Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

uTorrent

- - - - -
  • Please log in to reply
615 replies to this topic

#37
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005
Asta are si optiune de a creea fisiere .torrent? ( Ca mi-e lene sa-l instalez doar ca sa vad asta... Ce putoare sunt :lol: )

#38
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Da, are. Totusi, nu-mi pune nimeni de ce ar fi celelalte programe mai bune decit utorrent? De la citiva mega la 110 k e o diferenta. Chiar sa nu aiba celelalte ceva important in plus? Ma chinui sa gasesc ceva util la BitComet in plus fata de utorrent si nu gasesc nimic (doar ceva motoare de cautare da n-am  nevoie)

#39
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005
Tocmai luam Azureus acum...dar hai sa-l incerc si pe asta...

#40
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
nici nu ai ce sa instalezi, e un executabil de ~95k, nu se instaleaza nimic

#41
GrLght

GrLght

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.11.2003
e adevarat, vitezele de download/upload sunt mai mici decat la Bitcomet dar nici nu da erori la pachete. Bitcomet downloadeaza torentul, face "hash check", download din dou pt pachete pierdute, iar hash check. Timp pierdut, procesor ocupat, hdd chinuit de doua ori cu "hash check", etc. La un torent de 700 mega nu e relevant, dar pt unul de peste 4 GB conteaza. Pa pa bitcomet!!! Nu-mi vine sa cred cat de putin procesor si memorie ocupa asta micu.

#42
carimatoy

carimatoy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 29.11.2005
Raspuns pentru smoker:(nu stiu daca a mai raspuns cineva!asa ca..sorry daca dau raspuns din nou...:()la uTorrent poti selecta fisierele pe care sa le downloadezi. in josul paginii, daca selectezi torentul pe care il vrei ai o optiune Files. Acolo iti arata ce fisiere contine torentul pe care il downloadezi. daca dai click dreapta pe unul dintre ele poti sa: nu il downloadezi, sa ii dai prioritate mare de download...etc. Prioritatea mare de download este folositoare mai ales daca downloadezi albume cu muzica. uTorrent downloadeaza bucatele din fiecare..asa il poti forta sa downloadeze pe rand melodiile. Eu nu am folosit decat uTorrent. Stie cinea ceva despre Azureus???

#43
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

View Postcarimatoy, on Nov 29 2005, 21:20, said:

Stie cinea ceva despre Azureus???
azureus, ca orice program facut in java, este un mare mancator de resurse.
daca ai un giga de ram poate merita sa-l incerci, daca nu pastreaza distanta. intr-adevar, are o gramada de optiuni si poti sa-l configurezi pe placul tau, dar nu consider ca raportul performanta/resurse este satisfacator.

#44
SmileYBosS

SmileYBosS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 02.09.2005
mi se pare bun μtorrent.. dar prefer bitcomet chiar dak mananca mai multe resurse, se conecteaza mult mai repede si are si o viteza mai mare decat μtorrent

#45
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Mda, si mie imi merge mai bine BitComet. microtorrent nu a reusit sa traga cu mai mult de 5kb/s. La acelasi torrent BitComet mergea cu 60kb/s.

Edited by Cristist50, 30 November 2005 - 21:28.


#46
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005
mie personal µtorrent imi merge super ! mai bine dacat toate care le-am avut. Cred ca programele astea de gen torrent is pretentioase la anumite configuratii de sistem si conexiune. Totul e sa il gasesti pe cel potrivit pentru tine :P

#47
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Vad ca unii spun ca Bitcornet are viteza mai buna decit utorrent. Pai eu n-as prea crede. La mine utorrent trage cu 110 - 120 KB/s. Se poate mai mult la un abo de 19$ la RDS? N-as crede.

#48
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

View Postblackcat, on Nov 30 2005, 23:13, said:

Vad ca unii spun ca Bitcornet are viteza mai buna decit utorrent. Pai eu n-as prea crede. La mine utorrent trage cu 110 - 120 KB/s. Se poate mai mult la un abo de 19$ la RDS? N-as crede.

Cand vorbim de viteza mai buna vorbim ce tragem de pe extern nu de pe site-urile de torrente din romania unde pirateria isi traieste viata din plin. Eu cu bit comet trag de pe extern cu 30Kb/s cu vreo 20 de seeds si cu utorrent cu 10-15kb/s cu multi seeds (adica peste 100). Vreau sa te vad pe tine cand o sa tragi de pe extern cu 30kb/s.

Edited by kill_them_all1000, 30 November 2005 - 23:52.


#49
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005

Quote

and vorbim de viteza mai buna vorbim ce tragem de pe extern nu de pe site-urile de torrente din romania
Piraterie pe siturile de torente? Fi serios.Bittorent ajuta la propagarea pirateriei, sa nu ne ascundem dupa deget.Nu e decat un alt program din genul "hai sa mai luam ceva gratis"

Edited by SE7EN, 01 December 2005 - 00:24.


#50
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005
A observat cineva ca utorrent nu trage de pe ShRe.ro?

#51
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Si eu vorbeam tot despre download extern.

#52
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
mai foloseste cineva share reactor ? mie imi mergea, dar nu am mai luat nimic de acolo.

pentru cai carora va merge incet: incercati sa dezactivati din meniu upnp

edit: de curiozitate, tocmai m-am apucat sa iau lost de pe sr si vad ca merge

Edited by zuppy, 01 December 2005 - 08:37.


#53
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

View PostSE7EN, on Dec 1 2005, 00:23, said:

Piraterie pe siturile de torente? Fi serios.Bittorent ajuta la propagarea pirateriei, sa nu ne ascundem dupa deget.Nu e decat un alt program din genul "hai sa mai luam ceva gratis"

Eu folosesc torrentele pt downloadat bootleguri pt ca majoritatea colectorilor de bootleguri folosesc torrentele pt ca e mai rapid.


View PostUnForsaken, on Dec 1 2005, 01:32, said:

A observat cineva ca utorrent nu trage de pe ShRe.ro?

O sa observi mai multe. De exemplu daca downloadezi de pe un site de torrente care cere sa ai ratia ... si folosesti utorrent o sa vezi ca ratia pe acel site nu se modifica (asta la peste 50% din siteuri).
Oricum din cate stiu eu utorrent e in faza de beta cu timpul va deveni mai bun. Si este dupa parerea mea in primi 5 clienti de torrente la ora asta.

#54
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001

View Postkill_them_all1000, on Nov 30 2005, 23:46, said:

Cand vorbim de viteza mai buna vorbim ce tragem de pe extern nu de pe site-urile de torrente din romania unde pirateria isi traieste viata din plin. Eu cu bit comet trag de pe extern cu 30Kb/s cu vreo 20 de seeds si cu utorrent cu 10-15kb/s cu multi seeds (adica peste 100). Vreau sa te vad pe tine cand o sa tragi de pe extern cu 30kb/s.

Eu credeam ca extern e orice in afara de metropolitan. TorrentReactor e extern? Ca de pe asta am tras cu vreo 60 KBps. E bine?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate