Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

saltele ortopedice

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
4617 replies to this topic

#1549
Sorin2505

Sorin2505

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,099
  • Înscris: 04.08.2006
1. Mobexpert vinde saltele Latex EKON in alte huse si NU informeaza cumparatorii despre asta.
2. Eu am cumparat salteaua de la Vitan si am primit-o acasa, cost transport = o si un cadou ca
     Cadou=2 perne cilindrice (f.comode si destul de scumpe in magazin)
3. Garantia este data de producator si factura de magazinul de unde ai cumparat.
     Asta inseamna ca atata timp cat exista fabrica, beneficiezi de garantie prin magazinul de unde ai cumparat,
     sau alt distribuitor, sau chiar la producator.
4. Kiralinna imediat ce a primit salteaua, a ajuns la concluzia ca vrea o saltea mai ferma. A platit diferenta si a primit
     alta saltea mai tare.
5. Dianitta a avut ghinionul sa primeasca o saltea cu un defect de fabricatie, sau cu un defect aparut ca urmare
     a depozitarii necorespunzatoare. Pe baza unor simple fotografii producatorul nu a comentat nimic si urmeaza sa i se schimbe salteaua, sau  deja a fost schimbata, nu mai stiu.
5. Claudia 2008 a scris clar aici pe forum ca vinde aceste saltele si ca cine vrea, le poate vedea / testa la ea.

   E suficient ?  ;)

P.S.  Saltea "de top" nu inseamna pretul, inseamna sa te simti tu bine pe ea si sa reziste cat mai mult timp.

#1550
claudia2008

claudia2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 29.05.2008

View Postmarius_optimist, on 23rd June 2012, 13:01, said:

- Despre S, pe site nu apare nimic, am vazut la inceput la distribuitorul roman si apoi am cerut si eu cand devenisem distribuitoare.
Insa de cate ori primeam cate o saltea (la inceput ale mele, apoi ale clientilor) pe eticheta era bifat explicit ce fermitate este.
- Mostrele mele difera functie de fermitate si am fost curioasa, pe langa prima impresie, sa le si cantaresc, calculand o densitate diferita.
- Nu-mi explic cum a plecat una din fabrica neetichetata corespunzator. Sa nu uitam, am mai spus-o, producatorul bulgar mi-a spus ca in Romania unul din distribuitori ii foloseste doar pozele, fiind probabil cazul sa se judece cu el.
- Nu stiu de ce nu a raspuns trei zile la email unul din distribuitori. Interes cred ca ar fi avut, poate ori a uitat ori a notat emailul eronat.
- Daca toti distribuitorii ar da faliment si ar disparea, tu cu Ekon ai putea sa te judeci, ei fiind tot in Uniune.
- Si mie la prima vedere mi se parea mic magazinul din Calea Vitan, care mai exact in iarna aveau adresa in Valea Cascadelor, dar asta nu m-a nelinistit. E adevarat ca aveau totusi o saltea pentru proba. La mine, pe langa mostre, sunt doua diferite pe care pot intinde potentialul client, si nici nu trebuie sa se ridice cand intra un alt client pe usa si asteapta si acela pe primul client sa se ridice.
- Produsul Natupalm nu este superior, dar daca dormi doar pe spate si preferi un burete foarte moale in care sa te scufunzi si sa te incingi (eu am ceva de genul asta, de la Ikea, am mai spus-o), atunci pentru tine Natupalmul il poti considera superior (si daca faci rabat la durabilitate, latexul fiind eminamente elastic si nedeformabil plastic).
- Tempur este aproximativ acelasi burete (spuma poliuretanica) ca si Natupalm, dar mai calitativ. Il poti testa, parca tot la Mobexpert.
- Nu stiu la ce distribuitori ai nimerit, dar transportul atat la mine cat si in Calea Vitan este gratuit, vezi si postarea lui Sorin. Sunt curioasa, acei distribuitori aveau si pretul de pe site sau chiar mai mic, sau mareau si pretul saltelelor?
- Ca distribuitoare iti spun ca nu traiesc din asta, putin mi-ar pasa daca nu as mai vinde niciuna, daca imi urmaresti postarile pe aici vei vedea ca sunt mai preocupata cum sa ridic o casuta, nu cum sa castig comisionul de la vanzarea unei saltele. A nu se confunda lipsa mea de interes maxim cu altceva: odata ce m-as angaja intr-o astfel de livrare, mai mult decat interesul, ar conta caracterul meu si educatia. Ceea ce greu se mai gaseste astazi.
- Constat ca din pacate nu prea ai avut timp sa citesti parerile oamenilor de pe forum, legat de saltele. Poate ar fi fost bine.

Succes!

Edited by claudia2008, 23 June 2012 - 17:46.


#1551
KKiralina

KKiralina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 03.01.2012

View Postmarius_optimist, on 23rd June 2012, 00:21, said:


Buna,
Cred ca sunt din putinii care au cumparat aiR asa ca uite opinia mea despre asta.

Am cumparat in primavara de la cei din Vitan salteaua (160x200) cu 2200 lei, pret care era atunci promotional. De fapt am luat intai o Latex Classic F cu 1400 lei, care NU a fost mai tare decat varianta M, asa ca am dat-o inapoi plus diferenta. Mi-au schimbat-o fara probleme cu aiR si dorm foarte bine pe ea.
Tate transporturile au fost gratuite, mai putin urcatul la etaj, pentru care am vorbit cu niste prieteni.
Doamna de acolo a fost foarte amabila, dar nu stia foarte multe amanunte. Cred ca bulgarii nu fac nici un fel de instructaje cu distribuitorii. Si in ciuda cutiilor de vopsea am incercat salteaua linistita.

La Mobexpert acelasi miez de saltea, dar cu o husa detasabila costa cu 900 de lei mai mult. La care, culmea, se adauga si 50 de lei transportul.

Cat despre garantie, acopera de fapt viciile de productie, care se vad destul de repede, asa cum a si aparut un caz aici.

Din partea mea poti sa iti iei ce saltea si de unde vrei, dar sa nu aud de Mobexpert cu adaosurilor lor fabuloase.

Succes la a gasi o saltea cat mai potrivita pentru tine.

Edited by KKiralina, 23 June 2012 - 18:03.


#1552
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,967
  • Înscris: 08.06.2005

View Postmarius_optimist, on 23rd June 2012, 10:01, said:


Nu te opreste nimeni sa NU cumperi de la bulgari (sau ma rog de la distribuitorii din Romania). E o piata libera. Acum pe bune, tu te astepti sa-ti acopere cineva garantia de 5-10 ani la saltele din poliuretani(sau nu) ? Indiferent de magazin ,bulgari, Mobexpert, etc... :peacefingers:

Edited by mircea812, 23 June 2012 - 19:52.


#1553
marius_optimist

marius_optimist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 11.03.2012
Fiecare are parerea lui si opinia lui iar faptele pentru mine vorbesc mai mult impotriva acuzand decat aducand argumente pro.

Mi-ar fi placut sa nu aud acuze gen "daca ai fi citit acest forum ai fi aflat" pentru simplul motiv ca aici am aflat de aceast tip de saltea, aici m-am hotarat sa o cumpar si tot de aici am gasit siteul producatorului bulgar de unde am contactat cei 3 distribuitori, citind cam 80% din forum recunosc ca nu am prea citit primele 15-20 pagini, insa ultimele le stiu f bine.

Cum am spus la cel din vitan nu mi se pare  ok sa cumpar asta e parerea mea si stiu cea ce spun, nu as incerca saltele intre vopselui, e ca si cum m-as duce sa-mi cumpar maslinele de la magazinul de mobila sau mai rau de la pompe funebre sincer asta a fost senzatia mea, cand am trecut sa vad magazinul, nici nu am mai avut curaj sa intru inauntru, asa ca asta e stie toata lumea ca degeaba ai un produs exceptional daca ambalajul nu il vinde (cunoaste toata lumea o serie de produse de calitate la care ambalajul care este prost nu le poate vinde, daca sunt doritori le pot oferi o lista foarte lunga de aceste produse).

La distribuitorul din pantelimon (cel din curte de la selgros) am avut "placerea" sa constat ca are 3 saltele toate infoliate mai ceva ca in depozit, dintre care 1 singura era inscriptionata cu M restul etichetelor erau fara semnalizarea tipului de fermitate insa dupa cat de ferme erau pot spune sigur ca erau S ca erau mult mai moi ca cea M, deci conluzia mea si a celorlalti 3 oameni cu care mai eram a fost una singura, pot sa comand F si sa primesc S ca oricum cam greu sa-l verific pentru simplu motiv ca PRODUCATORUL NU RECUNOASTE CA ARE SI ASEMENEA PRODUSE, aici cititi siteul lui si vedeti ca am dreptate, (oare KKiralina in momentul in care spune asa cva: "De fapt am luat intai o Latex Classic F cu 1400 lei, care NU a fost mai tare decat varianta M, asa ca am dat-o inapoi plus diferenta." NU o fi patit cum spune eu producatorul etichetand un M cu F si de aceea nu a sesizat diferenta, ca sincer intre cele 3 saltele de la distribuitorul din pantelimon doar la o simpla apasare cu mana se sesiza o diferenta enorma, cea etichetata cu M era mult mai ferma ca cele neetichetate.
Referitor la pret aici in pantelimon erau toate la acelasi pret adica 2399 iar trasnsport asa spus si mai devreme raspunsul a fost simplu: vorbesc cu baiatu care se ocupa cu transportul si va spunat, a vorbit si a spus 120 lei.

Al 3 producator cand am vorbit mi-a spus sa-i trimit mail pe adresa de pe site, cea ce am si facut, mail la care nici astazi nu am primit raspuns, nu mai conteaza.

Referitor la garantie cunosc foarte bine cea ce presupune de ambele parti ale baricadei, atat a celui care o acorda cat si a celui care o primeste. Am avut si nevoie sa ajung cu diverse produse la ganatie si toate au fost rezolvate, cu calm si amabilitate daca distribuitorul/producatorul a stiut ca asa isi respecta clienti si in esenta munca sa deci afacerea, sau prin notificari facute pur la litera legi si intr-o redactare de model avocatesc daca distribuitorul era o firma de renume si de impunea prin forta lucuri care contraveneau legi sau considera ca daca taragane lucrurile trece perioada de garantie si scapa, se poate stiu cea ce spun (garantii in toate domeniile de la aparatura electronica, calculatoare, la mobila si incaltaminte).

Lucru care a cantarit cel mai mult in a ma hotara sa renunt la a achizitiona acest tip de saltea a fost faptul ca:
1. Producatorul NU recunoaste ca are 3 calitati de produse chiar pe sitelu lui adica produsul cel mai inferior cel de tip S nu exista in specificatiile lui, de ce il ascunde? Poate ne prezinta o varianta oficiala, puteti sa-i adresati o intrebare din partea mea ca nu ma supar. Acest lucru conform legislatie in viguare nu cumva se numeste MARKETING MINCINOS  si este aspru pedepsit de legislatia in viguare atat cea romaneasca cat mai ales cea a Uniuni Europene? De ce ascunde acest tip de produs in speta cel S, de ce nu il trece pe siteul lui, are cumva un interes ascuns? Daca as fi fost un control de la OPC as fi confiscat saltelele si as fi oprit distributia, plus amenda de rigoare, plus oblicatia de etichetare in limba romana ca apropo produsele nu au eticheta decat in bulgara.
2. Au plecat de la el din fabrica 2 produse nemarcate, pe care un cumparator putea sa le achizitioneze ca cel mai scump dintre produse si el sa fie cel mai ieftin dintre ele. (in esenta e vorba de 1/3 din produsele pe care le-am vazut, cam mare procentajul nu?)

Am scris aici sperand ca poate asa poate potentiali clienti care or sa mai citeasca or sa stie si ei la ce sa se uite mai atent si sa ia decizii avand toate elementele cunoscute si de ce nu POATE ASA PRODUCATORUL VA CORECTA SCAPARILE PE CARE LE ARE, asta daca le va afla si cel mai corect asa ar fi. Scapari care multe dintre ele sunt in afacerea lui adica in procesul de productie (tipuri de produse pe care le ascunde, marfa neetichetata corespunzator, distribuitori care nu stiu ceea ce vand)

PS. Prin natura meseriei si a postului pe care il ocup sunt in legatura cu foarte multi clienti din diverse activiatii comert, financiar bancare, constructii, etc iar daca eu nu le raspund in timp util la mailuri nu e prea bine pentru firma unde lucrez ca la un moment dat raman fara acei clienti.
  Sper ca aceste lucruri sesizate de mine si care m-au facut sa imi schimb alegerea sa nu fie privite negativ ci sa se gandeasca ca odata semnalate ar trebui remediate si de ce nu acest lucru sa insemne un pas inainte.

Pentru claudia2008 daca iti este de ajutor si doresti sa comunici mai departe la partenerul bulgar imi dai pe privat sau aici cum preferi tu, ce anume sa iti detaliez din problemelele semnalate, eu am scris aici cea ce am patit pentru ca nu mi se pare normal, daca se vor indrepta sau nu lucrurile nu e treaba mea.

Edited by marius_optimist, 24 June 2012 - 11:22.


#1554
Sorin2505

Sorin2505

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,099
  • Înscris: 04.08.2006
Deja posturile tale ma fac sa ma gandesc la altceva...
Pana una alta, cei care am cumparat EKON, suntem multumiti de alegerea facuta.
Sigur n-am sa-mi schimb salteaua pe care ma simt atat de bine, pt. ca nu-ti place tie EKON.
Iti urez sa ai un somn cat mai linistit pe salteaua pe care ti-ai ales-o.

#1555
claudia2008

claudia2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 29.05.2008
La cei din Vitan, repet nu cred ca conteaza atat de mult cum arata magazinul (eu nu l-am vazut de cand s-au mutat), insa indiferent cum arata: gresesti ca te iei in viata doar dupa ambalaje. Chiar Ekon produce pe langa saltele si acele vopsele. Nu vad ce este grav in asta.

View Postmarius_optimist, on 24th June 2012, 12:16, said:

1. Producatorul NU recunoaste ca are 3 calitati de produse chiar pe sitelu lui adica produsul cel mai inferior cel de tip S nu exista in specificatiile lui, de ce il ascunde? Poate ne prezinta o varianta oficiala, puteti sa-i adresati o intrebare din partea mea ca nu ma supar. Acest lucru conform legislatie in viguare nu cumva se numeste MARKETING MINCINOS  si este aspru pedepsit de legislatia in viguare atat cea romaneasca cat mai ales cea a Uniuni Europene? De ce ascunde acest tip de produs in speta cel S, de ce nu il trece pe siteul lui, are cumva un interes ascuns? Daca as fi fost un control de la OPC as fi confiscat saltelele si as fi oprit distributia, plus amenda de rigoare, plus oblicatia de etichetare in limba romana ca apropo produsele nu au eticheta decat in bulgara.
2. Au plecat de la el din fabrica 2 produse nemarcate, pe care un cumparator putea sa le achizitioneze ca cel mai scump dintre produse si el sa fie cel mai ieftin dintre ele. (in esenta e vorba de 1/3 din produsele pe care le-am vazut, cam mare procentajul nu?)
2. Nu stiu cum au scapat acele saltele neetichetate.
1. Eu cand am intrebat despre fermitatea S (prin februarie parca), mi-a raspuns ca nu mai fabrica S. Cu toate ca am aflat ca daca vreau neaparat, imi poate produce S. Primele doua saltele ale mele erau una S si una M. Si difereau. Deci de aceea nu mai apare pe site, nu pentru ca "o ascund". Si repet, eu am cantarit mostrele mele si masa lor diferea pentru acelasi volum.

Eu iti propun, ca daca vrei, sa-i semnalezi chiar tu prin email d-lui Dumitru Nachev aceste probleme pe care le-ai intampinat la distribuitori si ca ele fac rau companiei Ekon. Apoi sa ne spui si noua ce-ti raspunde.
LE : Asta daca mai esti intr-o oarecare masura interesat de saltele latex.

Edited by claudia2008, 24 June 2012 - 18:09.


#1556
to_the_limit

to_the_limit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,232
  • Înscris: 03.04.2004
Ma bucur ca am citit aceste mesaje, tocmai eram pe cale sa imi cumpar o saltea de la Ekon, insa ce vad descris aici, atitudinea acelor care se doresc a fi comercianti, si in acelasi timp iti spun in fata, ca pentru ei nu asta e scopul sa vanda, au alte prioritati in viata ( constructia unei case, etc), practic te i-au de la usa si ti-o trantesc ca nu ii interesezi,. E clar cum se " discuta" si in ce termeni serviciile de post- vanzare, garantie, etc.

#1557
Sorin2505

Sorin2505

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,099
  • Înscris: 04.08.2006
Asta scrie intr-un singur post, in celelalte scrie altceva  ;)
Hai sa-ti repet ce s-a scris de multe ori pe topicul asta:
- nu te lua dupa ce spune unul sau altul, mergi si incearca tu, personal si cumpara exact ce-ti place tie.

#1558
claudia2008

claudia2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 29.05.2008

View Postto_the_limit, on 24th June 2012, 20:29, said:

Ma bucur ca am citit aceste mesaje, tocmai eram pe cale sa imi cumpar o saltea de la Ekon, insa ce vad descris aici, atitudinea acelor care se doresc a fi comercianti, si in acelasi timp iti spun in fata, ca pentru ei nu asta e scopul sa vanda, au alte prioritati in viata ( constructia unei case, etc), practic te i-au de la usa si ti-o trantesc ca nu ii interesezi,. E clar cum se " discuta" si in ce termeni serviciile de post- vanzare, garantie, etc.
Nu eu eram intre acei distribuitori de care se plangea si nu de la mine dorea sa cumpere. Faci niste confuzii.
Apoi eu nu sunt reprezentativa pentru Ekon, nu sunt nici macar trecuta pe site-ul lor.
Cei de pe forum care m-au contactat pe privat stiu ca singurul avantaj pe care l-ar avea daca ar cumpara de la mine ar fi pretul si termenul de livrare.
Deci eu aici sunt colega voastra, in masura sa ajut pe cei ce vor pret mai mic sau livrare mai rapida, daca mi se cere asta. Nimic mai mult. Nu stiu ce altceva ai inteles tu. Garantia oricum o da Ekon Bulgaria, indiferent de unde cumperi din Romania.

Edited by claudia2008, 24 June 2012 - 19:58.


#1559
claudia2008

claudia2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 29.05.2008
Si culmea, acolo unde ai citit pe sarite mai scria si urmatorul lucru:

View Postclaudia2008, on 23rd June 2012, 18:28, said:

A nu se confunda lipsa mea de interes maxim cu altceva: odata ce m-as angaja intr-o astfel de livrare, mai mult decat interesul, ar conta caracterul meu si educatia. Ceea ce greu se mai gaseste astazi.


View Postto_the_limit, on 24th June 2012, 20:29, said:

....atitudinea acelor care se doresc a fi comercianti...
Desi spuneam ca sunt comercianta de 17 ani, am spus si ca vand aceste saltele abia din acest an, abia am vandut 2 saltele catre persoane de pe acest forum, iar asta inseamna ca in domeniul saltelelor chiar nu pretind ca as fi mare comercianta...

Edited by claudia2008, 24 June 2012 - 20:37.


#1560
to_the_limit

to_the_limit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,232
  • Înscris: 03.04.2004
Faptul ca bulgarul da garantie internationala, asta nu inseamna ca problema, daca apare este rezolvata 100%. El imi va spune sa merg la un dealer autorizat din zona de unde sunt locat, sau daca nu sunt de acord, probabil sa suport costurile transportului in Bulgaria. Am inteles concluzia, nu te intereseaza acest business, nu faci profit din asta, asadar nu te intereseaza serviciile, faptul ca producatorul nu stie nici el exact ce produse are, in schimb te promovezi aici, daca tot e free:) E in regula.

#1561
Sorin2505

Sorin2505

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,099
  • Înscris: 04.08.2006
Dar faptul ca un vanzator "de fite" cum este Mobexpert cumpara saltele de la EKON, le imbraca intr-o alta husa si le vinde la un pret mult mai mare, oare nu spune nimic de calitatea EKON ?
Dar ma rog...fiecare face ce vrea, intelege ce vrea si mai ales isi cumpara ce vrea  ;)

#1562
KKiralina

KKiralina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 03.01.2012

View Postmarius_optimist, on 24th June 2012, 12:16, said:

Ca o prsoana care chiar a cercetat piata din Bucuresti si am cumparat cu adevarat ceva pot scrie aici fara sa vre-un interes la nici un distribuitor sau producator.
Spun asta deoarece au mai aparut pe forum persoane de la diverse companii care vindeau saltele si care incercau sa promoveze sau sa defaimeze unele saltele. Sper ca este ceea ce pretinzi ca esti. Cu siguranta discutiile din ultima vreme despre Ekon i-au deranjat pe altii, cum sunt cei de la Mobexpert, despre ale caror saltele nu s-a mai vorbit la fel de mult in ultima vreme.

Repet, am incercat o multitudine de saltele, de multi producatori/distribuitori.
Am in final si dorm pe salteaua care mi s-a parut cea mai buna pentru somnul meu. Si luata la un adaos comercial minim. Daca pentru asta a trebuit sa merg si sa o probez intr-un magazin mic - consider ca este un mic "deranj" care m-a ajutat la buzunar.

#1563
marius_optimist

marius_optimist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 11.03.2012
Pentru moment am achizitionat alt tip de saltea, dar in viitor (1-2 ani) sau poate mai devreme ramane de vazut cum  e cu bugetul, cand o sa fie  trecuta pe lista de achizitii cea de doua saltea de care vorbeam una din optiuni va fi o saltea din latex. Recunosc ca daca nu era problema de etichetare acuma dormeam pe air air luat din pantelimon, ca transportul il obtineam gratis de la unul din colaboratori mei deci nu era o problema asta.
Cel mai corect e ca cel care va cauta o saltea si va citi acest forum sa incerce multe saltele direct la distribuitor, ca fiecare avem  nevoi si perceptii diferite si de aici si o multitudine de modele si produse.
Cred in esenta ca cel mai important e sa ne simtim bine in saltelele noastre si sa ne odihnim.
  O sa revin cu impresiile despe noua mea achizitie.
P.S. O sa iau in considerare si ai trimite observatiile mele pertinente reprezentantului firmei bulgare.

#1564
claudia2008

claudia2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 29.05.2008

View Postto_the_limit, on 25th June 2012, 00:58, said:

...El imi va spune sa merg la un dealer autorizat din zona de unde sunt locat, sau daca nu sunt de acord, probabil sa suport costurile transportului in Bulgaria..... faptul ca producatorul nu stie nici el exact ce produse are, in schimb te promovezi aici...
Nu stiu de unde stii tu ce ar zice el (producatorul) sau daca el stie exact ce produse produce.
Pana acum intelesesem ca-ti doreai o saltea Ekon, dar pentru ca ti s-a parut ca nu eram eu suficient de interesata de vanzare, nu ti-ai mai dorit saltea Ekon. Eu ti-am sugerat ca poti merge la reprezentanta lor si sa ma ocolesti pe mine. Acum nu mai stiu ce iti mai doresti.
LE : Acum inteleg ca probabil nu ti-ai dorit nici un moment o astfel de saltea, desi tu spuneai contrariul. Colegii de forum vad ca s-au prins mai repede decat mine.

View Postmarius_optimist, on 25th June 2012, 08:09, said:

Sa o folosesti cu placere.

Edited by claudia2008, 25 June 2012 - 10:01.


#1565
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,476
  • Înscris: 14.04.2002
Saga continua, va mai dura ceva, au stat 1 saptamana cu cel vechi la fabrica si au constatat ca nu se poate modifica si ca trebuie fabricat altul. CHIAR SUNT NESERIOSI cei de la Ekon
SI, apropos, eticheta saltelei NU are inscriptionat nici tipul nici densitatea. Iar garantia e o hartie in bulgara cu o serie scrisa cu pixul, atat

#1566
claudia2008

claudia2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,118
  • Înscris: 29.05.2008

View Postmorogan, on 26th June 2012, 07:56, said:

Saga continua, va mai dura ceva, au stat 1 saptamana cu cel vechi la fabrica si au constatat ca nu se poate modifica si ca trebuie fabricat altul. CHIAR SUNT NESERIOSI cei de la Ekon
SI, apropos, eticheta saltelei NU are inscriptionat nici tipul nici densitatea. Iar garantia e o hartie in bulgara cu o serie scrisa cu pixul, atat
Faptul ca iti fabrica altul m-ar face sa zic ca sunt seroisi. Dar nici salteaua ta nu a avut in ambalajul de plastic o hartie cu poza unei fete, care sa aiba bifat un "x" in dreptul la S/M/F ?
Sau spui ca nu avea acest lucru pe garantie? Garantia are seria saltelei si e suficienta, pentru ca restul datelor de identificare a persoanei si le poate trece fiecare singur.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate