Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

saltele ortopedice

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
4617 replies to this topic

#1567
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,476
  • Înscris: 14.04.2002
Seriozitate? Ce e aia? 1 luna pentru un pat, iar cand vine e mai mare? Remedierea greselii LOR dureaza inca cateva saptamani?
AI atasata si poza cu eticheta din punga: nu are niciun X si mai mult nu pare a fi AiR AiR dupa ceea ce e pe eticheta!

Attached Files

  • Attached File  poz_.JPG   2.05MB   122 downloads


#1568
Sorin2505

Sorin2505

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,099
  • Înscris: 04.08.2006
Desfa husa si fa-i o poza sa vedem ce este. Pe eticheta parca vad AIR scris.

#1569
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,476
  • Înscris: 14.04.2002
Salteaua

Attached Files

  • Attached File  air_.jpg   1.27MB   97 downloads


#1570
claudia2008

claudia2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 29.05.2008
Ai dreptate, nu apare bifat nici un "x" pe eticheta, insa eu uitasem ca la tine era vorba de aiRaiR, iar la aceasta saltea nu cred ca au ce bifa, nu exista decat M din cate stiu.
Nu stiu ce etichete au cele aiRaiR pentru ca nu am vandut nici una si nici eu nu am fost interesata sa-mi cumpar.
In schimb eu cred ca o saltea aiRaiR este usor de identificat dupa o privire /pipaire.

View PostSorin2505, on 26th June 2012, 18:55, said:

Desfa husa si fa-i o poza sa vedem ce este. Pe eticheta parca vad AIR scris.
Da, apare scris RR

LE : Da, acum vad si eu mai bine, pe site apare si M si F, ma uitasem doar pe linkul cu Lista de preturi (sus in dreapta) unde aparea doar M.

Edited by claudia2008, 26 June 2012 - 18:07.


#1571
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,476
  • Înscris: 14.04.2002
Conform site-ului sunt 2 duritati
http://www.ekon-bg.c...

#1572
Sorin2505

Sorin2505

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,099
  • Înscris: 04.08.2006
E sigur AIR

#1573
metodicutz

metodicutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 07.08.2005

View Postmorogan, on 26th June 2012, 07:56, said:

Saga continua, va mai dura ceva, au stat 1 saptamana cu cel vechi la fabrica si au constatat ca nu se poate modifica si ca trebuie fabricat altul. CHIAR SUNT NESERIOSI cei de la Ekon
SI, apropos, eticheta saltelei NU are inscriptionat nici tipul nici densitatea. Iar garantia e o hartie in bulgara cu o serie scrisa cu pixul, atat

forumul asta a devenit o discutie intre dealeri de ekon, adica cei care vand SI SUNT F F F MULTUMITI, 2-3 prieteni cu dealerii....f multumiti si ei.

si cei care cumpara si sunt nemultumiti!

cum sa indrumi, ca si comerciant, un client pe forum sa se uite pe site la ekon la duritati?? dar de showrooms ati auzit? bagati bani, faceti asa ceva si lasati dreq forumurile. si apoi vindeti in cunostinta de cauza.

alte pareri nu mai sunt? alte saltele nu mai exista?
doar 3 comercianti distrusi cu pareri fumate si ekon in poze?

pt cei interesati: nu va imaginati ca la ekon in bulgaria exista laboratoare in care se studiaza si se inoveaza latexuri si se cerceteaza supermateriale si/sau se filozofeaza pe tema somnului prin milenii. nu. e o hala care cumpara latex si il taie si ii pune o husa facuta la o croitorie. si normal ca se pune eticheta scrisa de mana, ca doar nu au un tunel de CTC in care harnicutzii bulgari cerceteaza produsele cu furie.

scuzati virulenta. power to the people!

#1574
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,967
  • Înscris: 08.06.2005
+ 1  (fara suparare pentru cei multumiti de bulgari si de saltelele lor). Dupa sase luni, cum am promis va spun si cum se comporta noua mea combinatie de saltea+top.

#1575
claudia2008

claudia2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 29.05.2008

View Postmetodicutz, on 26th June 2012, 21:33, said:

Tot tu erai Gica-Contra si acum vreo 2 luni. Eu macar mi-am declarat apartenenta si afinitatile (prieteni pe forum nu am). Deci sunt singura "dealer" pana una alta. Ii acuzi pe cei multumiti de saltelele lor latex ca se prefac?
Mai bine spune si tu pentru cine lucrezi, ce saltele vinzi?  :console:

#1576
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,476
  • Înscris: 14.04.2002
Manii pe Dumnezeu, slateaua e foarte ok, nu mai am dureri de spate, sotia insarcinata in 8 luni doarme bine, nu simtim caldura ca la alte saltele. Sunt foarte nemultumit de serviciile de vanzare si nici nu vreau sa ma gandesc daca am nevoie de cele postvanzare. Daca nici cand sa iau banii nu se pricep, cand sa scoata din buzunar pt reparatii mi-e groaza!
Am vorbit cu reprezentantul pe Romania (Dimitar Nachev) E VARZA asa cum sunt toate serviciile de vanzare pe Romania. L-am rugat insistent sa ma sune cu o rezolutie. Si ce daca? Acum nici nu imi mai rasp la telefon

#1577
claudia2008

claudia2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 29.05.2008
Da, uneori percuteaza mai greu. Probabil ca de multe ori este ocupat. Daca vei mai incerca sa-l cunosti vei vedea ca e om serios.
Despre serviciile post-vanzare, ar trebui sa ne amintim de inlocuirea pe care a facut-o pentru @KKiralina.
Ar trebui si @Dianitta sa ne spuna daca a reusit sa schimbe salteaua.

#1578
to_the_limit

to_the_limit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,232
  • Înscris: 03.04.2004
Percuteaza:)))) No comment!

#1579
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,476
  • Înscris: 14.04.2002
Voi incerca sa dau de superiorul lui, cineva din conducerea firmei. Incerc sa trimit o adresa oficiala, poate cineva isi da seama de ce se intampla

#1580
marius_optimist

marius_optimist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 11.03.2012
Vad ca e practica uzuala si curenta a nu marca saletlele, am trimis ieri mailul catre reprezentantul bulgar sunt curios daca o sa primesc raspuns in cat timp o sa-l primesc raspuns, si care va fi pozitia oficiala legata de asta. O sa va tin la curent cu cea ce primesc.

#1581
Dianitta

Dianitta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 18.04.2012

View Postclaudia2008, on 26th June 2012, 22:39, said:

Da, uneori percuteaza mai greu. Probabil ca de multe ori este ocupat. Daca vei mai incerca sa-l cunosti vei vedea ca e om serios.
Despre serviciile post-vanzare, ar trebui sa ne amintim de inlocuirea pe care a facut-o pentru @KKiralina.
Ar trebui si @Dianitta sa ne spuna daca a reusit sa schimbe salteaua.
Luni am intrebat prin e-mail furnizorul de stadiul livrarii si mi s-a raspuns imediat ca, pe parcursul acestei saptamani voi primi salteaua noua, fara husa. Voi pastra husa actuala, ceea ce mi se pare firesc.
Intre timp am achizitionat o alta saltea LatexLux, de 120X200X18, de la un alt furnizor, dar pe aceasta scris "Lattice"... nu am mai cometat nimic pentru ca fiul meu este foarte multumit de cum doarme pe ea si am dat si mai putini bani decat acolo de unde am luat-o pe prima, cea "buclucasa" :D
Voi reveni cu pareri despre cea din urma, dupa cateva saptamani, sa vedem cum se comporta. Acum pare ferma, dar vom vedea.

#1582
senkovici

senkovici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 20.07.2007
@metodicutz...pt cei interesati: nu va imaginati ca la ekon in bulgaria exista laboratoare in care se studiaza si se inoveaza latexuri si se cerceteaza supermateriale si/sau se filozofeaza pe tema somnului prin milenii. nu. e o hala care cumpara latex si il taie si ii pune o husa facuta la o croitorie. si normal ca se pune eticheta scrisa de mana, ca doar nu au un tunel de CTC in care harnicutzii bulgari cerceteaza produsele cu furie.

La pretul pe care il achiti ptr saltelele de la bulgari...ce astepti?!...Cercetare...milioane de euroi?! Eu am dat pe 2 saltele latex/cocos Ekon 80x200x20 cca 14 mil lei (amindoua) - totusi mult, recunosc...daaar mai putin decit vind alti dealeri bucuresteni -.
Le am de citeva saptamini si deocamdata ma simt foarte bine pe ele. Avind in vedere preturile nebune ale producatorilor mari (probabil cu milioane in cercetare)...oferta Ekon e pe buzunarul romanesc. Nu stiu, nu ma pricep la latex/burete...etc...spun doar ca ma simt bine pe ceea ce am cumparat.
Ca sint ele cu ceva mai putin cocos decit se specifica...ca au 1-1,5 cm mai putin latex decit se specifica...ca latexu' asta nu are greutatea de nush cit/metru cub...asa o fi...daaar revenim la pret/calitate/cercetare/producator, nu?! So: cumparati cel mai bun produs pe care vi-l permiteti! Bafta...si...incercati salteaua inante sa o cumparati! ;)

Edited by senkovici, 27 June 2012 - 19:15.


#1583
metodicutz

metodicutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 07.08.2005

View Postclaudia2008, on 26th June 2012, 21:58, said:

Tot tu erai Gica-Contra si acum vreo 2 luni. Eu macar mi-am declarat apartenenta si afinitatile (prieteni pe forum nu am). Deci sunt singura "dealer" pana una alta. Ii acuzi pe cei multumiti de saltelele lor latex ca se prefac?
Mai bine spune si tu pentru cine lucrezi, ce saltele vinzi?  :console:

auzi tu sefa, gica contra asta cu care ai aruncat tu ma obliga...
deci baga la cap: esti dealer, BAGA BANU! MARCA LOVELELE! aia trebuie sa faci, showroom, si sa ne chemi sa-ti lauzi marfa! nu sa te anunti dealer de portbagaj ascunsa prin id de forum si pm-uri...

tu/voi/dealerii faceti magazine de prezentare, negociati preturi si vindeti.

eu/noi/cumparatorii vizitam, IMPARTASIM PARERI PE FORUM, si cumparam.

referitor la ekon....am fost PRIMUL pe forumul asta care a pomenit de ei! si am avut si o disputa scurta cu unu', amotida, care incerca sa-mi explice ca nu exista latex cu memory. desi eu am pus mana pe respectivul material, si amotida  mi sa parut mai putin enervant ca tine, ca sa fiu sincer, ca macar omul e pasionat de informatii si merita respect pt asta, pt o pasiune, dar tot ma enervat.

era sau poate mai este un dealer ekon pe valea cascadelor...
asa ca scuteste-ma cu ce saltele vand eu.

deci ma duc intr-un magazin si dau de unu care imi lauda marca X, vin pe forum sa intreb ce e cu X si dau tot peste ala care imi lauda si aici marca X... ce dreq e normal in asta?? se dau pe forumul asta detalii exagerate despre ekon, precum a salteaua lu gigel vine in 3 zile, etc.
daca fac toti asa ce devine forumul asta? faceti-va voi, dealerii, mai bine un forum al vostru si vb intre voi acolo.

#1584
Sorin2505

Sorin2505

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,099
  • Înscris: 04.08.2006

View Postmetodicutz, on 27th June 2012, 23:55, said:

daca fac toti asa ce devine forumul asta? faceti-va voi, dealerii, mai bine un forum al vostru si vb intre voi acolo.

Din cate stiu eu, dealer sau re-vanzator este doar Claudia 2008 aici pe topicul asta...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate