuci sau pantaloni scurti (mai sus de genunchi), doar ca eu n-as purta asa ceva.

#14
mateiuli

mateiuli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 07.08.2006
Esti ciudat.

#15
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005

 -DAMON-, on 13th April 2012, 21:00, said:

in fine, nu vreau sa credeti ca i-as omori pe astia in sandale, papuci sau pantaloni scurti (mai sus de genunchi), doar ca eu n-as purta asa ceva.
cred ca e cam nasol cand ajungi acasa si te descalti de adidasi sau pantofi. daca intelegi ce vreau sa spun.

#16
sydneyaus2005

sydneyaus2005

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,506
  • Înscris: 22.01.2007

 -DAMON-, on 14th April 2012, 04:00, said:

mi se par ok pantalonii de la genunchi in sus, sau cei trei sferturi. mai scurti deja par penibili. si faza cu papucii mi se pare aiurea :P niste adidasi mai comozi merg. ziceai ceva de sandale, pentru barbati? asta chiar e de prost gust.


aveam eu niste pantaloni, care, te asigur, erau 3 sferturi si dintr-un material foarte racoros. eram mult mai protejat de caldura decat unu in chiloti. pentru ca pe ala dezbracat il bat razele solare direct, in schimb, in pantalonii aia subtiri nici nu ma incalzeam deloc nici nu ma batea soarele. stateam la umbra, cum ar veni.
in fine, nu vreau sa credeti ca i-as omori pe astia in sandale, papuci sau pantaloni scurti (mai sus de genunchi), doar ca eu n-as purta asa ceva.

apropo, voi va stergeti la c... sau si aia vi se pare de prost gust! :lol:
bai ce dileme au cate unii!
pantalonii 3/4 mi se par scarbosi, ori lungi ori scurti.
aia 3/4 sunt de cocalari manelisti!

#17
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

 buleala, on 13th April 2012, 20:55, said:

Is naspa rau astia :deadtongue:
Nu stiu, nu ma pricep, cert e ca tipul nu arata deloc penibil in pantaloni scurti, din contra :)

#18
-DAMON-

-DAMON-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,648
  • Înscris: 26.06.2011

 onlyone, on 13th April 2012, 21:04, said:

cred ca e cam nasol cand ajungi acasa si te descalti de adidasi sau pantofi. daca intelegi ce vreau sa spun.
bine, as purta pantaloni scurti de la genunchi si papuci, dar la tara. la bloc...nu stiu, parca ti se duce aerul ala de orasean :))
si in plus, nu prea se sta in cald la oras, decat daca ai ceva la cap. ori stai la umbra undeva, ori stai in casa.

Edited by -DAMON-, 13 April 2012 - 20:07.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate