Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Palpaire (flicker) ecran Canon S120

Clasificare triunghiuri

Sfat Achizitie SSD 256 GB

O noua compania de cablu in bloc
 emag- Mega reduceri la resigilate...

Prima țara din lume in care elevi...

Sfat achizitie bluetooth.

Probleme cu conexiunea wireless
 Separarea momentului magnetic de ...

gresie zellige / zillij in Romania

Windows Phone 8.1 și tastare...

viber si skype pe orange
 Probleme HDD Laptop Inspiron 1564

Dr psihiatru Vidan Gabriela - Par...

Laptop nou in 2000 ron

Excel - rounddown to 9

Forumul Softpedia folosește "cookies" pentru a oferi utilizatorilor o experiență completă. Vezi detalii sau închide mesaj (x)

Problema masina de spalat Indesit WIL 125

• Please log in to reply
20 replies to this topic

adisoru

adisoru

Junior

• Grup: Members
  • ID membru: 239,778
  • Locație: Oradea

View Postvaxalbin, on 12th June 2012, 11:54, said:

intrebare: la un (o) WIL 85 daca atunci cand incepe sa centrifugeze se aprind niste beculete (unu verde si unu rosu-ca un pom de iarna), se oreste motorul iar pompa merge incontinu, e un defect grav???? :confuzzled: .. mai poate fi remediat
pompa de evacuare are debit bun ? sa nu fie infundata undeva..eventual vezi periile de la motor daca o ai de mult timp. motorul ia turatie sau nici nu apuca? poate fi o problema pe placa parerea mea e ca nu e grav defectul.

vaxalbin

vaxalbin

Junior

• ID membru: 233,343
  • Locație: etajul 6

View Postadisoru, on 12th June 2012, 12:36, said:

pompa de evacuare are debit bun ? sa nu fie infundata undeva..eventual vezi periile de la motor daca o ai de mult timp. motorul ia turatie sau nici nu apuca? poate fi o problema pe placa parerea mea e ca nu e grav defectul.
mercic, de incurajare...
1.pompa pare a avea un debit normal, am desfacut-o si e relativ curat in ea.....
2.motorul ia un pic de turatie....(sa zicem cam prima treapta de turatie din procesul de stoarcere -inainte, dupa aceasta treapta se cupla o alta ceva mai mare... (cel putin asa mi se parea) ) dupa asta se opreste (singura, nu se infraneaza), incep sa palpaie becurile si pompa merge (in gol bineinteles-aruncand putina apa)....

astept cu interes sugestii.... pana atunci caut un topor, poate amenintata isi baga mintile in cap...

cummastriga

cummastriga

Junior

• ID membru: 791,393
Buna seara, as vrea daca se poate sa va intreb ceva: Am o masina de spalat rufe,automata, marca Indesit Wil 125, care uneori (destul de des) cand este aproape gata pentru finalizarea programului de spalare se aprinde un led rosu  ( cel insemnat cu un romb )care clipeste intermitent si face un zgomot ca si cum o pompa evacueaza...face asa timp de 2-3 min dupa care isi reia ciclul de spalare facand aproape imediat la fel, ( adica aceasi avarie) Mentionez ca : este montata corespunzator furtunul de evacuare al apei este la inaltimea de 50-60 cm,are bucla pentru sifonare, aceasta eroare apare daca spal mai mult de o "tura"..... se incalzeste ceva ? Daca aveti idee va rog sa-mi raspundeti,multumesc.

Edited by cummastriga, 29 December 2012 - 21:05.

Reclamă

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users