Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

decodare iphone 4

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
petrisor87

petrisor87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 21.08.2011
Salutare,


Am cumparat un iphone 4 din Germania, dar este codat pe vodafone-ul lor de acolo. As vrea sa il decodez, am inteles ca se poate decoda in Bucuresti cu 50 de euro la sediile vodafone. Ma puteti ajuta va rog mult?


Merci

#2
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Nu se poate, fiecare operator decodeaza doar tel vandute de ei, in cazul tau trebuie sa apelezi la vodafone germania, sau sa iti cumperi un gevey sim ca sa poti folosi alt sim in telefon.
Asta doar daca nu are ultima vers de soft adica 5.0.1

#3
petrisor87

petrisor87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 21.08.2011
Pai cei de la vodafone poate sa ia legatura cu aia sa le dea codul de deblocare. Asta e singura solutie sa merg cu el in germania?

#4
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Nu ia nimeni legatura cu nimeni, este politica Apple, fiecare companie isi decodeaza tel doar vandute de ei, vezi ca sunt diferite siteuri care iti decodeaza tel si costa intre 50-100 euro deocadrea , depinde de operator.

#5
petrisor87

petrisor87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 21.08.2011
Ok, care sunt site-urile ?


Merci  :rolleyes:

#6
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
http://cutyoursim.co...ng-service.html

http://allgsmunlock.com/

#7
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
nu e mai simplu sa-l decodezi cu gevey? sau nici versiunea de firmware nu stii sa i-o verifici? :)

#8
petrisor87

petrisor87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 21.08.2011
Merci pentru site-uri tkd29 , iar pentru gumball3000 ce-ar fi sa nu ma mai iei la misto. Am versiunea 5.1 pe iphone, desi am avut inainte gevey si i-am dat update dintr-o prostie.

#9
Edwin6000

Edwin6000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,686
  • Înscris: 26.02.2011

View Postpetrisor87, on 12th January 2012, 00:32, said:

Merci pentru site-uri tkd29 , iar pentru gumball3000 ce-ar fi sa nu ma mai iei la misto. Am versiunea 5.1 pe iphone, desi am avut inainte gevey si i-am dat update dintr-o prostie.
Ce sa zici si tu acum ... :naughty:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate