Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

decodor TV digital HD la RDS - cat dureaza asteptarea?

- - - - -
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#55
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Eu nu inteleg cum eu pot sa iau decodor in ziua cand ma hotarasc sa ma abonez si tu nu ?

Il am inainte de a semna contractul, chiar daca ramane unul din noiembrie inca 6 luni fara decodor. Nu stii sa te invarti, vorbesti cu angajatii de pe aici, misti din urechi, gasesti un batran cu decodor si ai grija de el, imposibil sa nu gasesti o solutie.

Mai bine iti cumperi un televizor cu dvb-c, nu conteaza imaginea sau daca iti place tie brand-ul, ai topic cu TV RDS si cumperi unul compatibil. Rogi sa faci o proba la magazin sau apelezi la o firma serioasa , comanzi 2-3 televizoare si returnezi televizoarele in 30 de zile ( e.g. emag )

#56
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Si platesti o gramada de bani returul.

#57
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View Postad-bloc, on 24th April 2012, 13:47, said:

Eu nu inteleg cum eu pot sa iau decodor in ziua cand ma hotarasc sa ma abonez si tu nu ?

Il am inainte de a semna contractul, chiar daca ramane unul din noiembrie inca 6 luni fara decodor. Nu stii sa te invarti, vorbesti cu angajatii de pe aici, misti din urechi, gasesti un batran cu decodor si ai grija de el, imposibil sa nu gasesti o solutie.

Mai bine iti cumperi un televizor cu dvb-c, nu conteaza imaginea sau daca iti place tie brand-ul, ai topic cu TV RDS si cumperi unul compatibil. Rogi sa faci o proba la magazin sau apelezi la o firma serioasa , comanzi 2-3 televizoare si returnezi televizoarele in 30 de zile ( e.g. emag )
wtf ? :w00t: mai bine dau o data 15-25 meleoane pe teveu in loc sa platesc chirie la decodor 10-20 ani de banii astia, scuza-ma, da is mic de statura si nu ajung la cracile alea  cu bani  :lol:

#58
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,591
  • Înscris: 28.11.2001

View Postad-bloc, on 24th April 2012, 13:47, said:

gasesti un batran cu decodor si ai grija de el, imposibil sa nu gasesti o solutie.
:lol:
Merge un anunt la mica publicitate, nu?  :lol:

#59
viorel_iulian

viorel_iulian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 31.01.2010
Va salut.
Posed un LCD Sony cu DVB-C incorporat. Am observat ca pe scanare digitala prind o gramada de programe, cateva si HD. Se merita sa platesc STB-ul de la RCS-RDS (10 lei/luna chiria sau 250 lei de tot)? Ce diferente notabile exista daca mi-l iau? Ma refer la calitatea imaginii, a sunetului, numarului de programe decodate, calitatea lor, etc? Nu am alta optiune decat RCS, pentru ca ei au cablat blocul (care e nou).

Cu stima, Viorel

#60
Win-win

Win-win

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 24.01.2006

View PostLaurentyu32, on 29 martie 2012 - 23:03, said:

astazi mi-am luat si eu conserva hd de la rds e un HUMAX DIGI+C HD2...pina acum se vede superb fata de decodorul dvb-c din tv doar HBO HD care pina acum nu al prindeam...si la pro-tv se auto selecteaza pe sunet dolby fata de dvbc-ul din tv la care trebuia sa dau eu pe dolby la audio...inj rest pot sa zik ca parca hd-urile se vad mai bine direct cu dvb-c-ul din tv...care stiti spuneti-mi daca a-mi pot aranja eu lista si cum;)

Asa auzisem si eu de la cineva ca desi Tv-urile cu dvb-c stiu sa decodeze programele HD de la RDS, cu un Humax DIGI + C HD se vad mult mai bine programele(culori, claritate).
Eu am un LG LM611S care stie si DVB-C si desi vede vreo 10 canale HD restul se vad cam nasol. In consecinta ma bate gandul sa-mi iau un decodor HD de la RDS pentru a obtine maximul de calitate la toate programele.
Alte pareri referitoare la calitatea imaginii scoase de un TV cu DVB-C versus Humax HD ?

#61
sandu2010

sandu2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 01.09.2009
Am auzit ca exista ceva receivere HD heckuite pt posturi prin cablu de la rcs rds, am vazut pe ocazii .ro exista receiver cu care prinzi toate HDurile de la rcs rds cu pachetul baza, este vorba de receptor performant. Anuntul suna cam asa:
Fa-i o surpriza familiei tale de sarbatori!

Singurul receiver care receptioneaza toate posturile HD codate si necodate!

Nu functioneaza cu antena satelit,este doar pentru cablu.Pentru reteaua Rds.

Nu-ti trebuie decat sa ai cel mai ieftin abonament de la Rds ,cost suplimentar pe luna 0.

#62
satelitdigital

satelitdigital

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 11.01.2013

View Postsandu2010, on 17 decembrie 2012 - 19:52, said:

Am auzit ca exista ceva receivere HD heckuite pt posturi prin cablu de la rcs rds, am vazut pe ocazii .ro exista receiver cu care prinzi toate HDurile de la rcs rds cu pachetul baza, este vorba de receptor performant. Anuntul suna cam asa:
Fa-i o surpriza familiei tale de sarbatori!

Singurul receiver care receptioneaza toate posturile HD codate si necodate!

Nu functioneaza cu antena satelit,este doar pentru cablu.Pentru reteaua Rds.

Nu-ti trebuie decat sa ai cel mai ieftin abonament de la Rds ,cost suplimentar pe luna 0.

Da receptorul se numeste Synaps 3100 si eu am unu si merge perfect cu abonamentul de baza am pachetul ful si nu am stat la nici o coada sau sa astept dupa cei de la rds

#63
cbota

cbota

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 29.03.2009
Buna ziua,

  Eu nu mai stiu ce sa zic, eu am depus cererea pentru decodorul HD(pentru cablu) pe 10 octombrie 2015, stiu pe cineva care a depus cererea pe 3 septembrie 2015 si inca nu avem decodoare! Oare ce se intampla? I intereseaza doar telefonia mobila, dar am inteles ca si acolo se asteapta cu saptamanile! Ce e interesant e ca nimeni din companie nu iese in media sa zica ceva! Am sunat la relatii cu clientii si am intrebat daca exista stoc la vreo reprezentanta ca ma duc pana acolo indiferent in ce zona a tarii este! Au spus ca informatia e confidentiala! Fara comentarii!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate