Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

Nokia Lumia 710

- - - - -
  • Please log in to reply
391 replies to this topic

#361
a_cristian

a_cristian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 22.07.2008
pai nu cred ca trebuie sa-l reinstalezi , incearca sa scanezi codurile de mai jos daca ai cont de win live pe Ro http://www.nokia.com...one-7-8-update/

#362
mpcb

mpcb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 06.11.2005
Buna seara,
Am scanat codul specificat si imi spune ca softul nu este disponibil ptr telefonul meu, LUMIA 710.
Ce ma sfatuiti?

" This app is not available for your phone.
This might be because your phone needs to be updated, the application is exclusive to a different mobile provider, or the app is not available in your region."

Acesta este mesajul pe care-l primesc dupa ce scanez codul din link-ul de mai sus.

Daca mai exista o sansa sa obtin acest soft va rog sa ma ajutati.

Multumesc.

Edited by mpcb, 21 April 2013 - 19:22.


#363
Arader

Arader

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 16.01.2011
Voua va merge transferul prin Bluetooth? Am actualizat windows-ul la 7.8 si tot degeaba. E cam aiurea rau sa nu mearga.

#364
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
@Arader: eu am 610, cu aceeasi varianta, de 7,8, si NU imi merge bluetooth-ul, imi vede celelalte aparate dar nu se conecteaza, drq sa-l ia.......am incercat cu o gramada de variante de telef si degeaba..........smart-ul lui peste.........

#365
Arader

Arader

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 16.01.2011
Exact la fel face si la mine. Am incercat sa il conectez cu un Nokia C3 (vechiul meu telefon) si n-a mers desi de vazut il vede. Ce mi se pare insa ciudat este ca tot prin Bluetooth am reusit sa imi sincronizez contactele cu acel C3.

O alta chestie care ma enerveaza si nu reusesc sa ii dau de capat sunt vibratiile. Telefonul este setat pe "ringt+vibrates" insa cand primesc un apel el vibreaza de vreo doua ori, apoi suna insa vibratiile se opresc ori pe mine unul chestia asta ma enerveaza pentru ca mai repede simt vibratiile decat sa aud ringtone-ul mai ales cand sunt afara si e galagie. Are cineva o solutie la problema asta?

#366
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,021
  • Înscris: 29.06.2011
Eu am transferat prin bluetooth de pe PC in telefon si invers. Cu alte telefoane nu am incercat(nu am avut nevoie).

#367
Arader

Arader

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 16.01.2011
Problema referitoare la VIBRA semnalata de mine mai sus o intampinati si voi?

@CGDBZ, poti face o incercare te rog asa ca idee sa ne dam seama daca problema e doar la mine sau e una mai generala?

Edited by Arader, 30 April 2013 - 09:23.


#368
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,021
  • Înscris: 29.06.2011
Am incercat cu un Nokia C3-05 cu care a mers sa trimit si sa primesc(poze).

#369
Arader

Arader

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 16.01.2011
OK, multumesc!

#370
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,021
  • Înscris: 29.06.2011
Cat de exact este un vitezometru de pe Lumia folosind GPS-ul ?
Toata lumea spune ca vitezometrul masinilor arata mai mult decat in realitate si ca GPS-ul arata viteza corecta. Eu am facut o proba cu telefonul si imi arata exact ca la masina (verificat la 58 km/h si 108km/h). Am constatat o usoara ramanere in urma a GPS-ului la acceleratii.

#371
razvan1503

razvan1503

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 19.04.2009
Mie imi arata cu aproximativ 5 km mai putin decat vitezometrul masinii in schimb am avut surpriza neplacuta in Croatia cand am setat gps-ul telefonului sa-mi faca traseul pana in Romania nu vroia sa-l calculeze decat daca activam internetul cu toate ca am descarcat hartile Romaniei, Serbia si Croatia pentru modul offline. Cand am plecat din Romania nu mi-a cerut sa se conecteze la internet.

#372
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
Si mie imi face figuri GPS-ul (am 610), nu ma localizeaza offline ca sa calculez un traseu, care e problema cu el ???

#373
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,021
  • Înscris: 29.06.2011
Am patit si eu de cateva ori, nu se conecta la satelit offline, cred ca nu gasea locatia. Am folosit internetul pentru a se conecta apoi a mers (offline).

#374
floryn-dof

floryn-dof

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 05.10.2012
I-am dat acum un search online, m-a localizat cu aproximatie de cativa zeci de metri, dupa care am inchis netul si i-am dat search offline, mi-a gasit strada dar plecarea este din acelasi loc de unde a ramas localizat, maine o sa plec de acasa, o sa vad daca ma vede in acelasi loc de la ultimul online sau ma vede corect offline. Tinem legatura !!

#375
mike-5

mike-5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 14.12.2007
In curand trebuie sa prelungesc abonamentul,pretul lui la retentie cosmote este de 558 lei la prelungire de 1 an.Se mai merita cumparat acest telefon sau exista alternative mai bune in acest pret ? Cu update-ul 7.8 poti transfera numere din telefon pe sim si invers ?Isi face treaba al doilea microfon in medii cu zgomot ? Ma aude clar interlocutorul cu acest telefon ? Dar in difuzor il aud tare si clar (nu pe speaker) cu volumul la maxim ?

#376
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,021
  • Înscris: 29.06.2011
Nu poti face nimic pe sim cu acest telefon, asta este un MARE neajuns. Ca aspecte ale convorbirii este foarte bun. Eu cu ecelas sim cosmote aveam probleme(intreruperi dese ale convorbirilor, se auzea prost) cu vechil telefon(Samsun S5560i) pe cand cu 710 merge foarte bine, nici numai tin minte cand am avut ultima oara o intrerupere de convorbire.
Un alt neajuns care ma deranleaza pe mine este reglajul volumului in sensul ca ai un volum pentru toate. Daca asculti muzica si dai volumul mai incet si il uiti asa cand vei fi apelat telefonul suna cu volumul dat incet si se poate sa nu-l auzi.
Daca se merita tine de fiecare persoana oricum eu zic ca are un pret foarte bun, per ansamblu eu sunt multumit de telefon.

#377
mike-5

mike-5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 14.12.2007
Eu vorbesc de multe ori si in mediu cu zgomot,iar acest telefon are un microfon pt reducerea zgomotului de fond.La semnal cred ca este ok,datorita faptului ca are 2 antene, una mai mica in partea de sus a tel. si una mai mare in partea de jos.Sper ca volumul in convorbire sa fie ok, sa nu fiu nevoit sa apas telefonul in ureche cand vorbesc la el afara din casa.O sa mai folosesc si ceva harti offline. Pentru acestea nu cred ca este necesar un android.Din pretul de retentie 558 ron, imi mai scade ceva bonus in jur de 23 euro in functie de valoarea facturilor,inca 80 ron pe 2 tel.vechi si 80 ron mai iau pe telefonul actual.Practic o sa mai dau cca.300 ron la prelungirea pe 1 an.

#378
razvan1503

razvan1503

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 19.04.2009
De doua zile am o problema cu videclipurile youtube postate pe diverse forumuri inclusiv softpedia in sensul ca de fiecare data cand vreau sa vizionez un videoclip imi spune ca nu am aplicatia youtube instalata (de fapt e instalata) si ma trimite in marketplace la o alta aplicatie yotube unde imi apare mesajul ca nu poate fi instalata pe telefonul meu. Daca accesez site-ul youtube pot sa vizionez orice videoclip.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate