Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

DNA - DIICOT - in lupta cu coruptia/crima organizata!

* * * * * 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
16054 replies to this topic

#1
Bompres

Bompres

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,084
  • Înscris: 15.09.2011
Cele 24 de persoane arestate acum șase luni în dosarul de corupție din Portul Constanța a fost puse în libertate, sâmbătă noaptea. Neputința procurorilor s-a dovedit încă o dată și în acest caz, DNA nereusind să finalizeze rechizitoriul pentru ca suspecții să fie trimiși în judecată.

Va aduceti aminte ?

Mircea Banias și Laurențiu Mironescu sunt suspectati într-un caz de evaziune fiscală cu produse petrolier aduse în Portul Constanța, cercetarea fiind începută de Parchetul Capitalei și declinată DNA din cauza prejudiciului, care în două luni a atins un milion de euro, potrivit unor surse judiciare.

Sunt sigur ca Mironescu & Co, Apostu, Scripcaru, Voicu , s.a.m.d nu vor pati nimic. Ca si in cazul Ghita Falca procesele se vor lungi ani de zile , timp in care ei isi vor vedea de treaba... politica, afaceri.....vor candida din nou pentru partide....

Edited by Bompres, 20 November 2011 - 14:07.


#2
Mizantrop

Mizantrop

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,516
  • Înscris: 17.03.2007
Morar, demisia futu-ți grijania mă-tii. Trimiți pe banii mei elicoptere în țară să ridice vameși, dar tu ș subalternii tăi nu sunteți în stare să întocmiți un rechizitoriu în 6 luni?

#3
Teodov

Teodov

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 25.05.2010
He he, cand va spuneam ca bugetarii sunt niste lepre voi batman batman. Acum ati ajuns sa-i injurati chiar voi, colegii lor. :naughty:

#4
Sarcastic

Sarcastic

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 654
  • Înscris: 13.11.2011

 Bompres, on 20th November 2011, 14:04, said:

Ca si in cazul Ghita Falca procesele se vor lungi ani de zile , timp in care ei isi vor vedea de treaba... politica, afaceri.....vor candida din nou pentru partide....
Pentru ca legile sunt facute sa apere hotii.
Daca Dumnezeu aplica pedeapsa divina asupra Parlamentului, nici portarul nu mai ramane.

Inainte sa aruncati cu mizerie in procurori, cautati in CP portitele de scapare, lasate intentionat sau din prostie.
Sunt adevarate porti stelare.
Bani sa ai sa cumperi codurile de acces si poti scapa chiar daca furi juma' de tara. :D


 Teodov, on 20th November 2011, 14:17, said:

He he, cand va spuneam ca bugetarii sunt niste lepre voi batman batman. Acum ati ajuns sa-i injurati chiar voi, colegii lor. :naughty:
Problema ta e ca repeti aceeasi placa stricata ca nici gandacii de bucatarie nu mai reactioneaza. :)

Edited by Sarcastic, 20 November 2011 - 14:25.


#5
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Ce legatura au bugetarii si legea cu astia? Baietii si-au platit scaparea. Legi exista, dar se aplica selectiv. Vrei sa spui, tu utilizatorul de mai sus care sari la gatul bugetarilor, ca in privat legea-i lege? Cred ca glumesti. In Romania coruptia este prima religie si nu se uita ca ala-i bugetar sau celalalt este la stat. Tot o apa si-un pamant.

#6
toniq

toniq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,336
  • Înscris: 08.01.2009

 Teodov, on 20th November 2011, 14:17, said:

He he, cand va spuneam ca bugetarii sunt niste lepre voi batman batman. Acum ati ajuns sa-i injurati chiar voi, colegii lor. :naughty:

Scuza-ma ca-ti spun, peste tot bagi aceeasi placa penibila, care dovedeste o gandire extrem de limitata la a lua totul in stare bruta. Pana la un punct si in unele cazuri ii acuz si eu pe bugetari de nejustificarea functiilor si a lefurilor, insa concluzia ta imatura te descalifica in ochiii tuturor. Esti precum cainele lui Pavlov, foarte previzibil. Ar trebui sa te mai gandesti la asta.

#7
Bompres

Bompres

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,084
  • Înscris: 15.09.2011

 Teodov, on 20th November 2011, 14:17, said:

He he, cand va spuneam ca bugetarii sunt niste lepre voi batman batman. Acum ati ajuns sa-i injurati chiar voi, colegii lor. :naughty:
Incearca sa-ti faci  un "update"  la neuroni !   :naughty:

Edited by Bompres, 20 November 2011 - 14:30.


#8
fanariotul

fanariotul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,138
  • Înscris: 27.03.2003

 Teodov, on 20th November 2011, 14:17, said:

He he, cand va spuneam ca bugetarii sunt niste lepre voi batman batman. Acum ati ajuns sa-i injurati chiar voi, colegii lor. :naughty:

Jos Procurorii.  :w00t:

#9
Teodov

Teodov

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 25.05.2010

 Bompres, on 20th November 2011, 15:30, said:

Incearca sa-ti faci  un "update"  la neuroni !   :naughty:

Eu zic ca mai bine ar renunta Kiseleff-ul la voi ca nu va face pielea doi bani. :naughty:

#10
fanariotul

fanariotul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,138
  • Înscris: 27.03.2003

 Teodov, on 20th November 2011, 14:43, said:

Eu zic ca mai bine ar renunta Kiseleff-ul la voi ca nu va face pielea doi bani. :naughty:

Atunci poate gasesti pe cineva sa-ti doneze niste neuroni...moka.  :P

#11
Teodov

Teodov

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 25.05.2010

 toniq, on 20th November 2011, 15:28, said:

Scuza-ma ca-ti spun, peste tot bagi aceeasi placa penibila, care dovedeste o gandire extrem de limitata la a lua totul in stare bruta. Pana la un punct si in unele cazuri ii acuz si eu pe bugetari de nejustificarea functiilor si a lefurilor, insa concluzia ta imatura te descalifica in ochiii tuturor. Esti precum cainele lui Pavlov, foarte previzibil. Ar trebui sa te mai gandesti la asta.

 Sarcastic, on 20th November 2011, 15:23, said:

Problema ta e ca repeti aceeasi placa stricata ca nici gandacii de bucatarie nu mai reactioneaza. :)


 YOUR_GOD, on 20th November 2011, 15:28, said:

Ce legatura au bugetarii si legea cu astia? Baietii si-au platit scaparea. Legi exista, dar se aplica selectiv. Vrei sa spui, tu utilizatorul de mai sus care sari la gatul bugetarilor, ca in privat legea-i lege? Cred ca glumesti. In Romania coruptia este prima religie si nu se uita ca ala-i bugetar sau celalalt este la stat. Tot o apa si-un pamant.

Asteptati voi sa se schimbe ceva in Romania, o sa asteptati mult si bine. Asteptati sa vina Mesia? Nu va veni.

Edited by Teodov, 20 November 2011 - 14:48.


#12
fanariotul

fanariotul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,138
  • Înscris: 27.03.2003

 Teodov, on 20th November 2011, 14:48, said:

Asteptati voi sa se schimbe ceva in Romania, o sa asteptati mult si bine. Asteptati sa vina Mesia? Nu va veni.

Hai mai draga ca se schimba.  :P

Saptamana viitoare am programate, la ICCJ, 5 (cinci) termene LUNI, MARTI, MIERCURI, JOI, VINERI. In cele trei dosare construite la comanda lui Traian Basescu. Cred ca este dreptul meu sa consider ca, in felul acesta, stabilesc un record national absolut.
http://nastase.wordp...l-meu-national/

:lol:  Panarama judiciară "Trofeul Calității" pune DNA în ridicol. Dosarul fabricat să-l înfunde pe Adrian Năstase a descoperit o pagubă reală de 3.700 de euro
cinci ani de la comiterea presupuselor fapte și până la trimiterea în judecată  :thumbup:
974 de martori ai acuzării
50 de martori pe zi
instanța a admis doar cinci martori din partea apărării  :lol:
http://www.jurnalul....euro-596698.htm

Cum adica nu se schimba ?!

#13
Bompres

Bompres

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,084
  • Înscris: 15.09.2011

 fanariotul, on 20th November 2011, 14:44, said:

Atunci poate gasesti pe cineva sa-ti doneze niste neuroni...moka.  :P
Cred ca ar fi bine. Poate asa va zice si el mai mult decat cele trei-patru cuvinte pe care le repeta peste  tot  ca un papagal ...mecanic . :lol:

Edited by Bompres, 20 November 2011 - 17:25.


#14
Teodov

Teodov

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 25.05.2010

 fanariotul, on 20th November 2011, 16:03, said:

.......................

Fanare, nu faci decat sa confirmi ceea ce spun eu de mult timp, si anume ca bugetarii sunt corupti si incompetenti. Daca unul sau mai multi procurori/judecatori raspund la comanda lui Base atunci inseamna ca EU am dreptate. :naughty:

#15
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Sabotează sistemul pentru că se simt corupți.

Edited by tomaso, 08 April 2017 - 23:07.


#16
Bompres

Bompres

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,084
  • Înscris: 15.09.2011
Din ciclul : " Tulus si ai sai au dat-o iar in bara ! "   :P

ICCJ - Sectia Penala :  fostul ministru Paul Pacauraru si Dan Ilie Morega achitati . Pentru  ca probele de la dosar nu dovedeau luarea si darea de mita.
DNA a facut recurs.

#17
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011

 tomaso, on 20th November 2011, 18:29, said:

Clanul Corduneanu este eliberat pentru că nu reprezintă pericol public, în timp ce un cioflingar de profesora? este băgat 29 de zile pe arfest preventiv pentru că a cardit o curvă minoră.  Care ar fi pericolul public ?  O să o cardească încă o dată ?  A?a, ?i ?  Ar demonstra încă o dată ca feti?canele vor să se cardească, să ?i-o ia sub coadă.
Nu este absolut evident că aceste jigodii bugetare, care pozează în judecători, se opun bunului mers al societă?ii române?ti ? Că toate sentin?ele lor sunt contra noastră?
Au fost eliberati deoarece DIICOTul e plin de prosti idioti retardati analfabeti incapabili sa aduca probe la dosar si sa dovedeasca de ce i-au adus pe idiotii aia in fata tribunalului.

La fel si DNAul. Sau tu ai vrea ca toti judecatorii din tara sa subsemneze lui Basescu si acolitilor lui?
Se mai intampla uneori ca insasi procurorul sa isi atace cazul, sa sustina ca probele trimise de el sunt incomplete, nerelevante, si ca el e un idiot. Asta se intampla ca a luat spaga cuvenita, dar nu poate da NUP la ditamai acuzatiile, fiind obligat de protocoale sa trimita dosarul in instanta

Edited by Josef_Mengele, 21 November 2011 - 17:43.


#18
Pitot

Pitot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,143
  • Înscris: 25.07.2010

 Teodov, on 20th November 2011, 14:48, said:

Asteptati voi sa se schimbe ceva in Romania, o sa asteptati mult si bine.
Normal ca nu se va schimba nimic deoarece Al Capone s-a instalat la Palatul Cotroceni.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate