Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

plase tantari pentru termopan ploiesti

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1
vacaroz

vacaroz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 16.02.2008
sper ca nu am gresit pt ca am deschis un nou topic.
am vazut ca se termopanizeaza la greu cu fodurile astea europene dar plase yoc. in aceeasi situatie sunt si eu
unde putem gasi unele de calitate si pret accesibil?
ma gandeam sa-mi fac singur pt ca am obs ca nu e mare inginerie, dar de unde iau materialele?!! are cineva idee?

#2
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Ti s-a reabilitat si blocul si ti s-a inlocuit si tamplaria existenta cu una din PVC cu geam termopan? In mod normal ar fi trebuit sa fii intrebat daca vrei si plase de tantari si sa le achiti tu pe astea.

Exista rame gata facute, care se potrivesc mai la toate dimensiunile uzuale de tamplarie, in hypermarketurile de specialitate bricolaj si materiale de constructie (gen Bricostore, Praktiker, Hornbach, OBI, Leroy Merlin, Dedeman etc).

Sau exista si plase din care tai tu cat ai nevoie, apoi le lipesti cu banda adeziva. Le gasesti tot la magazinele enumerate mai sus.

Sau ti le fabrici tu! Cumperi plasa, o tai la dimensiune; cumper si banda adeziva si gata.

#3
vacaroz

vacaroz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 16.02.2008
la varianta a 3-a ma gandeam. am vazut cum sunt facute si chiar mare inginerie nu e deloc. ma refer la cele din profil metalic (aluminium in cazul in care nu sunt de pe vapor sau de la chinezi) inginerile de la colturi din plastic si balamalele din plastic. plasa in functie de ce gasesc sau preferinte se alege marimea si se indeasa cu acel snur din cauciuc in profil. uite vezi, teoretic stiu si eu acum va anunt dupa practica daca o sa mai am toate degetele de la maini si de la picioare si ce mi-a iesit. dar degeaba vreau eu sa-mi rup degetele daca nu stiu de unde sa iau materialele....

#4
adi_master

adi_master

    sef de tura!-in retragere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 19.07.2007
http://forum.softped...t...253295&st=0
Un topic care poate fi de folos.




CLOSED

Edited by adi_master, 07 April 2012 - 19:43.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate