Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

saltele ortopedice

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
4617 replies to this topic

#2917
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
am superortopedica ... e f buna. pt ca patul e de 120 merge
daca ai pat de 160 cm latime recomand poket spring, e mai scumpa da buna

#2918
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003
Vreau sa iau una de 180x200 dar bugetul e pana in 700 de lei. Maxim 800. Si as prefera producator romanesc. Deocamdata ma gandesc la Saltex sau Prestige, cea din urma am vazut-o la Dedeman si mi-a placut cat e de ferma plus ca as putea s-o comand online, de la ei de pe site si mi-o aduc acasa. Si au si fabrica pe langa Turda, din cate se lauda cei de la Prestige.

#2919
Simion_Adrian

Simion_Adrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 10.09.2010
Stie cineva ceva de saltelele de la Jysk? Am vazut niste reduceri foarte mari si nu am gasit saltele ca ale lor pe nici un site din Romania.Ma intereseaza Gold S70 cu arcuri sau Gold F120 Wellpur.
Multumesc.

#2920
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 shiva, on 24 noiembrie 2014 - 12:45, said:

Vreau sa iau una de 180x200 dar bugetul e pana in 700 de lei. Maxim 800. Si as prefera producator romanesc. Deocamdata ma gandesc la Saltex sau Prestige, cea din urma am vazut-o la Dedeman si mi-a placut cat e de ferma plus ca as putea s-o comand online, de la ei de pe site si mi-o aduc acasa. Si au si fabrica pe langa Turda, din cate se lauda cei de la Prestige.

ia saltexmob. mie nu-mi pare rau. si decat sa dau 1500 lei pe o saltea prefer sa o schimb la 4-5 ani si gata.
si am dat prima data acum vreo 6 ani sau 7 ani pe una 1500 lei, cu spuma d-aia cu memorie, cu tzsape straturi de la elvila si a ajuns la cos@!!!

saltexmob au un distri care ti-o adduce acasa ieftin... sau gratis... esaltelea.ro
si poketspring costa 750 lei...

#2921
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003
Pocket spring e la fel de rigida ca super ortopedicele? Din descriere asa deduc.

esaltele.ro taxeaza 100+ de lei transportul. prestigemob.ro ofera transport gratuit. La Dedeman dureaza 3 zile minim livrarea.

#2922
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
poket spring e mai moale si cand stai pe o parte nu se transmite in partea cealalta

am luat superotopedica pentru ca acolo va dormi doar o persoana altfel luam poket spring

#2923
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
Superortopedica am ales si eu. E destul de tare dar e buna daca te doare spatele si/sau ai peste 1.80.

#2924
ovovov

ovovov

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.05.2009
Buna seara,
Si bravo tuturor celor care s-au implicat pentru ca fiecare dintre noi sa aiba un somn cat mai bun.

Va rog sa imi dati si mie un sfat. Vreau sa cumpar o saltea de 160x200 . Am un buget intre 2000 si 3000 lei.
Nu as vrea sa fie cu arcuri.  

Ce imi recomandati?

Cu rerspect.

#2925
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
Prima data trebuie sa te hotarasti ce duritate doresti sa aiba. Daca doresti ceva mai tare (superortopedica) eu iti recomand cea pe arcuri impachetate separat si spuma cu memorie sub 5 cm. Fara arcuri iti poti lua si dormeo golden line, dar mie nu mi se pare ca face banii, gasesti si mai ieftine cu aceleasi caracteristici. Oricum, ai un buget cam mare, gasesti ceva de buna calitate si la ~1500 lei.

#2926
ovovov

ovovov

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.05.2009
Blue ivy, multumesc pentru raspuns.
As dori o saltea cu duritate medie. Nu avem probleme de spate, iar eu am cam 82 kg, iar sotia mea 55.
Mi-am propus sa iau o saltea fara arcuri si as vrea sa sar peste calitatea dormeo.

Multumesc.

#2927
ANM13

ANM13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 10.02.2013
ovovov@

Incearca sa vezi daca e ok latexul, o varianta cu miez made in Italia, la oferta se gaseste la circa 2000 -2100 lei dimensiune 200x160.

#2928
ovovov

ovovov

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.05.2009

 ANM13, on 15 decembrie 2014 - 19:03, said:

ovovov@

Incearca sa vezi daca e ok latexul, o varianta cu miez made in Italia, la oferta se gaseste la circa 2000 -2100 lei dimensiune 200x160.

 ANM13, on 15 decembrie 2014 - 19:03, said:

ovovov@

Incearca sa vezi daca e ok latexul, o varianta cu miez made in Italia, la oferta se gaseste la circa 2000 -2100 lei dimensiune 200x160.

Anm13 multumesc pentru raspuns, te rog sa imi dai un link sau o denumire de producator.  O seara buna.

#2929
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
http://www.saltele-o...tea-ilatex.html
Uita-te la gamele superioare si premium.
Si air select dela dormeo e interesanta:
http://www.dormeo.ro...r-select-saltea
Sau five star de la mobexpert, dar aia e bine sa o vezi personal pt ca nu vad pe net ce contine.

#2930
ANM13

ANM13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 10.02.2013
http://timflex.ro/latex

Latex de la GommaGomma.

Edited by ANM13, 15 December 2014 - 19:38.


#2931
dormeu

dormeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 13.07.2012
Craciun Fericit !!!, sanatate, bucurie, cadouri multe si sa fiti inconjurati de toti care va sunt dragi.

#2932
reddacy

reddacy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 23.02.2007
La multi ani !!!...cu sanatate si "dormiti pe saltele bune "....

Cum ne omoara scoliozele si durerile de coloana va intreb si eu ce parere aveti de saltelele astea :

http://www.siestabed...a-lux-foam.html
http://www.siestabed...ortopedica.html

Ma gandesc daca sa trec de la arcuri la spuma ( cea veche relaxa are 11 ani )....mai am acasa una de la ei pe arcuri de 3 ani si sunt foarte multumit....

#2933
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006

 reddacy, on 02 ianuarie 2015 - 17:02, said:

La multi ani !!!...cu sanatate si "dormiti pe saltele bune "....

Cum ne omoara scoliozele si durerile de coloana va intreb si eu ce parere aveti de saltelele astea :

http://www.siestabed...a-lux-foam.html
http://www.siestabed...ortopedica.html

Ma gandesc daca sa trec de la arcuri la spuma ( cea veche relaxa are 11 ani )....mai am acasa una de la ei pe arcuri de 3 ani si sunt foarte multumit....
Pe prima am luat-o eu acum 2 ani. Nu prea am folosit-o astfel incat nu pot spune cum rezista in timp.
A mirosit puternic a ceva chimic timp de 3 luni de zile din momentul venirii; nu am stat in camera respectiva in acea perioada, am lasat-o la aerisit.
I-am spalat husa la un moment dat si am vazut ca buretele era colorat cu ceva galben intr-o parte, de parca s-ar fi scurs ceva prin ea si jumatate de saltea arata asa.
Nu este prea mult pe placul meu, atunci cand am testat-o parea mai moale, dar de fapt e dura, rigida si nu prea dorm bine pe ea. De fapt cei care au probleme cu spatele se simt bine pe saltelele tari si depinde de ce vrei tu. Eu m-am lasat inselat de senzatie atunci cand am testat-o.

Salteaua a venit direct din fabrica si am carat-o cu soferul pana la mine la etaj.

#2934
reddacy

reddacy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 781
  • Înscris: 23.02.2007
Ai patit ca mine cu masina ,dupa ce am cumparat-o mi-am dat seama ca a fost varsata motorina la greu in ea si nici dupa un an nu a iesit de tot mirosul.....

Eu dorm 70-80% din timp pe burta....si am vazut la specificatii la unele saltele facute din spuma ca sunt recomandate pt. cei care dorm pe burta sau intr-o parte.
Aiurea ca nu-mi permit sa dau mai mult de 600-700 ron.O sa merg sa vad ce gasesc prin magazine....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate