Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

saltele ortopedice

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
4617 replies to this topic

#1
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,038
  • Înscris: 26.11.2001
Vreau sa imi cumpar o saltea si am vazut pe piata saltele din latex, la preturi consistente. Practic una de 1.6 x 2 metri ajunge la 20 milioane.

Are cineva asa ceva, stie cum se comporta in timp ?

multumesc

#2
ionel

ionel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.11.2003
Ce parere aveti despre acest tip de saltele ? are cineva? ce inseamna 'saltea ortopedica'  sau 'superortopedica' ?
am vazut ca sunt de mai multe tipuri : Roma, Opera, California...


are cineva o parere?
multumesc

#3
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,663
  • Înscris: 13.10.2003
Vrei sa cumperi saltele ?

#4
cher-cher

cher-cher

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 03.10.2003

ionel, on Sep 30 2005, 08:18, said:

Ce parere aveti despre acest tip de saltele ? are cineva? ce inseamna 'saltea ortopedica'  sau 'superortopedica' ?
am vazut ca sunt de mai multe tipuri : Roma, Opera, California...
are cineva o parere?
multumesc

<{POST_SNAPBACK}>


Eu am cumparat saptamana trecuta de la Metro saltele din astea superortopedice si sunt foatre multumit. Imi plac, dar trebuie sa stii ca sunt din acelea ceva mai "dure". Inainte am avut Relaxa, erau mai moi. Oricum ma odihnesc perfect in ele. Cat despre diferenta, cred ca cele s.o. sunt un pic mai tari decat cele ortopedice. Zic asta pentru ca fiu-meu are una ortopedica obisnuita (dar alta marca) si e un pic mai moale.

#5
amicu

amicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 27.05.2005
ce saltele ortopedice sa cumpar si de unde ? ce marci v-ati cumparat si cat sunteti de multumiti de ele...?!!!

#6
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
lol...astea se gasesc prin toate magazinele, chiar si in BricoStore gasesti dastea. :)

#7
TipiTop

TipiTop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 04.03.2002
Nu chiar. Eu am cumparat saltea din latex, asta este cu adevarat ortopedica. E drept, nu este deloc ieftina, insa dormi foarte linistit ...

#8
kostinesku

kostinesku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 15.07.2004
sunt saltele (super)ortopedice intre 3 mil. si 16 mil. - primele peste tot, cele din urma la firme specializate. ma intreb, diferenta de calitate e pe masura diferentei de pret?
inca ceva: saltelele superortopedice trebuie folosite numai cu prescriptie medicala (in caz de probleme de sanatate), sau si fara? in afara de un eventual incomfort temporar, mai exista alte inconveniente?

#9
Nickless

Nickless

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 23.11.2004
Saltelele Prestige sunt foarte bune, eu am 2 de cativa ani si sunt foarte multumita. Costa cam 3-4 milioane si se gasesc peste tot.

#10
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,785
  • Înscris: 13.01.2005
Relaxa Mizil :D

#11
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 27.12.2004
Nu... Relaxa nu se compara cu Prestige. Astea din urma sunt cele mai bune dintre cele la un pret normal.

#12
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,663
  • Înscris: 13.10.2003
Stiu pe cineva care are o fabricuta de saltele , are pret de producator , calitatea foarte buna , orice tip de saltele inclusiv ortopedice  , este insa in jud. Arad , daca te intereseaza pot sa-ti dau nr. de telefon .

#13
kostinesku

kostinesku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 15.07.2004
am dat o tura prin magazine, am incercat mai multe saltele
nu prea mi-a placut prestige, e prea elastica, si cam moale, inclusiv cele super ortopedice
parca mai bune mi s-au parut previ si saltex
stiti ceva de astea doua?

#14
Nickless

Nickless

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 23.11.2004
Depinde cum erau expuse. Am pus o saltea Prestige pe un pat vechi, peste o saltea cum se faceau pe vremuri paturile, cu arcuri, si parca steateam pe pat de apa. Cand m-am prins ca fac ceva gresit si am facut pat din lemn cu salteaua Prestige pusa direct pe placa de lemn si mai mult, in cadru de lemn, deci nu putea sa se miste stanga-dreapta, parca steateam pe usa :D Vorbesc de cea ortopedica.

N-am auzit de previ si saltex, pot sa-ti zic de Gin-Gin Flex insa, dupa o noapte dormita pe ea a facut galme. Incredibil. Mi-au schimbat-o cei de la magazin imediat.

#15
advoicu

advoicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 10.11.2005
salut...
risc o intrebare, chiar daca nu sunt la subiect: cum pot curata o saltea ortopedica murdara fara sa o stric?

#16
suri

suri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 10.05.2004
nu recomand previ. am cumparat una bucata saltea super-ortopedica previ acum doi ani din magazinul obor, unde au un distribuitor. misto ca si consistenta, tare (cam prea tare, dupa spusele sotiei  :D ), cu fata de iarna/fata de vara (si se simte), dar ... materialul ce imbraca salteaua este foarte slab - dupa cateva luni a inceput sa se destrame la cusaturile de pe muchiile saltelei, in special in zona colturilor. evident ca nu am facut nimic, pentru ca am considerat problema minora, numai ca in primavara asta, cand am intors salteaua pe fata 'de vara' muchiile destramate s-au taiat efectiv. evident ca asta s-a intamplat cam la doua saptamani dupa cele 18 luni de garantie :angry: .

#17
Rebox

Rebox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 14.05.2004
Am Prestige de vreo 2 ani daca nu mai mult. "Numai de bine" despre ea, e beton, ma trezeam cu dureri de oase din cauza faptului ca este foarte tare, am intors-o si asa am reusit si eu sa mai dorm. S-a desprins o portiune din suprafata ei, facand o burta, ca sa nu mai zic ca au inceput sa se simta arcurile prin ea. In concluzie, orienteaza-te catre altceva.

#18
kostinesku

kostinesku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 15.07.2004
am luat saltex, o sa va tin la curent cu eventuale probleme, sper sa nu fie cazul :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate